Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | July 7, 2022

Scroll to top

Top

1,104 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sulmi, podiumi i te preferuarve: Jovetic, Lamela, Cerci. Per Cercin mund te behet nese…

Sulmi, podiumi i te preferuarve: Jovetic, Lamela, Cerci. Per Cercin mund te behet nese…
Ardi Deda

Inter ka vendosur si objektiv numer nje per te perforcuar sulmin Jovetic por, natyrisht duke u mbrojtur, duke kerkuar alternativa te vlefshme ne rast se malazezi do te behej i paarritshem. Gazzetta dello sport, ne numrin e saj te sotem, provon te analizoje, nje per nje, alternativat e mundshme.

I dyti ne radhen e preferencave eshte Lamela. Edhe ai shume i ri me nje eksperience ne Serine A, ka deshire per tu ringritur pas nje sezoni te veshtire. Mund te beje dhe sulmuesin e majte ne modulin 3-5-2. Por pikerisht dje ka thene se deshiron te qendroje tek Tottenham per te treguar sesa vlen, por dihet qe do te kthehej me deshire ne Itali. Por per te bindur Spursat nevojiten para qe per momentin mungojne.

I treti, eshte Cerci, tjeter profil perfekt per Mazzarrin. Me te do te ishte perfekt moduli 4-3-3, por vitin e kaluar tek Torino ka bere shume mire si sulmues i dyte. Ne nivel praktik eshte nje piste me reale se dy te tjeret (Cairo kerkon 20 milione euro, por ne tratative mund te futet nje shkembim teknik), por kujdes nga konkurrenca e Milanit.

 

 

 

 

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.