Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

astori

DATA E DERBIT: Milani ben nje kerkese te vecante dhe kerkon nje date speciale

12/03/2018, 15:08 |

Data e derbyt ben te diskutohet edhe sot. Sipas asaj qe tregohet nga Corriere della Sera, Milani deshiron ta luaje me 25 prill ose ne alternative, ne daten 1 Maj.

Skuadra e Milanit deshiron qe derby te luhet ne nje … Read More

Tuttosport – Inter ka hequr dore nga bluza festive e 110 vjetorit per Inter-Napoli: shkak Astori

08/03/2018, 18:24 |

Vdekja tragjike e Davide Astorit solli si pasoje anullimin e te gjitha ndeshjeve te dielen e kaluar.

Njera prej ndeshjeve ishte edhe derby Milan-Inter qe edhe sot e kesaj dite eshte teper e veshtire te thuhet me saktesi se kur … Read More

Funerali Astorit, Zanetti dhe Spalletti kryesojne delegacionin e Interit. Te shumte zikalterit…

08/03/2018, 15:42 |

Grupi zikalter ka mare pjese sot ne homazhet e percjelljes per ne banesen e fundit te Astorit. Delegacioni zikalter ishte i perbere nga lojtare dhe drejtues.

Jane te shumte lojtaret zikalter qe kane mberritur ne Firenze, ne Baziliken e Santa … Read More

Natalino: “Jane tragjedi si keto qe me bejne te mendoj se…”

06/03/2018, 18:04 |

Felice Natalino eshte rikthyer te shkruaje ne rrjetet sociale dhe kete e ka bere pas lajmit te trishtueshem te Astorit.

Felice Natalino ka qene nje lojtar i Interit i dale nga Primavera (nje nder me te talentuarit), por per shkak … Read More

Inter ndryshon programin e stervitjes te se enjtes: transferte ne Firence per funeralin e Davide Astori

06/03/2018, 15:35 |

Si e gjithe bota e futbollit dhe jo vetem, edhe Interi nuk e ka kaluar ende shock-un e papritur te humbjes se parakohshme te jetes se Davide Astori.

Sipas asaj qe tregon Premium Sport, klubi zikalter ka ndryshuar programin e … Read More

Letra e hapur e Saponares per kapitenin e tij qe ka prekur te gjithe Italine

05/03/2018, 23:24 |

Vdekja e Davide Astorit, futbollist dhe kapiten i Fiorentines, lojtar i kombetares, femije, bashkeshort dhe baba, ka tronditur te gjithe boten e futbollit ne Itali, por ne vecanti ata qe e kane ndjere me shume kete humbje pervec familjes se … Read More

Astori, Interi ishte shume i prekur: ka nje prapaskene qe i beri lojtaret ta ndjenin me shume humbjen e tij

05/03/2018, 17:23 |

Mbase pak e dine, por Davide Astori kishte nje histori te frekset me lojtaret e Interit qe ndoshta pak veta e dine, por qe lojtaret zikalteri i beri ta ndjenin kete humbje shume me shume.

Davide Astori humbi jeten e … Read More

Telefonata Bonucci-Ranocchia: derby perfundoi aty

05/03/2018, 11:16 |

Duhet te ishte nje dite feste dje, nje dite ku Milano do te shijonte nje nga derbyt me te shumepritur te viteve te fundit.

Pritshmerite ishin teper te larta per te dyja skuadrat, te cilat pas shume vitesh, do … Read More

SHTYPI I DITES – “Lamtumire, kapiten!” (05 Mars 2018)

05/03/2018, 10:34 |

Gazetat Italiane kete mengjes, 05 Mars 2018, jane hapur me keto tituj kryesore. Kryefjala e dites eshte humbja tragjike e jetes se kapitenit te Fiorentines, Davide Astori.

E famshmja La Gazzetta dello Sport, e hap faqen e saj te pare me … Read More

Sky – Astori, lojtaret e Milanit dhe Interit kishin vendosur qe perpara vendimit te federates

04/03/2018, 21:20 |

Ndermjet shokesh skuadre ne Kombetare dhe ish lojtare skuadre, dhomat e zhveshjes te Milanit dhe Interit jane plot me djem qe me Davide Astorin kane ndare me shume se nje moment.

Pikerisht, disa eksponent te ambjentit kuqezi e njihnin mire … Read More

Mbrojtja: kush vjen e kush largohet

07/07/2014, 12:45 |

Mbrojtja e ekipit zikalter po peson ndryshime te rendesishme, por duhet te kete nje siguri: rinovimi i Andrea Ranocchias, qe do te firmose kontraten e re deri ne 2018, me page te pandryshuar ne krahasim me 2,2 milion … Read More

Sky – Rabiot, oferta e Interit eshte pranuar nga PSG. Longo tek Cagliari. Astori dhe Rolando…

03/07/2014, 23:50 |

Interi eshte levizur e fundit por Thohir ka nje marveshje me Presidentit e PSG per Rabiot dhe keshtu eshte ne avantazh ndaj Juventusit(qe ka akordin me lojtarin) dhe Romes. Eshte bere nje oferte te klubi Parizien qe ne … Read More

SKY – M’Vila eshte ne Milano po nuk takon Interin. Nderkohe Jovetic dhe te tjeret…

18/06/2014, 11:40 |

Nuk do te flase me Interin dhe nuk do te beje vizitat mjekesore sot. Inter nuk do e takoje M’Vila, sipas Sky Sport, sepse me pare duhet te takohet me Rubin Kazan, per te folur per te drejten … Read More