Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

898 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

SUPER LAJM NGA FRANCA – Malcom nuk paraqitet ne grumbullimin veror te Bordeaux: ja motivet

SUPER LAJM NGA FRANCA – Malcom nuk paraqitet ne grumbullimin veror te Bordeaux: ja motivet
Inter Club Staff

Interi nuk ndalet ne merkaton e sulmit edhe pse dje ne darke eshte siguruar Matteo Politano qe do te vije nga Sassuolo.

Lojtari italian do te vije ne huazim me te drejte blerje tek Interi dhe kjo marreveshje eshte perfeksionuar dje gjate nates.

Por nje lajm tjeter teper i rendesishem vjen nga Franca ne keto momente.

Sot duhet te ishte dita ku Malcom duhet te paraqitej ne stervitjet e Bordeaux qe fillojne pikerisht sot me nisjen e grumbullimit veror, por sulmuesi brazilian nuk eshte paraqitur ne urdhrat e teknikut Gustavo Poyet.

Sipas asaj qe thone mediat franceze, numri 7 i girondineve eshte justifikuar ne klub se do te mungoje “per motive familjare”.

Keshtu, presidenti i klubit Stephane Martin ka siguruar se ai do te vije shum shpejt, edhe pse ne kete pike nuk perjashtohet aspak se per shkak te zerave te merkatos dhe deshires per tu larguar ne drejtim te Interit mund te kene ndikuar ne kete vendim te Malcom.

Ne kete moment ekziston teoria se Malcom mund te jete duke perdorur rrugen e forces me Bordeaux dhe mund ti kete bere me dije se deshiron shitjen e kjo mund te jete arsyeja e mos paraqitjes se tij.

Ne kerkim te tij eshte Interi natyrisht, por duhet pasur kujdes edhe nga Premier League.

Priten te reja ne oret ne vazhdim, por e gjitha me siper eshte nje super lajm per Interin ne kete moment duke pare se ata deshirojne nje pranim te kushteve te ofertes nga ana e Bordeaux qe deshiron nje huazim me detyrim blerje por Interi ofron nje huazim me te drejte blerjes per shkak se nuk mund te lejohet nga Fair Play Financiar te beje nje investim kaq te majme ne kete moment.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.