Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

Antonio Candreva

Gazzetta dello Sport – Candreva nuk ka arritur te shenoje ende, por ideja e Spallettit mbetet…

04/04/2018, 10:58 |

Shtylla me Veronan – e treta personale kete sezon – ka konfirmuar qe Antonio Candreva vazhdon te jete akoma pa gol kete sezon.

Pothuajse nje ‘mallkim’ qe, sic thekson Gazzetta dello Sport, duke menduar rastet qe nuk ka konkretizuar anesori italian.

Read More

Candreva: “Dua te fitoj te Interi, pershtypje e mire nga De Boer. Jam ketu ne moshen e duhur, faleminderit Suning”

19/08/2016, 17:21 |

Pas nje tratative te komplikuar Interi ka arritur qe te blej Antonio Candreva nga Lazio. Tani ai eshte gati per kete aventure te re, me nje fanelle qe e ka dashur forte, pavaresisht interesimeve te klubeve tjera.

Sot … Read More

Agj. i Candreva: “Kam punuar se bashku me Ausilion per ta sjellur ketu. Operacioni u zhbllokua nga Thohir”

10/08/2016, 23:43 |

Prapaskene interesante dhe e rendesishme ajo qe zbulohet nga Federico Pastorello, ne studiot e Sky Sport, per operacionin Candreva-Inter:

“Tratativen e kam derguar perpara per Interin se bashku me drejtorin sportiv Ausilio, nje tratative e nderlikuar sepse Lotito e vleresonte Candrevan … Read More

Zyrtare – Inter, ja Candreva: kontrate deri me 2020. Do te mbaj numrin 87

03/08/2016, 18:13 |

“F.C. Internazionale eshte e lumtur te zyrtarizoj transferimin e Antonio Candreva nga Lazio”.

Nis keshtu komunikata zyrtare me te cilen klubi zikalter komunikon per transferimin e lojtarit te krahut, pas plote jave me tratativa. “Lojtari – … Read More

Di Marzio: “Inter, sondazh per Oscar. Chelsea nuk e konsideron te pashitshem. Candreva…”

31/07/2016, 17:21 |

Nje sygjerim i ri, brazilian dhe intrigues per Interin.

Zikalterit ne oret e fundit kane bere nje sondazh me Chelsean per Oscar. Profili i 24-vjecarit pelqehet shume ne shtepine zikalter te cilet kane kerkuar informacione me klubin … Read More

Candreva, nuk i nënshtrohet vizitave mjekësore me Lazion: një tjetër sinjal që kalimi te Inter është shumë afër

30/07/2016, 11:26 |

Antonio Candreva dhe Inter, një martesë që është shumë afër të ndodhë. Anësori i cili ia ka bërë me dije presidentit Lotito që dëshiron të ndërroj ambient dhe të largohet nga Lazio, nuk i ka kryer akoma vizitat … Read More

Candreva-Inter, jemi. Marrëveshja virtualisht e mbyllur dhe vizitat mjekësore…

29/07/2016, 10:24 |

Antonio Candreva virtualisht është një lojtar i Interit. Marrëveshja për shifrën totale është, tani po punohet për bonuset: të negociosh me Lotiton gjithmonë është e vështirë, por klubi zikaltër është i bindur që mund të mbyll gjithcka shumë … Read More

GdS – Inter-Candreva, miratimi vonon: arsyet

29/07/2016, 10:08 |

Dje, Interi nuk ka mundur të arrijë marrëveshje me Lazion për Antonio Candrevan sepse Claudio Lotito po provon deri në fund ta rris pjesën fikse (21 milionë plus 4 të tjerë bonus), kështu për t’u afruar me lehtësi me … Read More

Inter-Candreva, mbyllet brenda 30 korrikut: Mancini shtyn për anësorin e Lazios

20/07/2016, 11:24 |

Roberto Mancini shtyn për ta pasur në radhët e tij italianin Antonio Candreva. Trajneri zikaltër, sic raporton Gazzetta dello Sport, personalisht po merret me këtë përpjekje vetëm e vetëm që ta sjellë anësorin e Lazios në Milano:

Read More

Suning dëshiron t’ia plotësojë dëshirën Mancinit: gati sulmi për Candrevan?

17/07/2016, 9:33 |

E ardhmja e Mancinit, në stolin e Interit, do të vendoset brenda këtij muaji, por në qoftë se trajneri, ashtu edhe sic duket, do të qëndrojë, Suning e ka gati dhuratën: Candreva. Anësori i kombëtares italiane dhe i Lazios … Read More

Berardi dhe Candreva i kanë thënë ‘po’ Interit: situata. Gjithcka e kryer për Caprarin, Gabbiadini dhe Borini janë alternativat

30/06/2016, 10:41 |

Rrugët që dërgojnë tek Domenico Berardi dhe Antonio Candreva – objektivat e konfirmuar nga vetë Erick Thohir – nuk janë të thjeshta. Por zikaltërit, tashmë kanë marrë miratimin e të dy lojtarëve, kështu shkruan e përditshmja Gazzetta dello … Read More

FcIN – Candreva më larg, tani përqendrimi kalon tek Berardi. Gabriel Jesus nuk e përjashton asnjërin

28/06/2016, 23:19 |

Dalin në pah pretendimet për Domenico Berardin, ndësa zbehen ato për Antonio Candrevan. Këto janë të rejat më të fundit për merkaton e Interit, përsa i përket repartit të sulmit që Roberto Mancini dëshiron ta ketë në dispozicion … Read More