Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,538 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sulmuesi i katert, ka nje prapaskene. OK i Thohir edhe me Guarin, por…

Sulmuesi i katert, ka nje prapaskene. OK i Thohir edhe me Guarin, por…
Bujar Berishaj

Sulmues po ose sulmues jo? Kjo ka qene pyetja ne diten e fundit ne shtepine e Inter.

Ka shkuar si ka shkuar, dhe tani dihet: Fredy Guarin eshte akoma ne Appiano dhe do te konsiderohet elementi i katert, edhe pse karakteristikat e tij duhet te pershtaten per rolin e ri.

Corriere dello Sport, nderkohe, perpiqet te hedh drite ne oret e fundit mbi Bonaventura, Borini dhe Biabiany. “Nga rruga Vittorio Emanuele mesohet qe Thohir, edhe me qendrimin e Guarin si zikalter, kishte dhene driten e gjelber per ardhjen ne huazim te nje sulmuesi me Ausilion dhe Mazzarrin qe do mund te zgjidhnin mes Bonaventura dhe Biabiany. Nese drejtori sportiv dhe trajneri do e konsideronin si te nevojshme, indoneziani do te kishte bere nje dhurate per tifozet, po dirigjenti e tekniku nuk e kane konsideruar te nevojshme nje gje te tille.” zbulon gazeta romake.

Me pak fjale, qellimi i ET ishte qe te kenaq deri ne fund deshirat e teknikut, por Mazzarri se bashku me Ausilion vendosen qe te mos fokusohen tek nje element tjeter duke u mbeshtetur keshtu nje projketin taktik per kolumbianin. A do ia vlej kjo zgjedhje?

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.