Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

bonazzoli

Bonazzoli: “Inter, tashme pres shance per te shfrytezuar. Une me Mancio dhe Mazzarri-n…”

11/03/2015, 18:26 |

Gjate transmetimit ‘Calcio&Mercato’ ne SportItalia ka marre cmimin si Lojtari me i Mire Under-21 Italian ne cmimet TMW Awards, Federico Bonazzoli, bomber i Primaveres interiste i shitur tek Sampdoria ne sesionin e kaluar te merkatos rrefen rreth “momentin magjik” qe … Read More

Ausilio: “Bonazzoli: Nuk jemi penduar”.

17/02/2015, 10:43 |

Drejtori sportiv i Interit, Piero Ausilio ka mbrojtur vendimin për transferimin e Bonazzolit tek Sampdoria. Bonazzoli, 17 vjeçari i cili ishte njëri nga protagonistët e Interit në triumfin në Viareggio Cup, lojtari i cili po i bën tifozët që të shprehin … Read More

Bonazzoli: “Kemi fituar te gjithe, jo vetem une”

16/02/2015, 18:28 |

Protagonist i madh i Viareggio Cup, Federico Bonazzoli komenton keshtu fitoren ne finale kunder Hellas Verona:

“Nuk kam fituar une i vetem, eshte merite e skuadres. E kemi merituar te gjithe, tani te gezojme kete moment: jemi kampione!”

Read More

Sky – Napoli-Inter, Bonazzoli dhe Brozovic do te jene titullare. Shaqiri…

04/02/2015, 16:48 |

Bonazzoli do te jete titullar sebashku me Icardin ne sulm. Sipas asaj qe thote SkySport24, Mancini do te vazhdoje te besoje tek 4-2-3-1 i tij duke hedhur ne fushe nga minuta e pare 17 vjecarin Italian.

Samp, operacion i dyfishte me Interin: eshte e kryer per Dunacan dhe Bonazzoli!

30/01/2015, 14:08 |

Sampdoria ka marr Duncan dhe Bonazzoli nga Inter.

Kjo eshte ajo qe zbulon SkySport24, shoqeria e presidentit Ferrero ka mbyllur tashme marreveshjen dhe ka marr dy lojtaret per nje operacion total prej 10 milion euro. Mesfushori luan tashme … Read More

Genoa, jo vetem Puscas: kerkon edhe Bonazzolin…

13/01/2015, 23:57 |

Ne kerkim te nje sulmuesi per Gasperinin. Genoa leviz ne merkato, pas lendimit te Matrit.

Dhe pervec vleresimit te pistave me eksperte si Marco Borriello, kuqeblute mendojne edhe per dy te rinjte e Inter. Sot, kane nisur … Read More

Bonazzoli: “Jam nje 9, mesoj nga Ibra. Por me fusni ne fushe se per Interin bej edhe mbrojtesin e krahut.”

21/12/2014, 23:39 |

Nga krosimi i tij erdhi edhe goli i Palacios(ahi – me ne fund). E keshtu Bonazzoli ka folur per mikrofonat e Sky ne fundin e ndeshjes barazimin me Lazion. Ja fjalet e tij:

NJERIU ASSIST – … Read More

Donkor dhe Bonazzoli, Krhin dhe Mbaye: Mancini hedh Interin e ri ne Baku…

10/12/2014, 23:47 |

Roberto Mancini do ti jape nga nje shans te gjithe zevendesuesve kunder Qarabag.

Tekniku zikalter do te beje nje turnover shume rrenjesor ne Europa League. Do ta nisin kete ndeshje si titullare elemente te Primaveres si … Read More

Thohir: “Do te investojme tek Bonazzoli”. Pastaj paralajmeron Mazzarrin: “Nje pike ose tre jane te ndryshme dhe dua…”

08/11/2014, 15:43 |

Hera e pare e Erick Thohir tek Uefa nuk mund te thuhet se ishte vetem nje shetitje nga ana e presidentit te Interit.

Me shume se dy ore ne dhomen e investigimit te organit te Kontrollit … Read More

Gazzetta – Te gjithe te cmendur per Bonazzolin: Pas ndeshjes se pare me Interin, tashme vjen…

05/11/2014, 20:42 |

Nje surprize e bukur per Federico Bonazzolin, talentin 17 vjecar Italian te Interit, qe luan per zikalerit qe nga mosha 6 vjecare.

Gjate dites se sotme tek Interi ka ardhur nje fax i gezueshem: Bonazzoli eshte … Read More

Sky analizon Bonazzolin: Spikasin karakteri dhe forca fizike perpara…

01/11/2014, 0:01 |

Ne programin “La Giovane Italia” qe ne shqip do te thote “Italia e re” eshte analizuar e ardhmja e Federico Bonazzolit, bomberit zikalter i cili gjithmone e me shume po i afrohet ekipit te pare me paraqitjet e … Read More

Bonazzoli: “Fiziku i CR7, e majta e VanPersie, gjuajtjet e Ibras: Po i studioj te gjithe! Me thone se i ngjaj…”

30/10/2014, 20:08 |

Federico Bonazzoli eshte intervistuar eskluzivisht per Sky Sport 24 ne Itali. Lojtari i ri zikalter ka folur per sezonin e tij dhe per Interin. Keto jane fjalet e tij:

“Atalanta eshte nje kujtim i vogel i … Read More

Ausilio shpjegon arsyen se pse George Puscas nuk eshte perfshire ne listen Europa League…

20/10/2014, 15:26 |

Piero Ausilio, gjate konferences per shtyp sot ka shpjeguar edhe pse George Puscas nuk eshte perfshire ne listen Europa League te Interit. E kunderta ka ndodhur me Bonazzolin i cili eshte ne kete liste.

Ja fjalet … Read More

Bonazzoli, te ardhme prej ylli. “E di gjithmone se ku eshte porta, keto gjera nuk mesohen. Jane te lindura…”

03/10/2014, 22:05 |

Federico Bonazzoli, i lindur me 21 maj 1997, po tregon vlerat e tij ne Kampionatin e Primaveres dhe gjithashtu eshte sterivitur shume here edhe me Interin e madh madje edhe duke debutuar.

Debutimi ka ardhur ne … Read More