Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

chivu

Chivu: “Gara per Champions? Shpresoj qe te kualifikohet Interi dhe…”

21/04/2018, 20:15 |

I intervistuar nga RMC Sport, ish-mbrojtesi i Interit dhe Romes, rumuni Christian Chivu ka folur per dy ish-skuadrat e tij italiane.

Ai eshte pyetur per garen per kualifikimin ne Champions League, gare ne te cilen eshte edhe Lazio.

“Shpresoj … Read More

#110Inter – Frikat dhe dëshirat e Christian Chivu

12/02/2018, 17:53 |

6 janari i 2010 është një ditë që Cristian Chivu nuk e do e harrojë lehtë. Interi luan në fushën e ftohtë të Veronas kundër Chievos. Në fillim të pjesës së dytë, mbrojtësi përplaset me Sergio Pellisier në një duel … Read More

Chivu: “Me mungon futbolli, do te doja te stervisja. Nuk mund te gjuaj, shpresoj qe…”

09/09/2014, 16:41 |

Ish mbrojtesi zikalter Cristian Chivu, eshte kthhyer te flase serish per kushtet e tija fizike qe e kane detyruar te terhiqet nga bota e futbollit: “Me mungon topi, nuk e gjuaj me topin prej me shume se nje … Read More

Chivu operohet: nje metode inovative per tu sheruar

13/02/2014, 11:40 |

Javen e ardhshme, Cristian Chivu do ti duhet ti nenshtrohet serish nje nderhyrje kirurgjikale ne Miami per te provuar te zgjidhe problemin ne gishtin e kembes qe e shqeteson prej muajsh. Sic shpjegohet dhe nga agjenti i tij … Read More

Chivu: “Duhet te operohem perseri. Kam folur me Interin per te ardhmen dhe…”

05/02/2014, 22:42 |

Cristian Chivu ka vendosur te flase vete. Mbrojtesi rumun e ka bere kete nepermjet nje komunikate zyrtare ne websitin e tij zyrtar:

Nje pershendetje per te gjithe tifozet e Interit qe me duan te miren. Dua … Read More

Gazzetta – Chivu, shume mire ekzaminimet. Shpresohet per rikthimin.

14/12/2013, 13:21 |

“Chivu i eshte nenshtruar dje nje ekzaminimi radiologjik ne kemben e djathte qe ne fakt e ka penguar te luaje qe me 2 gusht 2012. Pergjigje pozitive, keshtu qe mund te ndjeke rehabilitimin, me shpresen qe te rikthehet … Read More

Sky- Mazzarri ka transformuar Interin ne 5 levizje. Lojtaret…

15/09/2013, 21:57 |

Pese levizje. Tek Sky kane permbledhur pese pikat e Interit te Mazzarrit, ajo qe ka bere tekniku per te ndihmuar skuadren qe te gjeje veten dhe rrugen e duhur. Ne nje analize te Andrea … Read More

FOTO – Chivu buzeqesh mbas nderhyrjes ne Miami

23/08/2013, 14:29 |

Buzeqesh Christian Chivu menjehere mbas nderhyrjes ne kemben e djathte i cili u operua ne Miami. Operacioni shkoi shume mire dhe hipoteza me e mire per tu riaktivizuar serish eshte mbas 3 ose 4 muaj. E ardhmja e … Read More

Agj. Chivu: “Mund te sherohet por do flas me shoqerine. Zgjidhje kontrate? Jo.”

18/08/2013, 22:21 |

Me mikrofonat e IlSussidiario.net, Ioan Becali, agjent i Cristian Chivu qarteson zerat e fundit te merkatos qe flasin per mbrojtesin e Interit prane transferimit ne Rusi:

Ka te reja persa i perket shendetit te Chivu? “Chivu … Read More

Agj. Chivu: “Qendron tek Inter deri ne qershor 2014, sepse…”

22/07/2013, 8:37 |

Cristian Chivu nuk do largohet nga Interi ne kete sesion merkatoje. Kete njofton agjenti i tij, Victor Becali, qe me pare i kishte hapur rrugen shoqerise zikalter per te gjetur nje sistemim tjeter per ish mbrojtesin e Romes … Read More

Agjenti i Chivu: “Kuptohet shume mire me Mazzarrin. E ardhmja e tij eshte…”

19/07/2013, 18:37 |

Victor Becali, agjenti i Cristian Chivu, ka folur per FcInterNews.it, dhe qarteson te tashmen dhe te ardhmen e lojtarit zikalter, i cili ka pasur probleme fizike kohet e fundit, aq sa Mazzarri ka kerkuar kohe per ta vleresuar.

Read More

Mazzarri: “Nese Chivu eshte mire, do e shfrytezojme. Ranocchia…”

15/07/2013, 0:24 |

Vazhdon intervista e Mazzarrit ne La Domenica Sportiva dhe kete rradhe traineri i ri zikalter flet per dy mbrojtesit te cilet jane ne qender te zerave te merkatos prej disa kohesh, Cristian Chivu dhe Andrea Ranocchia. Ja cfare … Read More

Popescu shok: “Chivu, momente te veshtira. Po mendon te leje futbollin…”

11/07/2013, 18:42 |

Chivu po mendon te braktise futbollin.” Kete ka zbuluar sot Gheorghe Popescu, nje nga personalitetet e futbollit rumun, pervecse shok i mbrojtesit te Interit. Sipas ish lojtarit te Barcelones dhe Galatasaray, Chivu po kalon nje moment shume te … Read More

Di Marzio: “Dragovic tek Inter, ja situata e Chivu dhe Ranocchia…” Galliani mohon zerat..

10/07/2013, 20:05 |

Nga editoriali per TuttoMercatoWeb.com, eksperti i merkatos Gianluca Di Marzio analizon kushtet per nje kalim te Dragovic tek Inter: “Qe Dragovic te bashkohet me zikalterit me pare duhet te boshatiset mbrojtja. Chivu do te vleresohet gjate pregatitjes verore … Read More