Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 25, 2020

Scroll to top

Top

4,104 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Suning, gati nje merkato e cmendur: ne janar Darmian dhe Luiz Gustavo. Ne vere…

Suning, gati nje merkato e cmendur: ne janar Darmian dhe Luiz Gustavo. Ne vere…
Inter Club Staff

Pas ardhjes ne vere e Joao Marios, Candrevas dhe Gabigol (pervec ardhjes te Ansaldit dhe Banega), Suning nuk dshiron te ndalet dhe Interi po behet gati te jetoje merkato te tjera si protagoniste absolute.

Ne merkaton e janarit, zikalterit do te mundohen te shesin disa lojtare dhe te bejne pothuajse 40 milione euro per shitjet, e vlefshme per FPF kjo, por gjithsesi pritet qe disa blerje te rendesishme do te behen, sepse skuadra ka vertete nevoje.

MBROJTESI I KRAHUT – Emri i pare ne liste eshte ai i Darmian. Mbrojtes i krahut te United ne drejtimin e Mourinhos nuk po luan ose ka luajtur shume pak. Lojtari i kalter nuk eshte i vetmi qe ndiqet nga Interi; per qershorin pelqehet Semedo i Benfices por nje opsion mbetet edhe Lichtsteiner me parameter zero.

MESFUSHA – Ne janar duhet pasur kujdes sepse do te kete nje perforcim te rendesishem ne rast se do te largohet Melo dhe Brozovic (Chelsea eshte ne presing te forte per kroatin). Mund te rikthehet i aktualitetit emri i Luiz Gustavo i Wolfsburg pervec te atij te Biglia qe Piolit i pelqen shume, por Lazio nuk deshiron ta shese dhe ai duket afer nje rinovimi me kryeqytetasit.

TOP PLAYER – Ne qershor eshte e sigurte se do te behen disa goditje te medha, ose me sakte top player qe Suning deshiron ti sjelle ne shtepi pavarsisht kualifikimit ne Champions. Nje nga emrat e mundshem eshte James Rodriguez i Real Madrid, por ne Angli emrin e Interit e lidhin edhe me Alexis Sanchez. Ne vere pritet te vije edhe Roger Mertinez, i cili eshte derguar tek Jiangsu per nje vit nga Ausilio.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.