Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

Banega

Gazzetta – Banega, ky shkurtues i kohes dhe hapsires, gjithcka me thjeshtesi. Pikerisht ai qe i mungonte Interit…

06/08/2016, 10:03 |

A mund te kete dicka te bukur pas nje humbjeje 6-1? Po, sipas Gazzetta dello Sport, po.

Ajo gje e mire quhet Ever Banega, ose ndryshe ‘shkurtuesi’. “Eshte numri i ri 19 ai qe prek topin … Read More

Mancini: “Jam i qete dhe i motivuar, kam folur me klubin. Banega dhe Brozovic te rendesishem, te shohim nese vjen…”

31/07/2016, 2:19 |

Duke folur ne konference per shtyp pas ndeshjes, Roberto Mancini ka analizuar ndeshjen kunder Bayern Munich. Per teknikun nuk kane munguar as pyetjet per te ardhmen e tij dhe merkaton:

“Eshte e veshtire te luash 3 ndeshje brenda … Read More

Candreva tek Interi dhe 4-2-3-1 i Mancinit po mer forme! Sot zikalterit do te rreshtoheshin keshtu…

28/07/2016, 10:42 |

Me ardhjen e Antonio Candreva, i cili jepet nga te gjitha mediat si blerje e sigurte, do te mare forme edhe Interi i ri i sezonit 2016-2017. Sot per sot, formacioni i Roberto Mancinit, sipas La Gazzetta dello Sport, do … Read More

Gazzetta – Inter, ja data se kur e gjithe skuadra do te jete bashke!

27/07/2016, 10:57 |

Summer Tour i Interit ne States do te perfundoje kete te shtune dhe sfida e fundit do ta shikoje Interin e Mancinit perball Bayern Munich te Carlo Ancelottit ne Charlotte. 

Grupi zikalter – shkruan Gazzetta dello … Read More

Banega: Appiano dhe neser nisja per ne Brunico! Ne Oslo debutimi me bluzen e Interit?

20/07/2016, 16:27 |

Dita e dyte e punes per Ever Banega ne Appiano Gentile ajo e sotshmja perpara se te arrije Primaveren e Interit ne Brunico ku do te zhvilloje edhe fazen pergatitore.

Per sa i perket paraqitjes se … Read More

Banega: “Kam marreveshje me Interin, mungon vetem zyrtarizimi. Zanetti me ka kontaktuar dhe…”

20/06/2016, 15:51 |

Ever Banega konfirmon. Argjentinasi perserit serish qe e ardhmja e tij eshte me ngjyra zikalter:

“Kemi nje marrveshje. Mungon vetem zyrtarizimi nga klubi. Zanetti ka qene i pari qe me ka kontaktuar me mua dhe jam shume … Read More

Ever Banega fenomenal: Assist dhe gol me Argjentinen duke i dhene fitoren 2-1 ndaj Kilit! (Video)

07/06/2016, 9:06 |

Nje asist dhe nje gol mjaft i bukur: kjo ka qene ndeshja e mrekullueshme e Ever Banega me Argjentinen ne Kupen e Amerikes ndaj Kilit.

Ndeshja perfundoi 2-1 per Argjentinen dhe protagonist absolut ishte lojtari me … Read More

Laudisa: “Mancinit do t’i blihet Toure. Candreva? Me shume mundesi vjen! Eshte afer edhe…”

06/06/2016, 20:42 |

Tani, pas blerjes se shumices se aksioneve te Interit nga Suning, si ndryshojne planet e merkatos zikalter?

Provon ta shpjegoj, gjate rubrikes ‘Il mercato in un minuto’ te Gazzetta.it, gazetari, Carlo Laudisa: “Mancinit do t’i blihet Toure, dhe … Read More

Adani: “Inter, do te doja te shihja nje mesfushe fluide. Banega, Kondogbia e Brozovic…”

20/05/2016, 15:50 |

Duke analizuar fitoren e Sevilles kunder Liverpoolit ne finalen e Europa League, ish-mbrojtesi dhe komentatori aktual te Sky Sport, Daniele Adani, ka konsideruar edhe aspektin taktik te Ever Banega, mesfushori i ardhshem i Interit:

“Ne nje mesfushe me … Read More

Ardhja e Banega nuk e perjashton blerjen e nje regjisti. Bookies jane te sigurte: Do te vije…

20/05/2016, 15:11 |

Blerja e Banega i ka dhene entuziazem te gjithe ambjentit zikalter. Tashme, mesfushori argjentinas mund te perdoret nga Mancini si trekuartist dhe tekniku zikalter e shikon si perfekt per skemen 4-2-3-1, pikerisht sic luajti argjentinasi me Sevillan ndaj … Read More

Banega story – Sfidat me Messin, Ferrari, pompat e benzines dhe… Unai Emery!

20/05/2016, 8:47 |

Lojtari argjentinas po ecen me hapa prej te paracaktuari, pikerisht si dy shoket e tij argjetninas, Messi dhe Icardi.

La Gazzetta dello Sport ka dashur qe te rikrijoje edhe njehere nga e para etapat me te … Read More

VIDEO – Assist statosferik i Banega dje ne finalen e EL! Caressa dhe Bergomi ne ekstaze sepse…

19/05/2016, 9:44 |

Nje assist prej nje magjistari te vertete mer elozhet e dy komentuesve te Sky.

Ishte nje top si nje puthje ai i Banega dje ne finalen e Europa League ndaj Liverpool, finale kjo e fituar nga Sevilla e … Read More

Sky – Brozovic lojtari qe ka mundesi me te medha qe te shitet. Banega dhe Erkin…

21/04/2016, 21:37 |

Ne studiot e Sky Sport analizohet situata e Interit pas humbjes kunder Genoas duke folur edhe per merkatn zikalter, qe per dallim nga vera e kaluar, nuk do te sjell nje tjeter revolucion.

Ne mesin e … Read More

Di Marzio: “Candreva, Inter duelon me Milan-Juve. Erkin, mungojne vizitat mjeksore. Miranda dhe Mancini…”

23/03/2016, 17:12 |

I ftuar ne studiot e Sky Sport 24, eksperti i merkatos Gianluca Di Marzio ka zbuluar te rejat e fundit ne strategjite e klubeve italiane. Diskursi i hapur edhe per Interin, ne hyrje dhe dalje. Keto jane fjalet e … Read More