Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

appiano

Inter-Verona: ky eshte programi i rikthimit te lojtareve nga Kombetaret

26/03/2018, 16:13 |

Sot ne mengjes, ne oren 11:00 ka nisur zyrtarisht puna e Interit ne prag te ndeshjes se kampionatit te parashikuar per te shtunen pasdite ne oren 15:00 ndaj Verones ne Meazza. 

Luciano Spalletti sot e ka pasur skuadren e pergjysmuar, … Read More

Inter, stervitja e fundit perpara nisjes per Genova: shkelqen Karamoh sepse…

17/03/2018, 16:08 |

Zikalterit para pak minutash kane mbyllur pergatitjet e fundit per ndeshjen e veshtire ndaj Sampdorias ne transferte.

Sot Spalletti ka zhvilluar pergatitjet ne prag te nisjes per ne Genova, ku neser ne orarin e drekes do te luhet Sampdoria-Inter. Stervitja … Read More

Drejt Atalantes – Frymemarrje per Spalletin: Icardi eshte rekuperuar, ok edhe Pinamonti. Ndersa nderkombetaret…

15/11/2017, 12:43 |

Vetem lajme te mira per Luciano Spalletin me rifillimin e stervitjeve.

Mauro Icardi eshte rikthyer te punoje me grupin ne stervitjen e djeshme dhe sic eshte lajmeruar me pare, eshte plotesisht i rekuperuar nga demtimi ne … Read More

Interi fillon grumbullimin sot deri te dielen. Vendim historik pa precedente. Ne 2004…

25/04/2017, 11:42 |

Interi vendos te perdore “grushtin e forte” me lojtaret dhe nepermjet nje komunikate teper te rende, ka lajmeruar nje maksi-grumbullim per gjashte dite e pese nete. Te lajmeruar dje nga team manager Fabio Pina, Icardi me shoke do … Read More

Sky – Dreke ne Pinetina per skuadren dhe ne oren 15:00 stervitje. Brozovic protagonist…

13/12/2016, 15:02 |

Skuadra eshte gjendur kete mengjes ne Pinetina: me pas te gjithe dreke se bashku, dhe ne oren 15:00 stervitja e dites.

Ne Sky Sport kane folur per Marcelo Brozovic qe ne kete moment eshte bere njeriu … Read More

Inter, dje stervitje ndeshkuese: ja mesazhi i dhene nga Stefano Pioli…

05/12/2016, 11:42 |

Kane qene 105 minutat e ‘stervitjes ndeshkuese’ te dhena nga Stefano Pioli per skuadren qe te kuptonin qe nuk po fokusohen mjaftueshem.

Tekniku zikalter i ka perseritur konceptin e tij grupit dhe nje mesazh te forte … Read More

Drejt derbyt: me ne fund Pioli e ka grupin e plote. Nga sot tekniku italian…

17/11/2016, 10:58 |

Interi po rekuperon te gjithe lojtaret e saj, ne prag te derbyt te se dieles. Dje, Pioli ka pritur ne Pinetina kroatin Marcelo Brozovic dhe italianet Antonio Candreva dhe Eder. 

Sot pasdite, kur te nise stervitja … Read More

Pioli, ‘day one’ tek Interi: sot kontakti i pare me grupin ne Appiano Gentile!

09/11/2016, 11:31 |

Nje dite pasi vuri firmen e zeza mbi te bardhe ne kontraten qe e lidh me Interin deri ne 30 qershor 2018, marreveshje ne te cilen do te fitoje 1,4 milione euro deri ne 30 qershorin qe vjen … Read More

Gazzetta – De Boer, lamtumire Inter me syte e mbushur me lot. Italishtja? Ai te pakten e provoi…

02/11/2016, 13:03 |

Dje ishte dita e lamtumires se Frank De Boer. 

Kjo dite e ndarjes me tranjerin hollandez, tregohet keshtu nga Gazzetta dello Sport: “Dje tekniku hollandez erdhi si gjithmone i pari ne Pinetina, u nderrua dhe kishte … Read More

Gazzetta – Tone te larta nga ana e De Boer per lojtaret: “Ju nuk jeni nje skuader”. Ka pasur replika…

25/10/2016, 9:50 |

Frank De Boer fillon te heqe ‘gurickat’ nga kepuca. Sipas asaj qe thuhet nga Gazzetta dello Sport, dje, perpara stervitjes, tekniku ka grumbulluar skuadren per te bere nje diskutim. 

“Tonet jane rritur me shpejtesi ndermjet tranjerit … Read More

Inter, te enjten test me Luganon

03/10/2016, 10:13 |

Pasi skuadra eshte rikthyer ne Milano gjate nates dje, Interi do te filloje tashme nje jave qe – pavarsisht ndaleses per shkak te kombetareve – do ta shohe te stervitet pa pushim deri te premten.

Asnje … Read More

Pushimi i kombetareve nje dore nga qielli per Interin. Zikalterit…

09/09/2016, 10:06 |

Pushimi i kombetareve per Interin ne fund mund te kthehet nje avantazh per Interin.

Ndeshjet kualifikuese te kombetareve per ne boteror i kane dhuruar disa nga djemve te De Boer kohe per te punuar me teknikun … Read More

De Boer po punon per intensitet nga skuadra. Ne stervitje po kerkohet qe te luhet me topin ‘fort’…

24/08/2016, 9:46 |

Pas dites se pushimit dje, Frank De Boer do te rigjeje skuadren sot per nje stervitje te dyfishte perpara se te takojne tifozet per eventin Inter Night ne Meazza. Sipas La Gazzetta dello Sport, hollandezi do flase imtesisht … Read More

Takim ne Appiano: De Boer i shpjegon drejtuesve cfare nuk shkoi ne Verona. Ja cfare eshte folur…

23/08/2016, 10:25 |

Nje dite pas humbjes se hidhur ndaj Chievos, ne Appiano Gentile eshte zhvilluar nje takim ndermjet klubit dhe tranjerit.

De Boer, i cili ka diskutuar tema te ndryshme ne Zanettin, Gardinin dhe Ausilio, e sic konfirmon … Read More