Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

AtalantaInter

Nje rast i humbur por Spalletti “i rrah krahet” dhe mbeshtet Rafinhan: “Nuk duhet te merzitet…”

16/04/2018, 19:31 |

Pak sekonda para se te zevendesohej nga Eder, Rafinha ka pasur nje rast per t’i dhene avantazhin Interit ne Bergamo.

Por e majta e tij ka shkuar larte mbi porte. Nje gabim qe nuk i ka dhene paqe, duke pare edhe … Read More

Bergomi: “Inter, ne Bergamo paraqitje jo bindese. Per dallim nga Torino…”

16/04/2018, 18:45 |

Nga studiot e Sky Calcio Club, Beppe Bergomi ka analizuar keshtu barazimin e se shtunes te Interit kunder Atalantas.

“Paraqitja nuk ka qene bindese, pavaresisht rasteve per gol. Ne krahasim me Torinon ka qene nje hap prapa”.

“Spalletti mund te rreshtonte … Read More

Spalletti, sherr me De Roon pas ndeshjes: “Keto thuaja ndonje tjetri, mua…”

15/04/2018, 0:03 |

Sikur te mos mjaftonte nje tjeter ndeshje pa fitore e pa gola te shenuar, per Luciano Spallettin ka ndodhur edhe dicka tjeter ne fund te ndeshjes.

Tekniku zikalter ne fund te ndeshjes mes Atalantas dhe Interit qe perfundoj ne barazim … Read More

Ausilio: “Cancelo? Ka kohe. Ne jemi eksperte per…”

14/04/2018, 23:40 |

Pak perpara fillimit te ndeshjes sot ndaj Atalantes, ka folur edhe Piero Ausilio, drejtori sportiv i Interit, i cili eshte ndalur perpara mikrofonave te Premium Sport per te komentuar disa nga temat e nxehta ne shtepine zikalter por ai ka … Read More

Spalletti: “Me mire ne pjesen e dyte. Rafinha i lodhur, Icardi duhet te marr pjese ne aksione. De Roon…”

14/04/2018, 23:34 |

Luciano Spalletti ka folur ne mikrofonat e Premium Sport ne fund te Atalanta-Inter. Keto jane fjalet e teknikut toskan.

“Sipas meje nuk eshte nje problem nese nuk kemi shenuar kunder nje skuadre te forte si Atalanta. Pastaj secili mund te … Read More

NOTAT – Miranda-Skriniar jane nje mur, mire edhe Handanovic. Icardi, cfare po te ndodh?

14/04/2018, 23:21 |

Interi duket se nuk di te fitoj me. Tani vjen nje barazim me Atalantan dhe ndeshja e trete pa shenuar gol.

Bergamo ka qene gjithmone nje fushe e veshtire per zikalterit por duke pare ate qe ndodhi ne fushe, nga … Read More

Miranda me fjale te renda: “Doni te verteten? Barazim shume i keq. Ajo qe duhet te bejme tani…”

14/04/2018, 22:59 |

Interi deshtoi sot te fitonte ne fushen e Atalantes  dhe e perfundoi ndeshjen ne  barazim  pa gola 0-0.

Pas ndeshjes ka folur braziliani i mbrojtjes zikalter,  Miranda.

Ai nuk perdor fjale te buta e perkdhelese per veten  e tij apo … Read More

Atalanta-INTER: Ja formacioni zyrtar! Nga minuta e pare Santon. Cancelo…

14/04/2018, 20:00 |

Pak sekonda me pare Interi ka publikuar formacionin zyrtar te Interit qe do te perballet ndaj Atalantes.

Supriza qendron tek fakti se Candreva do te zevendesohet nga Cancelo qe do te spostohet ne sulm ndersa ne krahun e djathte te … Read More

Inter, bej kujdes: plot 5 lojtare zikalter rrezikojne skualifikimin nese marin karton ndaj Atalantes

14/04/2018, 18:27 |

Nje karton i verdhe mund te te kushtoje me te vertete shume ndonjehere.

Pyesni Spallettin, sepse mbase ai e ka vuajtur me se shumti se te gjithe nje karton te verdh te mare nga Interi ne Torino.

Ka qene Brozovic … Read More

Bookies – Atalanta-Inter, ja koeficentet e ndeshjes! Rezultati me i mundshem eshte…

14/04/2018, 17:16 |

Interi do te luaje ndaj Atalantes sot ne oren 20:30 ne transferten e veshtire te Bergamos. 

Atleti Azurri d’Italia eshte nje stadium ku Interi ka vuajtur gjithmone, te pakten ne 10 vitet e fundit.

Kete gje e tregojne edhe statistikat … Read More

Gazzetta – Vecino jashte listes: Ja e verteta e demtimit te tij. Cancelo me lart? Formacioni zikalter…

14/04/2018, 12:59 |

Sot zikalterit e Luciano Spallettit do te perballen ne darke ne oren 20:45 ndaj Atalantes. 

Por Spallettit, pervec mungeses se Brozovic per ceshtje kartonash, duhet te perballet edhe me probleme te tjera per shkak demtimesh.

Nuk ka asgje per te … Read More

Zbuluesi i Gaglias: “E zbuluam rastesisht. Po shikonte i trishtuar autobusin ku ishte i vellai dhe i them…”

14/04/2018, 11:47 |

Nje talent i paster, qe me ne fund po e shfaq tek Interi nen udheheqjen e Luciano Spallettit.

Nje talent i zbuluar rastesishtnga Bonifacio, skaut historik i Atalantas. Gazzetta dello Sport ne nje artikull te saj ka treguar historine e … Read More

Preview Atalanta-Inter – Jashte Brozovic, Vecino dhe Candreva. Nga minuta e pare…

14/04/2018, 11:07 |

Transferta e dyte radhazhi ne kampionat (e treta, nese llogarisim edhe derbin e rekuperuar) per Interin, qe vjen ne kete ndeshje pas humbjes se papritur ne Torino. 

Ka shume deshire per te bere mire tek zikalterit te cilet dolen me … Read More

Icardi, bilanc pozitiv me Atalantan: 6 gola ne 10 ndeshje. Por asnje gol ne…

13/04/2018, 23:27 |

Bilanc me shume se pozitiv per Mauro Icardin ne ndeshjet e kampionatiti me Atalantan,

Ne total, sipas statistikave te Opa, kapiteni interist i ka shenuar bergamaskeve plote gjashte gola ne dhjete ndeshje. Por te gjitha keto gola ai i ka shenuar … Read More