Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 25, 2022

Scroll to top

Top

2,484 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Suning-Inter: sapo kane ardhur edhe pagesat. Me 29 qershor lind Interi i ri?

Inter Club Staff

Gjithcka po mer jete: Kalimi i aksioneve nga Thohir tek Suning. Nje nga personat me te pritur eshte eshte pa dyshim Steven, 25 vjecari i cili eshte djali i Zhang, dhe sic eshte folur me superlativa nga Moratti, do te jete pika e referimit.

Ai eshte njeriu qe eshte pergjegjes per marveshjet nderkombetare te suning. Djaloshi duhet te vinte perpara babait ne Milano per te takuar drejtuesit zikalter. Por tashme duket se do te vije ne momentet e fundit ne te njejten kohe me babain Zhang por do te qendroje disa dite me shume. Kjo sepse me 4 korrik fillon edhe grumbullimi i Interit. Paralelisht me asamblene, ne ato dite do te flitet me te gjithe konsulentet financiare qe po perpiqen te perfeksionojne trekendeshin qe do te coje Suning te paguaje Thohir dhe ky i fundit te likujdoje Morattin. Presidenti aktual i Interit, Thohir, pritet qe te arrije ne Milano te shtunen ne darke, ndersa te dielen vjen edhe Ren. Takimin do e kompletoje Zhang, me djalin e tij ne vigjilje te asamblese e cila do te mbahet te marten 28 qershor dhe te merkuren ne daten 29 qershor. Nese nuk do arrihet te mbyllet me 28 kurumi i nevojshem, atehere Interi i ri do te linde ne daten 29. Por e rendesishme per tifozet eshte fakti qe ka ardhur me ne fund lajmi se Interi do te kthehet nje skuader solide, me resurse ekonomike per te luftuar ne futbollin qe vlen.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.