Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

2,289 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Suning deshiron 30.000 te abonuar perpara fillimit te kampionatit. Gati nje blerje e madhe?

Inter Club Staff

Sipas asaj qe tregohet nga Corriere dello Sport, Suning, po mendon seriozisht, sic ka bere edhe me Jinangsu, ku per skuadren kineze u be merkato dhe u blene lojtare per vleren 101 milione euro, e nga keto 78 milione u shpenzuan vetem per te blere Teixeira dhe Ramires.

Ideja e Kinezeve eshte qe te behet nje goditje e madhe per Interin (Toure ndoshta?), e te rritet entuziazmi i tifozeve. Pse? Qe abonimet te arrijne ne 30.000 perpara fillimit te kampionatit. Kjo eshte nje shifer qe nuk kapet qe nga sezoni 2012-2013. Nje investim i tille mund te jete nje tregues i programit per te ardhmen, sepse do te konfirmonte vullnetin per te investuar tek Interi dhe do te transformohej ne nje dhurate per diten e pare te grumbullimit veror qe eshte parashikuar me 4 korrik ku nuk do te jene dy blerjet e reja Banega dhe Erkin. Suning po mendohet qe te bleje nje element qe do te jete i afte te terheqe ne Pinetina mediat e te gjithe botes. Kush do te jete? Ende nuk dihet dhe merkato eshte e gjate.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.