Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 30, 2022

Scroll to top

Top

110Inter

#110Inter – Njeriu me valixhe

05/01/2018, 18:04 |

Valixhen, ne me shume se njezet vite karriere, me shume mundesi, nuk e ka zbrazur asnjehere. Gjithmone gati per nje aventure te re, ne kerkim te stimujve te ndruyshem qe mund te motivonin ate sa me shume. France, … Read More

#110Inter – O Fenomeno!

04/01/2018, 11:45 |

Më 25 korrik 1997 nuk luhej asnjë ndeshje, por qindra tifozë zikaltër pushtuan qëndrën e Milanos. Në ballkonin e zyrave të Interit do të shfaqej një sulmues brazilian, i cili sapo ishte blerë nga Barcelona për 51 miliardë … Read More

110Inter – Una vita da mediano

03/01/2018, 17:46 |

Nga nje rivenie e gjate nga mbrojtja, Oriali hidhet, kap topin me koke per ta larguar por nuk e kupton qe nga prapa po vinte Tassoti i cili me nje goditje te denje per kung-fu pothuajse e shperfytyron: … Read More

#110Inter – Shpëtimtari i Derby-ve

02/01/2018, 11:38 |

Ai nuk e dinte, por në fakt pritja e asaj gjuajtjeje të Weah në momentet e fundit të një Inter-Milan në marsin e vitit 1999 që përfundoi 2-2, do të ishte e fundit në një Derby. Ishte e … Read More

#110Inter – Moratti, i pari!

01/01/2018, 11:35 |

I pari. Angelo Moratti ishte i pari president i një klubi italian që mundi të fitonte dy herë Kupën e Kampionëve, me dopietën e jashtëzakonshme të “Grande Interit”. I pari gjithashtu që arriti të bënte të vetën për … Read More

#110Inter – Më i madhi i të gjitha kohrave

31/12/2017, 11:29 |

“Ai është Giuseppe Meazza, vjen nga ekipi i të rinjve dhe sot do startojë nga fillimi”. Mbase këto nuk kanë qënë fjalët ekzakte, po duhet të ketë qënë kështu fjalia e trajnerit Árpád Weisz në dhomat e tronditura … Read More

#110Inter – Magjistari

29/12/2017, 11:23 |

I lindur në Argjentinë, me origjinë Spanjolle, rritur në Marok, futbollist u bë në Francë, perpara se të kishte sukses si trajner në Spanjë dhe Itali; nuk ka shembull më të mirë se Helenio Herrera, që të përfaqësojë … Read More

#110Inter – Familja Interiste

26/12/2017, 11:18 |

Ishte data 26 dhjetor 1920. Në Milano ishte koha për festime, dhurata, urime, por edhe për Derbyn, U.S. Milanese kundër Interit. Duke parë formacionin zikaltër, spektatorëve u dukej sikur po shikonin halucinacione, një déjà vu e përsëritur pesë … Read More

110Inter – Te ndjesh pasionin

25/12/2017, 13:03 |

Matteo eshte 21 vjec dhe eshte nje tifoz i madh zikalter. Prej 11 vitesh, sa here Interi luan ne shtepi, ngrihet, vishet, hip ne makine sebashku me babain Claudio dhe ben nje ore e gjysem rruge per te … Read More

#110Inter – Lufta

24/12/2017, 18:01 |

I pari. I pari kapiten i FC Internzionale, ikona e parë në historinë e klubit zikaltër, mesfushori i parë i historisë së kombëtares italiane, i cili ishte në fushë në ndeshjen debutuese të italianëve në vitin 1910, dhe … Read More

#110Inter – Lideri i lindur

23/12/2017, 17:58 |

Në 11 shtator 2004, në Bentegodi në Verona kishte një interes shumë të madh për ndeshjen e parë të Interit në kampionat, ndaj Chievos. Në verë kishte mbërritur një trajner i ri, pikërisht Roberto Mancini, si dhe ishin … Read More

#110Inter – Xhaxhai

22/12/2017, 17:56 |

“Po ti sa vjeç je”, pyeti Giampiero Marini, një nga senatorët e Interit. “17” u përgjigj ai. “Eh, dukesh si xhaxhai im me ato mustaqe”, ja ktheu përsëri Marini. Legjenda e Beppe Bergomit, i njohur nga të gjithë … Read More

#110Inter – Anulloji te gjithe!

21/12/2017, 17:54 |

Në fund të ndeshjes, ai u gjunjëzua përpara tifozëve të Interit, nuk dihet nëse nga gëzimi për golin e shënuar apo për lodhjen nga ai vrapim i çmëndur. Dhe në fakt pas ndeshjes, ai vërtet do deklaronte duke … Read More

#110Inter – Bob Spottiswood

20/12/2017, 17:51 |

Kapele Bowler, buzëqeshje të stampuar në fytyrë dhe një curriculum që e paraqiste si një mesfushor shumë të mirë të Crystal Palace në të shkuarën. Kështu u shfaq Bob Spottiswood në Milano në vitin 1922. Ai ishte i … Read More