Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

cambiasso

Cambiasso ne Boterorin e Rusi 2018: eshte ai perforcimi special i Kolumbise

17/05/2018, 12:45 |

Kur degjon emrin e Cambiassos, nuk ka se si te mos emocionohesh, sidomos nese je nje tifoz i Interit. 

Cuchu Cambiasso ka qene shtylla e mesfushes se Interit per 10 vite me radhe dhe regjizori i Interit te Mancinit dhe … Read More

Cambiasso: “Interi sot ka bere cfare ka dashur. Rafinha? Shihet nga cila shkolle vjen. Lazio…”

06/05/2018, 23:53 |

I ftuar ne studiot e Sky Calcio Club, Esteban Cambiasso thote se Roma tashme e ka te sigurt vendin ne Champions kurse per vendin e katert do te luftohet deri ne fund.

“Lazio dhe Inter do e luajne deri ne … Read More

Cambiasso: “Golat e Icardit? Ok, por goli me i rendesishem ishte ai i Perisic sepse…”

19/03/2018, 17:02 |

Nga studiot e Sky Calcio Club, Esteban Cambiasso ka folur dje per Interin dhe per ndeshjen e djeshme ndaj Sampit. 

Legjenda zikalter ka treguar pikepamjet e tij per ndeshjen e Interit kunder Sampdorias.

Keto kane qene fjalet e Cuchu:

“Kater … Read More

#110Inter – Lideri i lindur

23/12/2017, 17:58 |

Në 11 shtator 2004, në Bentegodi në Verona kishte një interes shumë të madh për ndeshjen e parë të Interit në kampionat, ndaj Chievos. Në verë kishte mbërritur një trajner i ri, pikërisht Roberto Mancini, si dhe ishin … Read More

Sky – Cambiasso, per te kemi oferta te ndryshme nga klubet spanjolle

20/06/2014, 11:09 |

Esteban Cambiasso pret oferta per te ardhmen, oferta qe kane mberritur vecanerisht nga Spanja sipas asaj qe raporton Sky. Mesfushori argjentinas eshte larguar nga Inter kete vit me parameter zero, sepse zikaltrit kane vendosur te mos i rinovojne … Read More

Kater moskutieret e Interit qe do te largohen. Ja numrat e tyre…

18/05/2014, 15:21 |

Sot tek Interi mbyllet nje ere. Do te largohen nga futbolli dhe nga bluza zikalter kater lojtare qe kane shkruar historine e Interit. Zaneti, Samuel, Cambiasso dhe Milito.

Gazzetta dello Sport shkruan statistikat e tyre dhe … Read More

Nje tjeter derby prej lideri: Cambiasso mendon per Milanin, e ardhmja eshte ne San Siro

04/05/2014, 12:39 |

Nje derby eshte perhere nje derby, e di shume mire njeri qe ndeshjet midis Interit dhe Milanit i ka luajtur shume here. Njeri qe kete vit ka pasur nderi ne vere shiritin e kapiten Zanettit. Cambiasso po pergatitet … Read More

Cambiasso qendron me nje kusht. Zanetti…

29/04/2014, 11:41 |

Gazzetta dello Sport na flet mbi te ardhmen e Esteban Cambiasso dhe Javier Zanetti: “Cambiasso duket i vetmi qe duke pranuar nje ulje te pages, mund te jete zikalter dhe per sezonin e ardhshem. Per Zanetti jane bere … Read More

Chuchu gjithmone nder me te miret, por e ardhmja eshte e paqarte. Dhe mediano i ri do te jape udhezime

21/04/2014, 16:39 |

Ne te mire apo ne te keqe, gjithmone diskutohet. Esteban Cambiasso vazhdon te jete nje simbol i Interit, megjithese gjendet ne te njejten situate me ate te bashkekombasve te tij, duke qene ne fund te kontrates. Pikerisht ai, … Read More

Sky – Cambiasso rinovon? Varet gjithcka nga Mazzarri

20/04/2014, 19:41 |

Cila do te jete e ardhmja e Esteban Cambiasso? Argjentinasi, si shtate lojtaret e tjere, eshte duke i mbaruar kontrata por nga te gjithe duket ai qe ka me shume mundesi per te rinovuar. Nga studiot e Sky … Read More

Cuchu: “Mancio-Mou thelbesor, nuk harroj Leonardon. Roli im…”

27/03/2014, 18:17 |

Pas Diego Milito, i takon Esteban Cambiasso te rrefehet per gazeten algjeriane Le Bueteur. Mesfushori zikalter flet shume per boterorin dhe kombetaren, por edhe per momentin e tij tek Inter, duke u hedhur ne ndonje kujtim ne te … Read More

Cambiasso ka qene i qarte: “Do te vazhdoj te luaj.” Me ose pa Interin.

13/03/2014, 0:23 |

Jam 33 vjec dhe jam i sigurt qe dua te vazhdoj te luaj futboll. Se ku, nuk e di, por do te jem akoma nje futbollist sepse eshte ajo qe ndjej dhe e di qe mund te jap … Read More

Cambiasso: Renditja? “Nuk e shikoj. Icardi…”

09/03/2014, 18:45 |

I intervistuar mbas ndeshjes Inter-Torino, mesfushori zikalter Esteban Cambiasso ka komentuar per mikrofonat e InterChannel  fitoren 1-0 fale golit te Palacio.

Ke qene nje nga me te miret ne fushe, cfare mendon?

“Ju i … Read More

SKY – Nese qendron Mazzarri, Cambiasso rinovon. Icardi…

12/02/2014, 16:33 |

Cambiasso do te rinovoje apo do te zevendesohet? Dhe mbi te gjitha me ke do te zevendesohet? Kete i kane pyetur tifozet Massimiliano Nebulonit ne Sky, i cili eshte pergjigjur: “Nuk e di se cfare tip lojtari Inter … Read More