Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

698 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Super Deporte – Valencia do te bleje Kondogbia, Interi Cancelon: ja detajet e operacionit

Super Deporte – Valencia do te bleje Kondogbia, Interi Cancelon: ja detajet e operacionit
Inter Club Staff

Vetem tre muaj larg vendimit perfundimtar te operacioneve te lidhura me njera-tjetren, Geoffrey Kondogbia dhe Joao Cancelo, pozicionet e Interit dhe Valencias duket se jane mare: spanjollet – sipas asaj qe lexohet ne edicionin online te Super Deporte – kane vendosur per te mbajtur ish lojtarin e Monaco, per te cilin do i duhet te paguajne 25 milione euro ndersa nga ana tjeter, klubi zikalter deshiron mbrojtesin portugez dhe do te paguaje 35 milione.

Ne janar, agjenti i Cancelos kishte kerkuar shitjen e lojtarit te tij nga Interi por mori nje pergjigje te vendosur nga zikalterit: jo. Per kete motiv, pas disa perjashtimesh nga formacioni, drejtuesit kane mbyllur cdo dere te mundshme ne merkaton e dimrit duke e blinduar ne Milano, por kane si qellim ti ofrojne nje kontrate te re pese vjecare. Per momentin nuk ka ndonje diskutim per ulje cmimi, sepse nese do te hapej diskutimi per njerin nga lojtaret, menjehere do te duhej te diskutohej per cmimin e lojtarit tjeter. Per momentin, keto jane qellimet e te dyja klubeve, per te mbajtur lojtaret, por per te pare se cfare do te ndodhe, duhet pritur qershori.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.