Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 25, 2022

Scroll to top

Top

cambiasso

Cambiasso: Problem ne kofshe, jo ne gju!

26/01/2014, 23:28 |

Esteban Cambiasso u detyrua te dilte nga fusha e lojes gjate pjeses se dyte pas nje dyluftimi me nje kundershtar. Argjentinasi menjehere pasi u rrezua ne toke ja beri me dore pankines per te treguar se kishte dicka … Read More

Cuchu: “Mbas 10 vjetesh nuk e shikoj veten tjeterkund. Por…”

27/12/2013, 13:07 |

Mesfushori i Interit Esteban Cambiasso ka marre pjese dje ne ndeshjen e lamtumires se Gabriel Militos diten e djeshme. Me kete rast ka leshuar edhe nje interviste interesante ne mikrofonat e Fox Sports Latin America“Te kthehem ne kombetare? … Read More

Kerkohet mediano: Kucka k.o., Juventus per Radja, idete per Jucilei dhe Fernando.

10/12/2013, 12:53 |

Nje lojtar krahu, nje sulmues i dyte dhe gjithashtu nje mesfushor qendre. Keto duket se jane elementet ku Interi duhet te nderhyje ne janar. Duke u perqendruar mbi te gjitha ne zonen e medianos, kuptohet menjehere sesa e … Read More

CorSera – Kovacic, nje gje e bukur por prej kampioni. Futboll i pameshirshem sepse…

10/11/2013, 16:33 |

Tre pike per Interin ne nje mbremje plot emocione. Massimo Moratti i pershendetur nga banderolat e Curva Nord, por edhe te koreve te sinqerta, i dhuron aksionereve me ne krye Erick Thohir, qe te enjten do te jete … Read More

Compangoni: “Cambiasso nuk ka nje zevendesues. Kovacic…”

07/11/2013, 10:36 |

Ne studiot e Sky Sport 24, Maurizio Compagnani ka folur mbi rendimentin e Kovacic si  mesfushor i brendshem dhe per rotacionet e Walter Mazzarrit“Ne ekipin e Interit, ne mesfushe nuk ka lojtare qe mund te marrin persiper rolin … Read More

Cuchu ne IC: “Samuel, cfare rikthimi. ndjej keqardhje, por jam i qete per nje motiv”.

30/10/2013, 0:50 |

I intervistuar nga Inter Channel, Esteban Cambiasso komenton barazimin kunder Atalantes: “Eshte nje rezultat jo shume i kenaqshem, sepse donim tre piket, por gjithsesi duke barazuar ne Bergamo ne nje sfide perhere te veshtire, me ben te ndjehem i … Read More

Cambiasso: “Dedikim Cordobes, e presim ne Appiano”

26/10/2013, 23:32 |

“Kane munguar rezultatet, por ishim te pergjegjshem qe kemi punuar mire. Kunder Torinos fitorja u zhduk ne minuten 93 duke e pare qe ndeshja u veshtiresua qe ne fillim me kartonin e kuq. Na vinte shume keq qe … Read More

Cambiasso per Sky: “Sot nuk na eci asgje! Por mos me krahasime me Interin e…”

06/10/2013, 0:27 |

Cuchu ne perfundimin e ndeshjes se pafat me Romen, ku mungoi ndjeshem konkretizimi dhe cinizmi, foli per mikrofonat e Sky Sport 24.

Cambiasso ne median Italiane e komentoi keshtu ndeshjen me shume merzi: “Ka ndeshje ne … Read More

Gazzetta – Handanovic, Cambiasso dhe Alvarez, top-players te vertete. Mrekulli Jonathan!

27/09/2013, 13:27 |

Shume aspekte pozitive ne suksesin 2-1 te Interit kunder Fiorentines. Mbi te gjitha, disa konfirmime shume te vlefshme: Handanovic (7) eshte nje siguri per mbrojtjen, ne pjesen e pare kundershton Rossi dhe Joaquin si nje portier i madh. … Read More

Cambiasso: “Nese skuadra shkon mire, kenaqem. I lumtur per golin, sepse

27/09/2013, 1:25 |

I ftuar ne studiot e Inter Channel, Esteban Cambiasso ka komentuar ndeshjen e kesaj mbremjeje.

Keto jane fjalet e kapitenit zikalter per sot: “Goli? Jam i kenaqur, sidomos sepse te diel kisha bere nje gol, por … Read More

Cambiasso: “Moratti me shume se nje president. Strama, WM dhe Milito…”.

26/09/2013, 13:05 |

Kapiteni aktual i Interit Esteban Cambiasso ka folur ne nje ekskluzive ne mikrofonat e SportMediaset per Tiki Taka. Ja dhe fjalet e tij diten e ndeshjes kunder Fiorentines ne nje pyetje-pergjigje te shpejte:

Rosto apo kotolete?Read More

Cuchu ne SKY: “Icardi eshte i qete. Samuel, Milito dhe une…”

14/09/2013, 21:46 |

Ne nje interviste ne mikrofonat e Sky Sport, Esteban Cambiasso flet per ndeshjen e barazuar kunder Juventusit: “Kampionati eshte i gjate, nuk eshte nje kupe. Eshte e nevojshme qe te kemi vazhdimesi, per te kapur pozicionet e para ne … Read More

Corriere – Zanetti ne skadence, ndoshta per Morattin…

10/09/2013, 12:25 |

Nga e perditshmja Corriere dello Sport vjen nje analize perkushtuar te gjithe futbollisteve qe jane me kontrate ne prag te skadences. Midis tyre eshte edhe kapiteni i Interit, Javier Zanetti“Eshte nje nga bandierat me te dashura per tifozet zikalterRead More

Rrogat: Dy lojtare zikalter ne dhjete vendet e para. Por edhe per pak…

09/09/2013, 14:18 |

Gazzetta dello Sport ne numrin e perditshem te saj sot ka publikuar nje liste me dhjete lojtaret me te paguar ne Serie A.

O pari ne kete klasifikim eshte Romanisti De Rossi i cili perfiton 6,5 … Read More