Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

angelo moratti

#110Inter – Moratti, i pari!

01/01/2018, 11:35 |

I pari. Angelo Moratti ishte i pari president i një klubi italian që mundi të fitonte dy herë Kupën e Kampionëve, me dopietën e jashtëzakonshme të “Grande Interit”. I pari gjithashtu që arriti të bënte të vetën për … Read More

Moratti: “Pele ishte lojtar i Interit, ishin hedhur edhe firmat. Por babi im e grisi kontraten sepse…”

27/05/2016, 8:47 |

Pele tek Interi? Gjithcka e vertete. Zikalterit praktikisht e kishin blere futbollistin me te forte te historise por revolta kunder presidentit te Santos shtyu Angelo Morattin qe te griste kontraten e firmosur per te miren dhe sigurine e … Read More

Ishte 1980 dhe Angelo i thote Morattit: “Merr Interin”

08/11/2013, 15:19 |

“Duhet te gjesh nje mundesi te marresh Inter-in, sepse nje eksperience ne futboll duhet bere. Te ndihmon te rritesh, te vuash, te permisohesh”. Keto jane fjalet qe Angelo Moratti i thote te birit Massimo. Ishte 1980, sic zbulon … Read More