Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

Cancelo

E FUNDIT – Cancelo akoma me zemren zikalter! E degjeneron Tuttosportin menjehere pas… (FOTO)

14/06/2018, 1:13 |

“Cancelo therret Juven”.

Ky eshte titulli kryesor ne faqen e pare te Tuttosport qe do te dal sot ne mengjes ne shitje. Nje interviste ekskluzive e gazetes torineze me mbrojtesin portugez qe se fundi ishte lojtar i Interit.

Pervec … Read More

Marotta: “Icardi? Lojtar i shkelqyer, por transferimi te Juve eshte nje fantashkence. Cancelo…”

12/06/2018, 19:33 |

Gazetari italian, Marco Bellinazzo sot ka prezentuar librin e tij “Fundi i futbollit italian”.

Ne kete event ka qene i pranishem edhe Beppe Marotta, administrator i deleguar i Juventusit qe me kete rast ka folur edhe rreth merkatos.

Merkato … Read More

Ausilio: “Icardi nuk leviz. Cancelo e Rafinha? Shpresa vdes e fundit. Radja? I pelqen…”

08/06/2018, 0:06 |

I intervistuar shkurtimisht nga mikrofonat e SportItalia, drejtori sportiv i Interit ka dhene disa deklarata te rendesishme rreth merkatos se Interit.

Nga Icardi e deri te Nainggolan, pa harruar edhe Cancelo e Rafinha keto jane fjalet e tij:

“Icardi? … Read More

E BUJSHME – Joao Cancelo do transferohet ne Angli tek Wolverhampton: oferte e cmendur!

05/06/2018, 0:02 |

Ndonjehere merkato te sjell shume te papritura, pak a shume si me Joao Cancelo.

I ardhur te Interi ne vere dhe pas nje sezoni shume te mire si zikalter, aventura e portugezit duket se do perfundoj ashtu sic ishte edhe … Read More

Pedulla – Rafinha, shpresa konkrete per marreveshje me Barcen. Kurse Cancelo…

04/06/2018, 23:19 |

Inter dhe Rafinha, nje e ardhme akoma se bashku.

Duket se mundesite per kete jane konkrete, te pakten kete thote gazetari i njohur i merkato Alfredo Pedulla ne emisionin ‘Aspettando Calciomercato’.

Mundesia e blerjes per Rafinhan pas huazimit do … Read More

Gazzetta dello Sport – Cancelo-Rafinha: sot jo, neser kush e di. Te dy kane shprehur vullnetin qe…

25/05/2018, 15:05 |

“Nuk eshte e mundshme qe Inter te blej Cancelon nga Valencia per 39 milione euro brenda 31 majit dhe Rafinhan per 38 nga Barcelona brenda qershorit”.

Kete thote Gazzetta dello Sport qe pastaj shpjegon se:

“Strategjia zikalter synon qe … Read More

“Nuk do ndryshojme asnje presje ne marreveshjen per Cancelon. Por nese Interi do…”

23/05/2018, 13:45 |

Lajme jo te mira per Interin rreth Joao Cancelo.

Mateu Alemany, drejtor gjeneral i Valencias, ka folur ne nje konference per shtyp ku ka diskutuar rreth merkatos dhe operacioneve me Interin per Kondogbia e Cancelo.

Menaxheri eshte pergjigjur shkurt … Read More

Marca – Cancelo jashte Boterorit eshte nje goditje e rende per Valencian sepse…

18/05/2018, 14:01 |

Ne diten e djeshme trajneri i Portugalise, Fernando Santons, ka bere publike listen me 23 lojtare qe do te jene pjese e Boterorit te Rusise.

Jane te shumte lojtaret qe kane mbetur jashte por jane dy mungesat qe kane bere … Read More

SportItalia – Valencia gati te ule kerkesat per Cancelo, por ka nje kusht: detajet

17/05/2018, 23:51 |

Nje huazim, me te drejte blerje. Pastaj… pastaj shume intriga te merkatos.

E tille eshte situata mes Interit dhe Valencias per Joao Cancelo, me mbrojtesin portugez qe akoma nuk e di sigurt te ardhmen e tij.

Ne njeren ane … Read More

Joao Cancelo, Valencia thote ‘boll’ e lodhur me ‘lojrat’ e Interit: tani hyn ne loje karta Kondogbia?

17/05/2018, 11:41 |

Valencia duket se eshte lodhur shume nga manovrat e merkatos se Interit per sa i perket Joao Cancelos. 

Drejtuesit e Taronges – tregon e perditshmja spanjolle  Marca  – nuk deshirojne te futen ne ‘lojrat’ e Interit dhe nese nuk do … Read More

Marcelino: “Kondogbia mund te konsiderohet lojtar i Valencias. Cancelo dhe Murillo…”

16/05/2018, 20:56 |

Trajneri i Valencias, Marcelo Garcia Toral, i intervistuar nga Onda Cero eshte kthyer te flas rreth se ardhmes se Geoffrey Kondogbia dhe Joao Cancelo.

Sa i perket mesfushorit francez, tekniku spanjoll ka shpehur edhe njere tjeter sigurine e tij per … Read More

Ausilio: “Tare? Nuk e kuptoj. Interi nuk luan piset: ja pse! Icardi qendron me ose pa Champions”

14/05/2018, 21:31 |

I intervistuar nga Sky Sport ne ceremonine e cmimit Gentleman, drejtori sportiv Piero Ausilio ka prekur temat e nxehta te klasifikimit dhe merkatos ne shtepine e Inter.

“Kemi fikur telefonat, nuk kemi pare asgje dhe i kemi kycur vetem ne … Read More

FcIN – Te gjitha alternativat e Cancelos: te shumte mbrojtesit qe i jane ofruar Interit

14/05/2018, 20:28 |

Edhe dje Piero Ausilio ka qene i qarte ne situaten lidhur me te ardhmen e Joao Cancelo dhe Rafinha.

“Do te kerkojme te bejme te munduren dhe te pamunduren brenda 30 qershorit, astaj merkato fillon me 20 maj dhe do … Read More

Inter-Sassuolo, ja lojtaret qe rrezikojne ndeshjen me Lazion ne rast kartoni te verdhe…

12/05/2018, 14:40 |

Inter-Sassuolo qe luhet sonte ne Meazza eshte nje prej ndeshjeve me te rendesishme te Interit ne vitet e fundit.

Kjo ndeshje, nje gjysme-finale sic e ka pershkruar Spalletti, eshte shume e vlefshme sepse ne rast fitoreje atehere cunat zikalterit do … Read More