Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

411 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

“Superkupa e Italise, 7,5 milione euro per dy skuadrat finaliste por habita qendron te fakti se kjo shume do ndahet ne…”

“Superkupa e Italise, 7,5 milione euro per dy skuadrat finaliste por habita qendron te fakti se kjo shume do ndahet ne…”
Inter Club Staff

Ne ditet e fundit te Federata Italiane e Futbollit ka ardhur nje ftese e Viktor Orban, Presidentit te Hungarise, per te marre Superkupen Italiane per 8 milione euro ne 2024.

Kjo eshte nje kerkese dhe nje oferte qe do te shqyrtohet nga Keshilli i Liges qe do te mblidhet diten e neserme ne Milano.

Por kjo eshte nje ceshtje qe i takon me shume sezonit te ardhshem dhe te gjitha forcat jane perqendruar te Superkupa e ketij sezoni.

Per kete ka shkruar sot Corriere dello Sport, e cila tregon edhe per nje premio prej 7,5 milione euro per Superkupen e 18 janarit.

“Tashme dihet: Superkupa e Italise kete sezon qe do te luhet ndermjet Inter dhe Milan do te mbahet ne Ryad te Arabise Saudite”.

“Nuk ka asnje dyshim: fituesit e kampionatit dhe te Kupes se Italise do te perballen ne daten 18 janar ne Arabi”.

“Aty ne 2019 Simone Inzaghi ka fituar edhe me Lazion e tij e mbase ky mund te jete nje ogur i mire per te gjithe tek Inter”.

“Por ajo qe bie ne sy eshte se 7,5 milione euro premio do te ndahet ne menyre te barabarte per fituesin dhe per humbesin.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.