Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,616 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Suning, rriten shifrat: Interi vleresohet me shume se 700 milione euro. Sa i perket merkatos…

Bujar Berishaj

Nga studiot e Sky, arrijne te reja tjera mbi shitjen e mundshme te shumices se aksioneve te Interit tek Suning Commerce Group.

Zhvillimet e fundit i perkasin shifrave dhe vleresim qe grupi kinez i ben klubi zikalter: eshte me i madh se 700 milione (jo me mes 600 dhe 700).

Sky tregon pastaj impaktin qe futja e kinezeve mund te kete ne merkato: per momentin zikalterit qendrojne te kujdesshem, sepse gjerat nuk mund te ndryshojne shume. Interi ka disa marreveshje me UEFA-ne per Fair Play Financiar qe duhen respektuar. Per momentin do te qendrohet te fjalet qe ka thene Erick Thohir, duke perseritur domosdoshmerine per t’iu permbajtur ketyre rregullave.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.