Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

ansaldi

Gazzetta – Merkato verore, shpeton vetem Candreva. Banega dhe Joao Mario jo kostante. Gabigol e Ansaldi…

05/04/2017, 15:03 |

Gazzetta dello Sport hedh drite tek disa te dhena jo shume pozitive per sa i perket merkatos se fundit verore te Interit, duke perjashtuar Gagliardini dhe Sainsbury.

Nga pese te ardhurit nga qershori ne gusht, vetem CandrevaRead More

Sky – Drejt Inter-Empoli, Pioli rikthehet me kater mbrapa: Ansaldi ne te majte

09/02/2017, 13:54 |

Per ndeshjen e se dieles kunder Empolit, Stefano Pioli, pas eksperimentit me mbrojtjen me tre me Juven, duket i orientuar qe ti besoje linjes klasike me kater dhe rikthimin e Cristian Ansaldit ne krahun e majte.

Read More

Drejt Juventus-Inter: Pioli po punon me mbrojtjen me 4. Ansaldi mbetet favorit?

03/02/2017, 10:43 |

Inter po punon ne prag te ndeshjes se madhe te se dieles kunder Juventusit.

Pioli, dje ka testuar D’Ambrosio, Medel, Miranda dhe Ansaldi nga minuta e pare me argjentinasin favorit per ta nisur nga minuta e … Read More

Gazzetta – Juve-Inter, Nagatomo ose Santon per Ansaldin. Murillo per Miranda, dyshim Joao-Brozo!

02/02/2017, 14:34 |

Vetem tre dite larg nga supersfida e Juventus Stadium ndermjet Juventusit dhe Interit, mbrojtesi i krahut eshte dyshimi me i madh per Stefano Piolin.

Cristian Ansaldi, ne fakt mund te paguaje periudhen e tij negative me … Read More

Inter rigjen Ansaldin e vertete: Pioli shpresonte dhe Ausilio i ka shpjeguar veshtiresite…

19/12/2016, 16:42 |

Fitorja ndaj Sassuolos ka sjelle edhe lajme te mira per Stefano Piolin pervec tre pikeve nga transferta, gje qe nuk ndodhte prej kohesh.

Tekniku Italian ka filluar ti shohe frutet punes se tij dhe per here … Read More

Gazzetta – Per tu vleresuar gjendja e Brozovic dhe Banega. Nderkohe Ansaldi…

16/11/2016, 11:35 |

Pioli ndermjet dites se sotme dhe te neserme do te gjeje te gjithe lojtaret e kombetareve ne Appiano dhe do te filloje te punoje me te gjiteh grupin ne prag te Derbyt te se dieles.

Gazzetta … Read More

Gazzetta – Pioli buzeqesh: Ansaldi, Palacio dhe Ranocchia te rekuperuar per derby!

15/11/2016, 10:50 |

Ne pritje te rikthimit te gjithe futbollisteve nga kombetaret dhe ne pritje te pergatitjes finale perpara derbyt kur grupi do te jete i plote, Stefano Pioli mund te ndihet i limtur: infermieria eshte boshatisur.

Kete gje … Read More

Demtimet: Ranocchia rrezikon seriozisht Derbyn. Ndersa Ansaldi dhe Palacio…

09/11/2016, 17:18 |

Andrea Ranocchia do te beje gjithcka qe te rikthehet sa me shpejt te jete e mundur ne dispozicion te tranjerit pas demtimit ne kofshe te akuzuar pas ndeshjes me Crotonen.

Ndalesa – sipas Corriere dello Sport – … Read More

Inter-Cagliari, Ansaldi dhe Joao Mario nga minuta e pare. Eder po shkon drejt…

13/10/2016, 16:12 |

Joao Mario eshte shume mire dhe pritet ta nise titullar ndaj Cagliarit, ndeshje e cila do te luhet te dielen mbasdite ne oren 15:00 ne San Siro.

Ashtu sic tregon Gazzetta dello Sport ne versionin e … Read More

Gazzetta – Drejt Prages: Murillo do te jete. Ansaldi nga minuta e pare!

27/09/2016, 10:07 |

Me nje Murillo te rekuperuar dhe me shume mundesi te grumbulluar, ne Prage pritet qe te debutoje ne nje ndeshje zyrtare tek Interi edhe Cristian Ansaldi.

“Nje lajm mjaft i mire rikthimi nga demtimi i Ansaldit sepse … Read More

Inter-Bologna, dy balotazhe per De Boer. Ansaldi e nis nga fillimi. Ne sulm…

23/09/2016, 18:27 |

Me pak se 48 larg nga Inter-Bologna, ndeshje e vlefshme per javen e gjashte te Serie A, jane dy dyshimet e formacionit qe jane ne mendjen e De Boer, sipas Gazzetta dello Sport online, balotazhet jane ato ne … Read More

Ansaldi nuk rekuperohet ne kohe dhe humbet Juventusin. Nagatomo nderkohe…

13/09/2016, 9:57 |

Lajme te keqija per Interin. Sipas asaj qe tregohet nga Gazzetta dello Sport, Ansaldi, do te jete i detyruar ta humbase ndeshjen e se dieles ndaj Juventusit.

Mbrojtesi i krahut te Interit po rekuperohet ende nga … Read More

Ansaldi: “Loja me De Boer ndryshon, ndoshta duhej ky ndryshim. Icardi? Qendron. E zgjodha Interin…”

11/08/2016, 18:42 |

Pas konferences qe u anulua te henen e kaluar me rastin e ardhjes se De Boer, sot me ne fund u prezentua zyrtarisht si lojtar i ri i Interit. Po flasim per argjentinasin Cristian Ansaldi. Keto jane fjalet e … Read More

ZYRTARE – Cristian Ansaldi lojtar i Interit

30/07/2016, 17:18 |

Ka ardhur me ne fund edhe zyrtarizimi i transferimit te Cristian Ansaldi te Interi.

Mbrojtesi argjentinas i ishte bashkuar ekipit ne Brunico dhe kishte fluturuar me skuadren edhe drejt SHBA por zyrtarizimi i tij nuk kishte ardhur per … Read More