Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

carrizo

Carrizo me temperature, Handanovic i ftohur: emergjence totale ne porte per Interin! Sot meret vesh nese…

14/01/2017, 11:02 |

Me sa duket eshte emergjence totale ne shtepine Inter per sa i perket portierit qe do te zbrese ne fushe ndaj Chievos. Edhe pse mendohet qe Samir Handanovic te mos kete asnje problem qe te zbrese ne fushe, … Read More

Corriere dello Sport – Alvarez, Inter i blinduar: nje dokument ne FIFA. Ultimatum per Carrizon…

23/05/2015, 11:08 |

Ka pak dyshime. Edhe pse shtypi anglez ka filluar te shpik klauzola qe nuk ekzistojne. Sa i perket blerjes se Alvarez nga ana e Sunderland, Inter ndihet i blinduar nga nje dokument qe ka ne pronesi dhe eshte depozituar … Read More

Carrizo: “Gabimi ne Wolfsburg? Jua shpjegoj. Nuk jam ne presion. Jemi shume te…”

18/03/2015, 19:15 |

Juan Pablo Carrizo do te kete mundesine e arte neser ndaj Wolfsburg qe te ribehet sepse Roberto Mancini do i besoje atij nje bluze titullari. Argjentinasi do te jete serisht ne porte te enjten pavarsisht ndeshjes se dobet … Read More

GdS – Hernanes titullar: ja zgjedhjet e Mancinit.

18/03/2015, 11:12 |

La Gazzetta dello Sport parashikon zgjedhjet e Roberto Mancinit në prag të ndeshjes së nesërme kundër Wolfsburgut. “Përpara Carrizos, Ranocchia, Juan Jesus dhe Santon, dyshimi është në mes të D’Ambrosios dhe Campagnaros. Pastaj hyhet në vorbull. Nëse Kovacic shkon në … Read More

Mancini nuk ndryshon mendje dhe nuk braktis Carrizon: Do te jete serisht ai ne ndeshjen e kthimit…

13/03/2015, 16:28 |

Eshte e qarte qe ne banken e te akuzuarve eshte Pablo Carrizo pas ndeshjes se djeshme.

Sipas Gazzetta dello Sport, eshte e vertete qe dje zevendesi i Handanovic deshtoi dhe keqazi, por duke njohur Mancinin, … Read More

GdS – Inter, film tashmë i parë. Mancini bën dy gabime.

13/03/2015, 10:31 |

“Një film tashmë i parë. Sepse ky Inter ose luan një ndeshje të madhe ose zhytet si një lëvozhg arre në Atlantik”. Kështu shkruan La Gazzetta dello Sport në edicionin e saj “online”. “Edhe në Wolfsburg zikaltërit zhvillojnë një pjesë … Read More

Rishikim Inter – Celtic, dy dyshime për Mancinin: Hernanes – Kuzmanovic dhe D’Ambrosio – Campagnaro. Shaqiri është.

26/02/2015, 11:54 |

Obiektivi: kualifikimi në të tetat e finales. Një detyrë e cila u komplikua pas shënimit te golit të barazimit nga Guidetti, në Glasgow një javë më parë. Alarmi i ndezur tek Inter: kundër Celtic nuk mund të bësh … Read More

Carrizo: “Fitorja e trete radhazi, jemi te lumtur. Nese vazhdojme keshtu…”

24/02/2015, 2:26 |

Juan Pablo Carrizo, protagonist ne dy ndeshjet e fundit kunder Celtic e Cagliari ka analizuar ndeshjen qe Inter e ka fituar 1-2 kunder sardenjasve per Inter Channel. Keto ishin fjalet e tij:

“Goli im? Eshte hera … Read More

Carrizo: “Pak keqardhje per menyren se si ka shkuar ndeshja, por…”

20/02/2015, 0:45 |

Pas nje 3-3 ne Celtic Park, Juan Pablo Carrizo, nje nga protagonistet e medhenj te ndeshjes, ka analizuar ndeshjen per mikrofonat e Mediaset Premium:

“Kemi bere nje ndeshje te mire. Te besh tre gola nuk eshte e … Read More

VIDEO – Inter-Juventus, te gjitha penalltite

07/08/2013, 5:04 |

Nje sekuence penalltish e pafund. Inter dhe Juventus kane shkuar shume larg ne sfiden e penalltive pas 1-1 te kohes te rregullt. Pas gabimeve te Giovinco dhe Guarin, ne penalltite e para, kane vazhduar nje seri shume e … Read More

ZYRTARE – Carrizo eshte lojtar i Interit

04/07/2013, 22:39 |

Shume goditje me parameter zero per Interin. Sic raportohet perseri nga websiti i Lega Serie A, portieri argjentinas Juan Pablo Carrizo eshte nje lojtar i Interit me te gjitha efektet, pas huazimit prej 6 muajsh ne mes te … Read More