Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

Banega

Gazzetta – Banega tek Sevilla mbyllet sot. CSKA eshte mbi Medel, por…

27/06/2017, 10:12 |

Ende per tu deshifruar e ardhmja e Stevan Jovetic, por dy shitje mund te konkretizohen shume shpejt.

“Medel ka mare shume oferta nga Turqia deh Russia, por duket se CSKA eshte klubi me i binur per … Read More

Pres. i Sevilla: “Duam te mbajme Jovetic, do te bejme nje sforco. Banega deshiron…”

24/06/2017, 13:55 |

I intervistuar nga Il Messaggero, presidenti i Sevillas, Jose Castro, ka folur per situaten e Stevan Jovetic dhe Ever Banega, objektiva te klubit andaluzian:

“Per Jovetic por kerkojme te bejme nje sforco te madhe per ta … Read More

Di Marzio – Inter dhe Sevilla ne kontakte per Jovetic dhe Banega

23/06/2017, 23:37 |

Interi i perkushtuar ne shitje.

Lojtar jashte projekti ose per t’u shitur per ceshtje bilanci, zikalterit provojne te kryejne disa tratativa sa i perket shitjeve.

Keshtu vazhdon tratativa qe do te shihte Jovetic dhe … Read More

SportItalia – Skriniar, ja cfare deshiron Sampdoria nga Inter. Szczesny dhe Banega…

22/06/2017, 23:25 |

 

Alfredo Pedulla, gazetar i SportItalia ben nje permbledhje te merkatos se Interit:

“Skriniar pelqehet shume, eshte zgjedhja e pare per Interin. Samp kerkon 27 milione euro ose 20 milione plus kartonin e Caprarit, duke perjashtuar keshtu nga tratativa Nagatomon … Read More

Gazzetta – Ideja e Interit: Banega dhe Jovetic tek Sevilla qe te mos nxitohet per Perisic.

22/06/2017, 11:20 |

Me situaten e Perisic gjithmone e me te bllokuar, Interi eshte gati qe te fitoje para ne prag te mbylljes se bilancit me shitjen e Banega dhe Jovetic.

La Gazzetta dello Sport sjell te rejat me … Read More

Gazzetta – Merkato verore, shpeton vetem Candreva. Banega dhe Joao Mario jo kostante. Gabigol e Ansaldi…

05/04/2017, 15:03 |

Gazzetta dello Sport hedh drite tek disa te dhena jo shume pozitive per sa i perket merkatos se fundit verore te Interit, duke perjashtuar Gagliardini dhe Sainsbury.

Nga pese te ardhurit nga qershori ne gusht, vetem CandrevaRead More

Medel, Banega dhe Miranda: sinjale shume te mira per Piolin dhe Interin. Braziliani…

25/03/2017, 13:23 |

Vijne lajme te mira per Interin nga ndeshjet kualifikuese per Boterorin e 2018 ne Rusi.

Gary Medel ka luajtur nje ndeshje te plote ndaj Argjentines e duket se e ka lene pas shpines demtimin e pesuar … Read More

Inter: cfare sinjali per kampionatin. Skuadra zikalter me tre korigjime do te jete pretendente kryesore!

13/03/2017, 13:31 |

Interi shkaterron Atalanten 7-1 dhe ngjit edhe disa shkalle ne klasifikim ne pritje te ndeshjes Lazio-Torino, por ajo qe ndodhi dje ishte e mrekullueshme: zikalterit dhane nje sinjal te qarte se ne sezonin e ardhshem do te jene … Read More

Gazzetta – Eder dhe Perisic pas Palacios. Por Banega shpreson…

18/02/2017, 11:04 |

Dje Pioli ka provuar perseri 3-4-2-1 me Eder dhe Perisic pas shpines se Palacios.

Kjo eshte nje hipoteze qe e ka zanafillen nga nje situate ku Banega nuk eshte rekuperuar ende. Neser ne Dell’Ara do te … Read More

Drejt Bolognas – Pioli pa Kondo dhe Icardi, por gjen Ivan dhe Ever. Ne dyshim Brozo: ne rrezik Roma!

15/02/2017, 10:59 |

Ne Bologna do te mungojne me siguri lojtaret e skualifikuar Kondogbia dhe Icardi: francezi do te mungoje nje ndeshje per shkak kartonash ndersa argjentinasit i ka ngelur edhe nje ndeshje per te shlyer nga denimi i post-Juventus.

Gazzetta – Pioli rikthehet tek 4-2-3-1. Banega apo Joao Mario?

10/02/2017, 12:11 |

Rikthim tek 4-2-3-1. Kunder Empolit, Stefano Pioli do te braktise skemen me tre mbrojtes te pare ne Torino dhe do te rikthehet tek skema qe i solli Interit pike dhe siguri, edhe pse skema e perdorur ne Juventus … Read More

Inter: fillon nga sot operacioni ‘shitje’. Ranocchia shkon ne Premier? Biabia dhe Gnou…

18/01/2017, 12:39 |

Pas ardhjes se Gagliardinit, ne shtepine Inter, merkato per sa i perket hyrjeve pothuajse eshte zyrtarisht e mbyllur.

Mungojne ende 13 dite nga fundi i merkato por nuk duket sikur klubi zikalter ka si qellim te … Read More

Corriere – Interi nuk deshiron te shese Ever Banega. Vetem ne rast se…

05/01/2017, 11:28 |

Sot per sot, ajo qe filtron nga ambjenti zikalter, eshte se qendrimi i Banega ne Milano nuk eshte ne diskutim.

Eshte e vertete qe kane qarkulluar zera nga Kina per disa oferta te ndryshme, por ky … Read More

Gazzetta – Banega perseri titullar sot. Pioli ka nje plan: dy detyra taktike per te sot…

21/12/2016, 16:30 |

Duket e sigurt qe Interi sot do te gjeje nga minuta e pare Banega dhe Kondogbia.

Kete gje e nenvizon Gazzetta dello Sport ne sajtin e saj online: “Argjentinasi eshte zevendesimi ideal dhe me i thjeshte … Read More