Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

Champions League

Karamoh pershendet Interin dhe lista e UEFA reduktohet ne 19 lojtare: ja te perjashtuarit

01/09/2018, 14:17 |

Nje mirupafshim nga Yann Karamoh, qe ka kaluar te Bordeaux ne huazim nje vjecar, shkakton menjehere efekte te Interi.

Kete raporton Corriere dello Sport qe tregon se si largimi i sulmuesit te ri francez nga Milano do te kete pasoja … Read More

Inter, Championsin e nis me Tottenham ne Meazza: ja orari i plote! Ndeshja me Barcen…

30/08/2018, 23:07 |

Pasi qe u mesua shorti mungonte vetem edhe orari.

Dhe tani disa ore pas shortit, UEFA ka bere te ditur edhe ditet e ndeshjeve se bashku me oraret per grupet e Champions League

Interi do te debutoj ne grupin B … Read More

Zanetti: “Shorti i CHL? Grup i veshtire, por jemi Interi! Fjalet e Perez? Di te them qe…”

30/08/2018, 22:42 |

Grupin B te Interit ne Champions League e ka komentuar dhe ish-kapiteni zikalter Javier Zanetti qe e ka fituar kete trofe me fanellen zikalter 8 vite me pare.

I intervistuar nga Sky Sport pas shortit te Champions League, Javier Zanetti … Read More

Amor (drejtues i Barcelones): “Interi dhe 2010-ta? Duam te hakmerremi!”

30/08/2018, 21:56 |

Barcelona, Tottenham Hotspur dhe PSV Eindhoven.

Ky eshte grupi B dhe keta jane kundershtaret e Interit per kete edicion te Champions League sa i perket fazes se grupeve.

Dhe nuk kane munguar komentet e para nga kampet e kundershtareve sa … Read More

Brozovic: “Kam transformuar fishkellimet ne duartrokitje, jam i lumtur te Interi. Roli im? Ju shpjegoj…”

03/06/2018, 13:14 |

Nga grumbullimi i Kroacise, ne nje interviste per Vecernji, ka folur mesfushori i Interit, Marcelo Brozovic. Nga e tashmja deri te e ardhmja e afert, me dashurine per ngjyrat zikalter. Keto jane fjalet e tij.

“Sezoni ka qene me te … Read More

VIDEO – Nje sezon ne 48 minuta: Interi publikon dokumentarin ‘Inter is here’

31/05/2018, 22:52 |

Nga ‘Inter is coming’ ne ‘Inter is here’.

Me rastin e prezentimit te partneritetit me MasterCard, Interi ka publikuar nje dokumetar te quajtur Inter Is Here: The Movie.

Nje video 48 minuteshe per te perjetuar te gjithe sezonin 2017-18, te kurorezuar … Read More

Inter, fiton me shume me Champions tani sesa ne 6 sezonet e kaluara. Rafinha dhe blerja e tij…

28/05/2018, 0:07 |

Diskutohet akoma e ardhmja e Rafinhas ne Spanje, lojtarit te Barcelones qe ishte i huazuar per 6 muaj te Interi.

Interi qe deshiron ta blej dhe Mundo Deportivo qe provon t’i bej llogarite e klubit zikalter, duke shpjeguar rendesine e … Read More

Renditja e UEFA, Interit ngjitet per 10 pozita dhe kalon Milanin: detajet

27/05/2018, 18:43 |

Me finalen e Champions League kane perfunduar edhe te gjitha kompeticionet europiane per klube.

Keshtu tani mund te llogaritet renditja e re e UEFA-se qe do te jete zyrtare nga mesi i qershorit dhe e vlefshme per sezonin e ri.

Read More

Zhang Jindong: “Kemi luftuar dhe jemi ne CHL, eshte vetem hapi i pare. Jemi duke punuar qe tani per…”

22/05/2018, 22:31 |

Pas kualifikimit ne Champions League ne ndeshjen ndaj Lazios, padroni zikalter Zhang Jindong ka dashur t’i dergoj nje mesazh te gjithe Interit me komplimente per punen e zhvilluar gjate sezonit.

“Dua t’iu uroj per kete arritje! Pas gjashte sezonesh, me … Read More

Gazzetta – Shorti i Champions, ja skuadrat qe mund te bien ne grup! Nuk perjashtohet nje grup i lehte…

22/05/2018, 21:36 |

Mungesa e gjate ne Champions League dhe paraqitjet jo te mira ne Europa League do t’i kushtojne Interit qe te jete ne vazon e katert te shorteve te Champions.

Renditja e klubeve te UEFA nuk fal, edhe pse nuk pritet … Read More

Inter, asnjehere kaq shume pike pas 2011. Spalletti mund te kaloj kuoten 70, per Champions…

23/04/2018, 14:19 |

Inter eshte gati per fluturimin ne Champions.

Mungojne 4 ndeshje dhe zikaterit me fitoren ndaj Chievos jane akoma -1 pike ndaj Romes dhe Lazios ne gare te plote per objektivin sezonal.

Sido qe te shkoj, nuk mund te flitet … Read More

Chivu: “Gara per Champions? Shpresoj qe te kualifikohet Interi dhe…”

21/04/2018, 20:15 |

I intervistuar nga RMC Sport, ish-mbrojtesi i Interit dhe Romes, rumuni Christian Chivu ka folur per dy ish-skuadrat e tij italiane.

Ai eshte pyetur per garen per kualifikimin ne Champions League, gare ne te cilen eshte edhe Lazio.

“Shpresoj … Read More

Pinamonti: “Chievo? Duam te fitojme dhe te shkojme ne Champions League”

19/04/2018, 20:54 |

I pranishem se bashku me Andrea Ranocchia dhe Yann Karamoh, Andrea Pinamonti sulmuesi i ri zikalter ka folur gjithashtu per Inter TV per ndeshjen e ardhshme ne kampionat me Chievon.

“Sigurisht do te jete shume e veshtire te dielen. Secila … Read More

Perisic: “Kemi deshire te madhe per Champions. Mund te bejme me mire”

18/04/2018, 23:29 |

Ivan Perisic ka folur per ndeshjen e djeshme mes Interit dhe Cagliarit. Kroati, golashenenues ne golin e fundit per te vulosur rezultatin, ka folur per luften per kualifikim ne Champions.

“Mungon pak, cdo ndeshje eshte e rendesishme, por te gjithe … Read More