Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,472 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Suarez: “Inter i pakompletuar, Mazzarri deshiron perforcime, por…”

Suarez: “Inter i pakompletuar, Mazzarri deshiron perforcime, por…”
Xhorxh Gellci

Luisito Suarez, ish lojtar dhe legjende zikalter, eshte kontaktuar ekskluzivisht nga TuttoMercatoWeb.com per te folur per Interin e ri. Ja fjalet e tij te plota, ne shqip:

Ju pelqen Interi i ri qe po lind?
“Kam pare pak ndeshje por nga ajo qe kam kuptuar me duket se skuadra eshte akoma e pakompletuar, mungojne disa elemente per ta perfunduar.”

Ndoshta nuk eshte skuadra qe Mazzarri deshironte realisht, dhe blerjet po vonojne…
“Disa lojtare jane marre ne merkato, per shembull disa sulmues kane ardhur para ardhjes te Mazzarrit. Ndersa lojtaret qe donte ai po vonohen, elemente qe pershtaten me lojen e tij. Por duhet te behen llogarite edhe me aspektin ekonomik, eshte e veshtire te marresh lojtare te zotet pa patur para.”

Sipas jush kane filluar te dalin pakenaqesite e para?
“Akoma jo, presim nje moment. Shikojme si do perfundoje merkatoja  pastaj gjykojme nese skuadra do te jete me e bashkuar ne nivel grupi dhe nese Mazzarri do te jete i kenaqur. Une mendoj se eshte akoma shpejt per te gjykuar.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.