Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

bardi

CorSera – Kovacic, nje gje e bukur por prej kampioni. Futboll i pameshirshem sepse…

10/11/2013, 16:33 |

Tre pike per Interin ne nje mbremje plot emocione. Massimo Moratti i pershendetur nga banderolat e Curva Nord, por edhe te koreve te sinqerta, i dhuron aksionereve me ne krye Erick Thohir, qe te enjten do te jete … Read More

Bardi, Benassi, Duncan dhe Mbaye: “Inter, do te kthehemi!”

09/11/2013, 15:20 |

Ne pronesi te Interit dhe te huazuar tek Livorno. Sonte kundershtare ne San Siro kunder Interit te tyre. Bardi, Benassi, Duncan dhe Mbaye shprehin ne Gazzetta dello Sport mendimet e tyre.

Bardi: “Nje emocion i madh, … Read More

Flet Bardi: “Ndihem i nderuar qe jam pjese e Interit. I frikesohem…”

07/11/2013, 12:13 |

“Per mua do te jete nje ndeshje speciale, nje ndeshje e veshtire per Livornon. Do te perballemi me nje kundershtar qe teknikisht eshte nje nga me te mirat ne Itali, duhet te japin 110%”. Keshtu Francesco Bardi, eshte intervistuar nga … Read More

Agj. Bardi-t ne FcIN: “Barca dhe City? Gjithcka e vertete, por per te ardhmen them…”

24/10/2013, 13:09 |

Nga ish Primaverat zikalter eshte nje nga me te miret ne baze te rendimentit. Francesco Bardi po ben shume mire te Livorno ne pjesemarrjen e tij te pare si titullar ne Serie A, me mire sec eshte parashikuar. … Read More

Agj. Bardi: “Eshte e vertete, Barcelona po e ndjek. Por nese Interi nuk ka dashur qe…”

11/10/2013, 0:00 |

Barcelona vazhdon te monitoroje portieret me te talentuar te Europes, duke pare qe Victor Valdes e ka sezonin e fundit ne Camp Nou. Emri i fundit i lidhur me katalanasit eshte ai i Francesco Bardi, portieri i Livornos … Read More

Sondazhi i SKY – Handa portieri me i mire ne Itali deri tani. Por ne liste eshte edhe…

10/10/2013, 18:35 |

Eshte Samir Handanovic portieri me i mire i Serise A ne keto shtate ndeshje te para kampionati. Portieri i Interit ne sondazhin e Sky Sport Italia, ka mundur konkurencen e lojtareve te tjere duke pare 45% te votave.

Read More

Gazzetta – Bardi tashme enderron: kerkon besnikeri te larte ndaj Interit.

28/09/2013, 14:42 |

Francesco Bardi ka nje enderr: besnikeri te larte ne porten e Interit. E zbulon Gazzetta dello SportBardi ka qene gjithmone portier qe i vogel. Derime tani, me noten mesatare 6,7, eshte portieri me i mire ne Serie A … Read More

Gazzetta: “Bardi, je mbreti i Serie A: Eshte ai portieri me mesataren me te larte

28/09/2013, 13:15 |

Interi ka pasur gjithmone nje tradite te madhe te portiereve, edhe kete sezon rregulli nuk ka ndryshuar. Skuadra zikalter po i gezohet “mburojes” Handanovic, por gjithashtu po i gezohet edhe performances se mire te djaloshit Bardi, i huazuar … Read More

Gazzetta – Serish Bardi-Show: MVP edhe kunder Cagliari-t.

26/09/2013, 12:32 |

Nje ndeshje ekzemplare per portierin e Livornos. Nje Diego Laxalt qe performon nje dopiete kunder Milanit, nje tjeter djalosh i pronesise se Interit qe eshte bere shume i pelqyeshem: flasim per Francesco Bardi, portieri i Livornos protagonist pozitiv … Read More

Bardi: “Jam ne nje huazim te thjeshte. Rikthimi tek Interi? Eshte nje enderr, por…”

09/09/2013, 15:06 |

Gjate nje interviste per Corriere dello Sport, portieri aktual i Under 21, Francesco Bardi, ka folur per kombetaren dhe te ardhmen e tij:Une pasardhesi i Buffon? Nuk e di, jepi(fillon te qeshe). Une pres me qetesi, sepse … Read More

Pres. Livorno: “Longo, kemi marreveshjen me Interin”

27/07/2013, 19:02 |

Livorno eshte gjithmone e me prane talentit te trete Interist pas Bardit dhe Benassit. Behet fjale per Samuele Longo, i cili eshte shume prane transferimit ne huazim tek Livorno.

Sic konfirmon Gazzetta dello Sport, presidenti Spinelli … Read More

Bardi: “Nuk do e beja zevendesuesin e Handanovic”

11/07/2013, 18:48 |

Sapo kam firmosur me Livornon, u kam telefonuar prinderve te mi per t’u komunikuar rikthimin tim tek Livorno.” Keshtu thote Francesco Bardi, i prezantuar sot si portieri i ri i skuadres toskane, duke dashur te tregoje kenaqesine e … Read More

ZYRTARE – Bardi dhe Benassi shkojne tek Livorno!

10/07/2013, 0:36 |

Tashme eshte zyrtare. Francesco Bardi dhe Marco Benassi do te transferohen tek Livorno. Kete gje e ka komunikuar shoqeria toskane, e cila me nje komunikate ne website-n e saj zyrtar shkruan: “A.S. Livorno Calcio komunikon zyrtarisht qe ka … Read More

(FOTO) Bardi dhe Benassi ne zyrat e Interit, por per qellime te ndryshme

09/07/2013, 14:00 |

Marco Benassi largohet nga Interi dhe kalon perkohesisht tek Livorno. Nuk eshte nje lamtumire perfundimtare, por mesfushori zikalter do te shkoje ne huazim tek skuadra toskane. Sot ne mengjes ka qene ne zyrat e zv. presidentit Rinaldo Ghelfi, … Read More