Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

110Inter

#110Inter – Ministri i Mbrojtjes zikaltër

20/01/2018, 17:52 |

Nëse Marco Van Basten e kujton si një nga mbrojtësit më të vështirë kundër të cilit ka luajtur ndonjëherë, sigurisht që nuk duhet të jesh një mbrojtës çfarëdo. Dhe Riccardo Ferri nuk ishte një lojtar çfarëd, si për aftësitë teknike, … Read More

#110Inter – Kamikazi

19/01/2018, 17:50 |

Futbolli, dashuria, rivaliteti mashkullor dhe politika. Kur jeta përmban të gjithë këta përbërës, bëhet histori për të treguar. Ndaj jeta e Giorgio Ghezzi duket me shume si një romance. E gjitha fillon në Emilia-Romagna në vitet ’50, ne fortesen e … Read More

#110Inter – Rikthimi i Internazionales

18/01/2018, 17:39 |

Dhe te mendosh qe per shume vite futbolli nuk i interesopi aspak. Dashuria e tij e madhe ishte ciklizmi, e ne ato kohe ishte momenti i Coppio dhe Bertali. Por ai qe bindi Carlo Rinaldo Masseronin, sipermarres nga … Read More

#110Inter – “Nacka”, një bast i fituar suedez

17/01/2018, 17:45 |

Një 20 vjeçar i imët nga fiziku dhe bjond, ashtu si gjithë suedezët e tjerë. Lennart Skoglund u paraqit kështu në Milano në vitin 1950 ndërsa nga të gjithë do të quhej shumë shpejt “Nacka”, ashtu si lagjia e Stokholmit … Read More

#110Inter – Giorgio Muggiani

16/01/2018, 17:42 |

“Hanno scelto per noi, i colori del cielo e della note”

Sfondi i artë i yjeve, shkëlqente si diamant në një qiell zikaltër: nata e 9 marsit 1908 nuk është një natë si gjithë të tjerat, sepse ajo i paraprin … Read More

#110Inter – El Arquitecto del Futbol

15/01/2018, 13:17 |

Cdo tranjer ka nje nxenes te preferuar dhe ai i Helenio Herreres ka qene Luis Siarez: djali i nje kasapi galician, do te jete zemra dhe truri i skuadrave te “Magjistarit”. Me nje inteligjence futbollistike jashte normales, “Luisito” … Read More

#110Inter – Klasi i Mancios

14/01/2018, 17:39 |

Roberto Mancini e kishte të shkruar fjalën Inter në fatin e tij, që kur i erdhi shumë pranë gjatë kohës që ishte futbollist. Një “numër dhjetë” në të gjitha aspektet, gjenial në atë që bënte, e që minimalisht në dy … Read More

#110Inter – Arena Civica, Arena e betejave të para

13/01/2018, 17:38 |

Teatër i shfaqjeve të cirkut, garave të çiklizmit dhe betejave detare të stimuluara, por jo vetëm kaq. Arena e Milanos ka qenë shtëpia e Interit për gati 20 vjet, duke luajtur rregullisht nga viti 1930 deri në vitin 1947, ndërsa … Read More

#110Inter – Mister Oba Oba

12/01/2018, 16:05 |

Nje adoleshent, me forcen fizike te nje demi dhe entuziazmin e nje femije kur feston. Keshtu prezantohet Obafemi Martins kur ben hapat e para ne futbollin e te medhenjve. Debutimin si titullar e ben ne Parma, kur sulmi … Read More

#110Inter – Një bomber përtej kufijve

11/01/2018, 17:30 |

Në sportin e futbollit, klasi është një pasaportë e jashtëzakonshme, goli është gjuhë universale që rrëzon muret dhe kalon kufijtë kombëtarë. Historia e Istvan Nyers na e tregon më së miri këtë, fracez në lindje dhe hungarez në origjinë, sulmues … Read More

#110Inter – Zambo Rambo (+)

10/01/2018, 12:47 |

Karakteristika per tu admiruar, shikim prej luftetari dhe grinte per te shitur: eshte Ivan Zamorano, sulmuesi kilien i Interit qe shenonte pa pushim ne vitet dymije. Gjithmone gati per sakrifice ne beteje, pushtoi San Siron fale golave te … Read More

#110Inter – Emri im eshte Walter Samual dhe hyrja eshte e ndaluar

09/01/2018, 17:06 |

Në mbrëmjen e 9 janarit 2010, Siena ishte në avantazh 3-2 në San Siro ndërsa Walter Samuel u zhvendos në qendër të sulmit në minutat e fundit të ndeshjes. Pas barazimit të Sneijder me goditje dënimi, në kohën shtesë, Samuel … Read More

#110Inter – Dashuri me shikim te pare

08/01/2018, 16:58 |

Një djalë … kopertinash. Në kohët e sotme, nuk është e pazakontë për një kapiten të Interit që të përfundojë në kopertinën e ndonjë reviste: Zanetti dhe Icardi në këtë sens janë shembujt tipikë. Por për një njeri të ndrojtur … Read More

#110Inter – Interist i lindur

07/01/2018, 11:51 |

Nëse je djali i golashënuesit të dytë më të mirë në historinë e Interit dhe babai tënd ka shënuar gol në një nga ndeshjet më të rëndësishme në historinë e kombëtares italiane, atëhere zgjedhja për të ndjekur rrugën e futbollit, … Read More