Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

110Inter

110Inter – Bishtaleci magjik

19/12/2017, 12:57 |

Pak here ne historine e futbollit, arti dhe sporti nderthuren bashke ne nje rit te vetem pagan ku gjeja me e mire qe mund te besh eshte te rrish ne qetesi dhe te shijosh spektaklin. E kur flitet … Read More

110Inter – Të rrëzohesh, të ringrihesh e të fillosh të vraposh përsëri

18/12/2017, 17:48 |

Teksa feston golin e tij të parë me fanellën e Interit, dhe jo një gol çfarëdo, Jonathan Biabiany ndoshta po kujton pasditen e largët të gjashtë viteve më parë, në të cilën i ndryshoi jeta. Atë ditë në … Read More

#110Inter – Të rrëzohesh, të ringrihesh e të fillosh të vraposh përsëri

18/12/2017, 12:53 |

Teksa feston golin e tij të parë me fanellën e Interit, dhe jo një gol çfarëdo, Jonathan Biabiany ndoshta po kujton pasditen e largët të gjashtë viteve më parë, në të cilën i ndryshoi jeta. Atë ditë në … Read More

#110Inter – Mbrojtësi golashënues

17/12/2017, 12:40 |

Lojtarët e mëdhenj shihen në momente vendimtare, duke qëndruar sypatrembur në ndeshjet që vlejnë më shumë.

Dhe Marco Materazzi ishte pikërisht ai lloj lojtari ndaj emri i tij do të kujtohet si për impenjimin e tij … Read More

#110Inter – Shigjeta e zeze

16/12/2017, 18:42 |

Kombetarja e Spanjes nuk beri nje figure te mire ne Boterorin e 1962 ku u eleminua ne raundin e pare nga Cekosllovakia dhe Brazili. Por komisari teknik i saj eshte dikush qe di te perfitoje avantazhe edhe nga … Read More

#110Inter – Dragua, shpirt dhe zemer

15/12/2017, 18:04 |

Mbasditen e 22 prillit 2007 te gjithe lojtaret ne fushe po shikonin drejt zones se penalltise se Sienes, ku Marco Materazzi po behej gati ti dhuronte kampionatin numer 15 Interit. Por Dejan Stankovic nuk ja del dot dhe … Read More

#110Inter – Dragoi

15/12/2017, 12:46 |

Mbasditen e 22 prillit 2007 te gjithe lojtaret ne fushe po shikonin drejt zones se penalltise se Sienes, ku Marco Materazzi po behej gati ti dhuronte kampionatin numer 15 Interit. Por Dejan Stankovic nuk ja del dot dhe … Read More

#110Inter – Njeriu me zemren e madhe

14/12/2017, 17:58 |

Në mesin e viteve ’80 dhe ’90, falë bujarisë së tij ai i ka dhënë aq shumë gëzime tifozëve zikaltër: solli në Milano lojtarë si Rummenigge, Matthaeus,Klinsmann dhe Brehme. Më shumë se njëzet vjet më vonë, bujaria e … Read More

#110Inter – Mallkimi i vëllezërve Hintermann

13/12/2017, 17:45 |

Është Qershori i vitit 1951. Milani shpallet kampion i Italisë për herë të katërt në historinë e tij. Disa javë pasi kuqezinjtë fituan titullin, ndahet nga jeta Henry Hintermann, i fundit nga tre vëllezërit dhe bashkë me të, … Read More

#110Inter – Fanella zikaltër si lëkurë të dytë

12/12/2017, 17:41 |

“E ndjej fanellën zikaltër sikur të ishte lëkura ime e dytë”. Një fjali që përmbledh gjithçka, fjali që faktikisht pak njerëz mund ta thonë, por vetëm njëri mund ta thotë pa e veshur ndonjëherë atë fanellë. Sepse Luciano … Read More

#110Inter – Një dashuri e trazuar

11/12/2017, 17:31 |

Do i duhej të ikte dhe të vinte katër herë, duke shënuar dhe duke fituar pak, por pastaj u rikthye për herë të pestë dhe dukej sikur ishte rradha e duhur. Marrëdhënia midis Aldo Serena-s dhe Interit është … Read More

#110Inter – Kalle, antiheroi midis perlave dhe arit

08/12/2017, 16:43 |

I bukur dhe i mallkuar, estetikisht i bukur por qe binte ndesh me cinizmin e te menduarit vetem per rezutat. Nëse historia e Interit do ishte një roman, roli i antiheroit padyshim që do I takonte Karl-Heinz Rummenigge, … Read More

#110Inter – Aristide Guarnieri, Stoperi Elegant dhe Xhentëllmen…

07/12/2017, 16:41 |

“Kalos kai agathos”, “I pashëm dhe I zoti”, kjo është formula e përdorur në poezitë e eposit grek për të përshkruar heronjtë. Një formulë që i përshtatet më së miri edhe Aristide Guarnerit, i cili ka emrin grek, … Read More

#110Inter – Gjeniu

06/12/2017, 16:37 |

Thuhet se Aleksandri i Madh e pa historinë e tij të pasqyruar në mitin e Akilit dhe se “Charlesi XII” i Suedisë e pa të pasqyruar të tijën pikërisht në atë të Aleksandrit. Zlatan Ibrahimoviç, si sundimtari suedez … Read More