Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

andrea ranocchia

Ranocchia: “Tre pike te rendesishme. Derby? Jemi te karikuar!”

25/02/2018, 0:00 |

Ne fund te ndeshjes mes Interit dhe Beneventos, Andrea Ranocchia, autor i golit perfundimtar per 2-0, arrin te mikrofonat e Premium Sport per nje komentim rreth ndeshjes.

Fitore qe duhej, edhe pse e veshtire: “E veshtire, ata luajne mire por … Read More

GdS – Hernanes titullar: ja zgjedhjet e Mancinit.

18/03/2015, 11:12 |

La Gazzetta dello Sport parashikon zgjedhjet e Roberto Mancinit në prag të ndeshjes së nesërme kundër Wolfsburgut. “Përpara Carrizos, Ranocchia, Juan Jesus dhe Santon, dyshimi është në mes të D’Ambrosios dhe Campagnaros. Pastaj hyhet në vorbull. Nëse Kovacic shkon në … Read More

Ranocchia: “Ne dollapin tim kam foton e Giacintos. Shume gola te pesuar? Gabimi eshte…”

17/03/2015, 21:38 |

Kapiteni i Interit ka folur ekskluzivisht per mikrofonat e Sky dhe ka folur per shume tema. Ja fjalet e Andrea Ranocchias:

Tre motivet qe Interi mund te shpresoje te kaloje Wolfsburgun?

Sepse eshte nje … Read More

Ranocchia: “Ky stadium eshte unik. Une ‘me agresiv ne fushe’? Them…”

18/02/2015, 21:47 |

Andrea Ranocchia, eshte ai lojtari qe paraqitet ne konference per shtyp ne prag te ndeshjes me Celtic. Keto jane fjalet e tij:

Ktheheni ne Europa League pas eliminimit kunder Tottenham? “Per mua eshte shume e rendesishme, … Read More

Ranocchia, Inter leshon frymen. Testet nuk tregojne lendim ne gjurin e majte. Rekuperimi…

18/01/2015, 14:51 |

Lajme te mira per mbrojtjen e Inter dhe Roberto Mancinin. Dje, Andrea Ranocchia ka pesuar nje lendim ne gjurin e majte dhe menjehere eshte menduar per nje stop te gjate.

Kapiteni i Inter ka pasur nje vizite mjeksore … Read More

Ranocchia: “Me Lazion eshte e rendesishme qe te bejme nje ndeshje te madhe. Ne janar…”

19/12/2014, 15:14 |

Andrea Ranocchia, kapiteni i Interit, ka folur per sfiden ndaj Lazios ne mikrofonat e SportMediaset.

Ai pergjithesisht ka thene se duhet te bejne me te miren ndaj Lazios dhe te jene ne top forme ndaj … Read More

Ranocchia: “Goli? Zakonisht me del huq. Shume pune ne mbrojtjen me 4…”

16/12/2014, 0:28 |

Pak minuta pas fishkellimes se fundit, kapiteni i Inter, Andrea Ranocchia, flet per Sky. Keto jane fjalet e tij:

“Gol si nje sulmues i vertete? Kam bere nje goditje te mire, kam qene i mire, me te … Read More

Ranocchia: “Luftojme per gjithcka, pertej tragjedive: duhet te kemi vazhdimesi. Palacio fondamental, rinovimi…”

27/10/2014, 16:38 |

Pas fitores ne Cesena, Andrea Ranocchia, kapiten i Interit, ka folur per mikrofonat e Sky Sport 24. Mbrojtesi zikalter ka shpjeguar: “Jemi duke luftuar ne te gjitha frontet, e rendesishme eshte te kemi mentalitetin e duhur, ate te … Read More

Ranocchia: “Se shpejti do te zyrtarizojme rinovimin. Ketu per te qendruar gjate”

17/10/2014, 17:25 |

“Une si Zanetti? Sigurisht. Se shpejti do te zyrtarizohet rinovimi i kontrates dhe do te shkohet perpara per shume kohe”. Keshtu eshte shprehur Ranocchia, qe i eshte pergjigjur pyetjeve ne Twitter te tifozeve ne Inter Channel. “Idhulli im … Read More

Ranocchia: “Fasha e kapitenit? Peshe e madhe, transmentoj ‘interizmin’. Te mos leme te na largohen…”

03/10/2014, 17:40 |

Andrea Ranocchia, i ftuar ne Campioni d’Italia dhe i vleresuar me cmim nga Grupi i Gazetareve Sportive te Lombardise, ka folur per rolin e tij te ri si kapiten i Interit, nje rol qe nuk shqeteson pak: “Eshte … Read More

Ranocchia: “Inter, tani duhet te fitosh! Mazzarri eshte nisur i karikuar, ka uri per fitore”

11/09/2014, 16:25 |

“Jam i emocionuar, por kam shume deshire te tregoj te gjithe vleren time dhe te ndihmoj te coj serish lart keto ngjyra. Kampionati ka filluar, tani duhet te fillojme te fitojme. Duhet te permiresojme rezultatin e sezonit te … Read More

Ranocchia: “Kemi punuar mire. Grup i karikuar, i ri dhe i uritur. Por tani…”

16/08/2014, 17:07 |

Kane perfunduar miqesoret dhe qe sot punohet ne kuader te impenjimeve zyrtare te sezonit, duke filluar qe nga dneshja kunder Stjarnan qe luhet me 20 gusht ne Islande. Ne Inter Channel, Andrea Ranocchia ka analizuar pergatitjen verore dhe … Read More

Ranocchia: “Rinovimi? Do te vij se shpejti. Juve? Kam zgjedhur Interin sepse…”

18/07/2014, 18:35 |

Andrea Ranocchia, ne fund te stervitjes se sotme, eshte ndalur perpara telekamerave te Sportitalia: “Cfare nevojitet per tu kthyer tek fitoret? Duhet te punojme shume ne fushe, duhet te punojme mire. Jemi te gjithe djem qe kemi fituar … Read More

Ranocchia: rinovim ose Juventus? Inter kerkon 10 milione dhe atij i ofron…

11/06/2014, 11:11 |

Cila do te jete e ardhmja per Andrea Ranocchia? Fanella qe do te veshe do te jete serish zikalter apo ne krah te ngjyres se zeze, do te jete e bardha? Nga njera ane eshte Inter, qe i … Read More