Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

basta

Panorama – Mazzarri kembengul mbi Basta dhe Nainggolan: Guidolin liron serbin, Thohir mund te beje nje perjashtim per Radja.

09/11/2013, 13:03 |

Mazzarri ka zgjedhur: Basta dhe Nainggolan. Keto jane dy objektivat qe sipas Panorama jane listen e teknikut te San Vincenzo-s. “Lojtari krahut te djathte i Udineses menaxhohet nga grupi Pastorello, autor i kalimit te Samir Handanovic ne Milano-n interiste. Shoqeria … Read More

Sky – Mbrojtesi i krahut te djathte, nese deshton Wallace, Interi do te hidhet ne sulm per…

06/08/2013, 23:49 |

Interi vazhdon te punoje per Wallace te Chelseas si mbrojtes se krahut te djathte per sezonin e ri. Por zikalterit do te insistojne per te derisa te futet e drejta e blerjes ne kontraten e lojtarit. Nese Blute … Read More

Drejtori sportiv Udinese: “Problemi eshte mes Inter dhe Juventus. Danilo dhe Basta..”

25/07/2013, 19:27 |

Nje tratative me e komplikuar sesa parashikohej. Ishte gjithcka gati per Mauricio Isla tek Inter, me shoqerine zikalter qe dukej se kishte percaktuar marreveshjen me Juventus dhe Udinese. Por pastaj ka qene frenimi i Antonio Contes qe ka … Read More

Ja perse Interi i ka thene jo Dusan Bastas!

16/07/2013, 15:57 |

Interi po mbyll marveshjen me Mauricio Islan, dhe praktikisht e ka braktisur fare pisten qe e conte tek Dusan Basta. Motivimet jane me shume se nje: Mazzarri, i cili, nese flasim teknikisht, preferon lojtarin e Juventusit dhe e … Read More

Drejtori Sportivi Udinese: “Interi nuk e ka kerkuar asnjehere Basta”

05/07/2013, 10:58 |

I intervistuar nga TuttoUdinese Cristiano Giaretta, drejtori sportiv i Udineses, komenton interesin e presupozuar te Interit per Dusan Basta: “Jo, nuk eshte fare e vertete, deri me sot nuk jemi ulur asnjehere balle per balle me Interin, nuk … Read More

Sky – Moratti, gjate javes te tjera takime me indonezianet. Nainggolan dhe Isla…

29/06/2013, 19:01 |

Duket sikur gjithcka po formohet pak nga pak. Moratti eshte bindur se per te miren e Interit eshte e nevojshme te shiten disa aksione te shoqerise. Ditet e ardhshme do te kete takime te tjera mes presidentit dhe … Read More

Nainggolan i shtrenjte, del nje emer i ri. Deki pershendet, ndersa Belfodil…

27/06/2013, 10:29 |

Mercato. Ore te nxehta, vendime per t’u marre. Vendime te rendesishme, qe mund te vlejne nje sezon. Per kete Interi po merr kohe, i vetedijshem se ka mbyllur goditjen e pare ne merkato. Ishak Belfodil eshte bindur, mungon … Read More

Isla – Inter: marreveshje. Brenda 10 korrikut, dy klubet…

26/06/2013, 10:21 |

Cdo dite qe kalon, duket se Mauricio Isla afrohet gjithmone e me teper prane Interit. Dje eshte regjistruar nje tjeter kapitull i ceshtjes, sepse agjenti i lojtarit, Claudio Vagheggi, ka shkuar ne zyrat e Interit per te folur … Read More

Belfodil do te luaje tek Inter. Cfare ngelet per tu bere ne merkato?

22/06/2013, 11:10 |

Me shkembime ose jo, Ishak Belfodil eshte i Interit. Klubi zikalter ka nje marreveshje totale me agjentet e franko-algjerianit, i cili do te vije me shume siguri ne Milano, edhe nese Silvestre dhe Cassano do duhet te benin … Read More

Isla ka zgjedhur: Juve dhe Inter duhet te bien dakord. Deri tani…

17/06/2013, 11:29 |

Sipas asaj qe ka zbuluar Corriere dello Sport, duket sikur Isla po i vendos presion Juventusit, sepse ka vendosur qe te bashkohet me Interin. Frika e tij ka qene se do gjendej edhe nje vit tjeter jashte projektit … Read More

GdS – Ranocchia qendron. Mendohet per Basten

16/06/2013, 10:52 |

Ranocchia do te qendroje tek Inter. E shkruan Gazzetta dello Sport duke u bazuar ne faktin se Juventus ka vendosur te ndjeke Angelo Ogbonna te Torinos, dhe keshtu qe largimi i qendermbrojtesit interist po behet gjithmone e me … Read More

GdS – Kerkim per lojtare krahu… Basta kryeson

11/06/2013, 10:51 |

Kerkimi per lojtare krahu eshte nje nga detyrat me kryesore qe do te kete Marco Branca ne kete merkato verore. Emri ne krye te listes eshte ai i Zuniges, por tratativa me Napolin nuk do te jete aspak … Read More

Per Morattin, Thohir nuk eshte i parefuzueshem. Ka edhe te tjere. Per merkaton…

10/06/2013, 20:46 |

Nga studiot e Sky Sport Andrea Paventi ka bere permbledhjen e merkatos te Interit: “Ne kete moment per Interin ka shume pak para, duhen vleresuar shume mire objektivat duke u munduar te kuptohet nese do te kete te … Read More

Cds- Inter, ja dy goditje: Nainggolan dhe Basta

08/06/2013, 20:17 |

Dy lojtare shume prane kalimit tek Interi. Keshtu e mendon Corriere dello Sport, ku ne faqe te pare lexohet titulli: “Inter, gati dy goditje: Nainggolan dhe Basta”. Keshtu zi-kalterit jane duke levizur ne merkato per te dhuruar perforcime trajnerit te … Read More