Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | April 6, 2020

Scroll to top

Top

Banega

Gazzetta – Nje largim i Banega per 10 milione euro eshte i mundshem. Pioli dhe klubi e vleresojne…

14/12/2016, 10:43 |

Nje pjese e pare e sezonit jo edhe aq shume e paharrueshme per Ever Banega, i cili eshte kritikuar shume edhe nga shtypi (per shkak te paraqitjeve jo te mira) dhe ai tashme nuk e ka te sigurt … Read More

Sky – Pioli ruan Banega dhe Candreva: ska Sparta Prage per ta!

07/12/2016, 16:49 |

Antonio Candreva dhe Ever Banega nuk do te bejne pjese ne sfiden kunder Sparta Prages.

Konfirmimi vjen ne keto minuta nga Sky Sport: dy lojtaret e Interit do te ruhen ne ndeshjen e fundit te Europa League qe … Read More

Gazzetta – Banega vazhdon me stervitje te personalizuar. Santon rikthehet…

05/12/2016, 11:49 |

Nuk ka pasur stervitje ne grup dje per tre lojtare te Interit ne Appiano Gentile.

Pervec Ever Banega, per shkak te demtimit te pesuar ne pjesen e pare te Napoli-Inter, edhe Davide Santon dhe Gary MedelRead More

Gazzetta – Banega nuk e ka kuptuar ende Serine A. Nese Napoli do te kishte pasur Icardin…

03/12/2016, 12:37 |

Gazzetta dello Sport ne numrin e saj te perditshem njeh meritat e Napolit ne ndeshjen e djeshme dhe shpjegon se si humbja e zikalterve do te ishte akoma me e thelle nese Napoli do te kishte pasur ne … Read More

Gazzetta – Per tu vleresuar gjendja e Brozovic dhe Banega. Nderkohe Ansaldi…

16/11/2016, 11:35 |

Pioli ndermjet dites se sotme dhe te neserme do te gjeje te gjithe lojtaret e kombetareve ne Appiano dhe do te filloje te punoje me te gjiteh grupin ne prag te Derbyt te se dieles.

Gazzetta … Read More

Pioli, pikepyetje Banega: Cili do te jete roli i tij ne kete Inter? Brozo e sfidon per derbyn. Nese vjen Biglia…

15/11/2016, 11:28 |

Ever Banega do te jete tilluar ne ndeshjen e sotme delikate te Argjentines kunder Kolumbise.

Perfaqesuesja e Messit nuk mund te deshtoje kurresesi ne kete ndeshje kaq te rendesishme duke pare klasifikimin dhe zikalteri do te jete … Read More

Gazzetta – Tre zikalter prezent ne listen e blerjeve me te mira te vitit. Joao Mario…

13/10/2016, 11:28 |

La Gazzetta dello Sport, sot ne numrin e saj te perditshem, pas muajve te pare ne Serie A te blerjeve te reja, ben nje bilanc fillestar per ta dhe ne kte liste jane perfshire edhe tre lojtare te … Read More

Me ne fund Banega i vertete: i cliruar nga detyra mbrojtse, tregon fytyren e tij te vertete…

03/10/2016, 10:59 |

Pas nje serie ndeshjesh jo ne lartesine e tij, dje ne Olimpico u pa se nga cfare brumi eshte i bere Banega.

Regjist i avancuar i nje kualiteti shume te larte, nuk po e zbulojme sot. … Read More

Handanovic kandidohet per pritjen e vitit. Shume mire Banega dhe Medel…

03/10/2016, 10:41 |

Ka qene Samir Handanovic (nota 7), lojtari me i mire ne fushe per Interin kunder Romes. 

Numri nje zikalter ishte pa faj tek golat por per pjesen tjeter te takimit ishte nje show i vertete: i … Read More

Banega: “Me vjen shume keq qe goli im nuk i sherbeu Interit sot…”

02/10/2016, 23:42 |

I intervistuar per Inter Channel ne fundin e ndeshjes, Ever Banega ka komentuar humbjen ndaj Romes sot. 

Keto kane qene fjalet e lojtarit: “Shume keq qe goli im nuk ka sherbyer. Kemi luajtur kunder nje skuadre … Read More

Gazzetta – Neser debuton Ansaldi, rikthehet edhe Banega: ja te gjitha zgjedhjet e De Boer!

24/09/2016, 9:35 |

Te dielen ne oren 15:00 Interi i De Boer rikthehet ne fushe ndaj Bolognas ne Meazza.

Do te jete perseri nje 4-2-3-1 formacioni qe do te hedhe ne fushe hollandezi i cili do i rikthehet modulit … Read More

Rusi 2018: Jo edhe aq mire Argjentina e Banega, Brazili ecen me Miranden ndersa Murillo…

07/09/2016, 9:29 |

Amerikano Latinet zikalter kane luajtur gjate nates me kombetaret respektive ne ndeshjet e vlefshme per eleminatoret e Boterorit Rusi 2018.

Jo edhe aq mire Argjentina e Ever Banega ne kualifikuesit e boterorit: bardh e kalterit ne … Read More

De Boer provon 4-3-3 me Banega perpara mbrojtjes. Santon titullar? Ne sulm…

24/08/2016, 18:00 |

Prova te 4-3-3 ne shtepine e Inter.

Ne stervitjes taktike te dites se sotme Frank De Boer ka eksperimentuar me Ever Banega para mbrojtjes dhe Medel Kondogbia perkrah tij. Nje alternative qe mund ta shohim ne fushe qe kunder Palermos te dielen … Read More

Drejt ndeshjes me Chievon: 4-2-3-1 ose 4-3-3? Celesi eshte Banega

18/08/2016, 20:23 |

Sic raportohet nga Sky Sport, De Boer eshte duke pregaditur me intensitet ndeshjen e te dieles kunder Chievos.

Nuk do te jete nje Inter shume ndryshe nga ai i Mancinit por mund te shohim nje futboll me shume … Read More