Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

adriano

Icardi si nje rrufe, goli me i shpejt ne sezonin e Interit. Hera e fundit qe shenohej ne minuten e pare…

01/04/2018, 22:11 |

Ne diten e djeshme tifozet ne uleset e Giuseppe Meazza akoma nuk ishin rehatuar mire por tabela ne stadium shenonte tashme 1-0.

Kush e beri golin? Icardi, kush tjeter. Por edhe fale nje asisti gjenial te Perisic. Goli i sulmuesit … Read More

Adriano: “Nuk mund ta harroj kurre Interin, tifozet kujtimi im me i bukur. Icardit i thashe…”

23/03/2018, 21:37 |

I ftuar sot gjate dites ne ‘Suning Training Center – Ne memorie te Angelo Morattit’, Adriano ka folur keshtu per mikrofonat e Inter TV.

Ja fjalet e Perandorit

“Jam pa fjale: kane kaluar fitet por nuk e kam harruar kurre … Read More

Perandori Adriano postim per Icardin: “Faleminderit o kapiten per…”

22/03/2018, 14:02 |

Perandori i Milanos, njeriu qe beri shume femije te beheshin tifoze te Interit anembane botes, i ka kushtuar kapitenit aktual te Interit nje postim ne rrjetet sociale.

Gjithcka ka te beje me disa fjale te Icardit disa dite me … Read More

Julio Cesar: “Tek Interi per Adrianon. Cfare sherri me Mourinhon, njehere i thashe…”

21/02/2018, 15:10 |

Julio Cesar ne nje interviste rikthehet tek eksperienca e tij tek Interi dhe tek koha ku si tranjer ka pasur The Special One.

Ne 2005, Julio Cesar u largua nga Flamengo per te zbarkuar ne Europe. Etapa e pare ishte … Read More

110Inter – Perandori qe pushtoi Milanon

04/12/2017, 18:33 |

Ishte 14 gushti 2001 ne Santiago Bernabeut. Ne fushe po mbaronte nje nga shume miqesoret lodhese, edhe pse me prestigj, te veres perpara kampionatit. Rezultati ndermjet Real Madrid dhe Interit ishte i ndalur 1-1, kur pese minuta nga … Read More

Adriano: “Cfare emocioni te rikthehem sot ne Meazza. Inter? Do e kape Champions. Gabigol…”

21/12/2016, 11:59 |

Sot ne mbremje, me rastin e Inter-Lazio, ne tribune do te jete edhe nje tifoz special: Adriano.

Ish sulmuesi zikalter, per kete rast ka folur ekskluzivisht per TuttomercatoWeb: “Do te ndjej emocione te medha. Rikthimi im … Read More

Zanetti: “Adriano, nje nga deshtimet e karrieres time…”

17/02/2016, 17:53 |

Sot Adriano, nje nga lojtaret me te dashur ne historine e Interit mbush 34 vjec, dhe Inter Club Albania deshiron ta kujtoje Perandorin me disa fjale te Zanettit per te.

“Sapo kishte ardhur tek Interi shenoi … Read More

I pabesueshem Adriano: Shkon ne nje bordello me 30.000 euro dhe mer 18 prostituta ne shtepi…

05/03/2015, 20:20 |

Disave ende u pelqen ta kujtojne si ‘Perandori’, nderkohe per disa te tjere mbetet nje nga keqardhjet me te hidhura qe futbolli Italian ka njohur. Flasim per ish sulmuesin e Interit, Adriano, i cili ka bere te flitet … Read More

VIDEO – Gezuar ditelindjen PERANDOR: Keshtu lindi miti Adriano tek Interi!

17/02/2015, 17:48 |

Sot Perandori i Milanos, Adriano Leite Ribeiro ka ditelindjen dhe mbush 33 vjec.

Per te gjithe tifozet e Interit ai do te mbetet gjithmone Perandori, i cili tashme per fat te keq nuk luan futboll prej … Read More

FOTO – Adriano ne plazh, forma e tij fizike shume larg optimales

07/07/2013, 18:13 |

Nje foto e postuar nga gazetari brazilian Jon Cotteril tregon ish Perandorin zikalter ne plazh. Adriano duket ne kushte jo optimale, i shtrire ne shezllon me nje forme fizike dukshem te larget nga ajo qe e bente te … Read More

Adriano nuk do te kthehet te luaje. Arsyeja…

25/06/2013, 22:31 |

Ditet e fundit ju kemi treguar per nje rikthim ne futbollin e luajtur per Adriano Leite Ribeiro. Megjithate, kjo nuk eshte realizuar dhe nuk do te kete rikthim ne fushe per Andrianon, te pakten per tani. Ish Perandori … Read More

Adriano rikthehet te luaje tek Inter, por…

19/06/2013, 9:23 |

Adriano eshte afer nje….tjeter Inter: Perandori mund te firmose me Internacionalin e Porto Alegre nje kontrate ne baze te objektivave qe do arrije”. Kete raporton Gazzetta dello Sport e dites se sotme. Adriano do te provoje rilindjen per … Read More