Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

110Inter

110Inter – E majta e zotit

05/12/2017, 15:59 |

Ne 12 maj te 1965 ne stadiumin e San Siros po luhej nje ndeshbje qe duhet te fitohej dhe nje gjysemfinale qe duhej permbysur: Liverpool kishte fituar 3-1 ndeshjen e pare dhe Interit te Helenio Herreres i duhej … Read More

110Inter – Perandori qe pushtoi Milanon

04/12/2017, 18:33 |

Ishte 14 gushti 2001 ne Santiago Bernabeut. Ne fushe po mbaronte nje nga shume miqesoret lodhese, edhe pse me prestigj, te veres perpara kampionatit. Rezultati ndermjet Real Madrid dhe Interit ishte i ndalur 1-1, kur pese minuta nga … Read More

110Inter – San Francesco ben mrekullira

02/12/2017, 11:03 |

Michelangelo Rampulla, ne nje Atalanta-Cremonese. Massimo Taibi, ne nje Reggina-Udinese. E Francesco Toldo, ne nje Inter-Juventus. Keta jane tre portieret italiane qe sot per sot, kane arritur dicka te paimagjinueshme per numrat nje: te shenojne nje gol dhe … Read More

110Inter – Nje gol unik

01/12/2017, 12:47 |

Të shënosh golin vendimtar për Scudetton, në vitin në të cilin Milan bie për herë të parë në Serie B. E nëse e bën këtë, hyn direkt, jo vetëm në historinë e Interit, por mbi të gjitha në … Read More

110 Inter – Nje tjeter menyre e te parit te futbollit

30/11/2017, 12:03 |

Annibale Frossi ka pasur kaq shume jete sa nese do te tentohej te xhirohej nje film per te, ose te shkruhej nje liber, do te ishte me patjeter i reduktuar. Nga pasioni per futbollin te cilin ja fshehu … Read More

110Inter – Sulmuesi part-time

29/11/2017, 12:43 |

Derby i 11 marsit 2007 nis keq per Interin: Milan kalon ne avantazh me nje gol te ishit Ronaldo dhe porta e kuqezinjve duket e kycur. Julio Cruz e pa pjesen e pare nga pankina. Jo dicka e … Read More

#110Inter – Dy jetët e Njeriut Merimangë

28/11/2017, 12:13 |

Fanellën zikaltër e veshi 473 herë: për herë të parë në 1982 dhe për herë të fundit në lot, në një mbrëmje pranvere të vitit 1994, finalja fituese e Kupës UEFA. Ndërsa uniformën e postierit e ka veshur disa herë. … Read More

110Inter – “Kap ndonje gje me dore”, erdhi Presidenti…

27/11/2017, 11:57 |

Giovanni Paramithiotti ishte presidenti i parë i Interit në vitin 1908, por më shumë se për qëndrimin e tij në krye të Interit, i cili zgjati vetëm një vit, ai ka hyrë në histori për pseudonimin dhe reputacionin … Read More

110Inter – Nje gol shume special

26/11/2017, 11:56 |

Ti shenosh Juventusit, ka gjithmone nje domethenie speciale per kedo qe vesh fanellen zikalter, sidomos per dike qe eshte mbrojtes qendre, dhe gjithsej vetem 5 here ka shenuar me fanellen zikalter ne dy sezone. Por ne mbremjen e … Read More

100Inter – Çfarë sulmuesi!

25/11/2017, 11:41 |

Kur thua Meazza, nuk ka tifoz që nuk i kujtohet, ndoshta edhe vetëm për shkak se i është dedikuar emri i stadiumit në Milano. Ndërsa kur dëgjon “Levratto”, vetëm fansat më të vjetër dhe të kujdesshëm mund të lidhin … Read More

110Inter – Tre burra dhe një… fanellë!

24/11/2017, 11:41 |

Familja fisnike e Sforzës ka mbajtur Dukatin e Milanos për gati një shekull, nga mesi i viteve 1400 deri më 1535. Prandaj një mbiemër i tillë në Milano nuk mund të kalojë pa u vënë re. Ciriaco Sforza … Read More

110Inter – Ne emer te babait

23/11/2017, 13:13 |

“Ky, kush eshte? Djali i babit?”. “Nuk eshte i zoti aspak si babai  tij”. Keto ishin vetem disa nga fjalet e qarkulluara nga publiku ne ndeshjet e para te luajtura nga Sandro Mazzola tek te rinjte e Interit.

Read More

110Inter – Nete te denja per numrin 1

22/11/2017, 11:37 |

Me 21 Mars te 2002, Interi luajti nje nga ndeshjet me te pabesueshme te historise se saj, duke fituar ne fushen e Valencias me nje gol te Nicola Ventola e duke arritur te kualifikohet ne gjysemfinalen e Kupes … Read More

110Inter – Nje gezim i hidhur

21/11/2017, 18:42 |

Ka gola qe mbeten pergjithmone ne histori, gola ndoshta te padobishem per rezultate te caktuara por qe qendrojne ne memorien e tifozeve per vite me radhe ose ndoshta, pergjithmone. 

Eshte ky rasti i mrekullueshem i golit … Read More