Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

918 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Surprize tek Inter: Chivu mund te ule perseri pagen. Ja shifrat. Ndersa Ranocchia…

Surprize tek Inter: Chivu mund te ule perseri pagen. Ja shifrat. Ndersa Ranocchia…
Xhorxh Gellci

Disa te reja ne shtepine e Interit ne lidhje me tratativen me Cristian Chivu. Deri para pak ditesh jepej si nje tratative qe ishte e destinuar te perfundonte me zgjidhjen e kontrates, por lajmi qe ka dale diten e djeshme eshte pak i cuditshem. Se pari, agjenti i lojtarit ka folur hapur duke thene se “Chivu ka ndermend te mbylle karrieren tek Inter.” Ndersa sipas Gazzetta dello Sport, Interi i ka propozuar rumunit te ule perseri pagen, dhe shuma prej 2,2 milion qe do merrte gjate sezonit 2013-2014 te merret gjate dy sezoneve te ardhshme. Me pak fjale, pergjysmim ose ulje drastike prej 50%, por hipoteza per ta pare me fanellen e Interit edhe vitin e ardhshem behet gjithmone e me konkrete.

Dite pritjeje per mbrojtesin tjeter Andrea Ranocchia. Lojtari italian, i futur shpesh ne tratativa merkatoje, per momentin do te jete ne Pinzolo dhe nese do i duhet te largohet, Interi e ka bllokuar zevendesuesin e tij: Dragovic.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.