Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,374 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sulmi BOOM. Me i shkurteri nga te gjithe, Nagatomo…

Sulmi BOOM. Me i shkurteri nga te gjithe, Nagatomo…
Inter Club Staff

Gazzetta dello Sport, sot ne faqet e saj analizon ne detaje sulmin e Interit dhe golat e tij, te cilin e bejne ate sulmin me te suksesshem ne Serie A.

Shume kuriozitete: Zbulohet per shembull, qe me i shkurteri ne skuader, Nagatomo ka shenuar deri me tani dy gola me koke. Japonezi sebashku me Cacciatoren eshte mbrojtesi-killer ne A pas golit te trete te shenuar ndaj Livornos. Shume, duke u krahasuar me mesataren, jane golat e shenuar me kemben e majte, e keto gola ndahen ndermjet Ricky Alvarez, Palacio dhe Cambiasso. Ne te gjithe golat e shenuar vetem nje eshte i nje Italiani: Ranocchia ne Udine. Ricky Alvarez eshte edhe mbreti i asistve. Pervec se ka shenuar 4 gola dhe te gjitha larg nga Meazza, ai ka dhuruar edhe 4 asist per Icardi, Milito, Jonathan dhe Rolando. Por nuk mbaron me kaq: Interi di te shenoje me shume nga zona e rreptesise: 13 gola jane te shenuar nga aty, 2 nga jashte zone. Ah: Shenuesit e ndryshem jane 11, kryeson Palacio me 7. Dhe jane 18 golat ne transferte: Si askush ne Serie A.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.