Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

conte

Gazzetta – Pankina, Conte ne pole position pavarsisht fjaleve. Cholo, Sarri, Pochettino…

17/05/2017, 9:57 |

Interi vazhdon te mos heqe dore nga pista qe te con tek Antonio Conte dhe Gazzetta dello Sport konfirmon se sot skenari eshte i hapur per ardhjen e mundshme te italianit. Fjalet e ish tranjerit te Italise, mos … Read More

Suning nuk heq dore, deshiron Conten te Interi. Shifra e pages rritet ne 12 mln dhe ne merkato…

06/05/2017, 10:35 |

Inter nuk heq dore nga Antonio Conte.

Suning deshiron te sjell ne Itali teknikun e Chelseat dhe do te bej gjithcka per t’ia dal. Pronaret zikalter jane gati t’i ofrojne ne dispozicion nje buxhet te rendesishem … Read More

Inter, Pioli ciao: 55 milione per Simeone ose Conte, vendimi brenda 20 ditesh. Spalleti alternativa e pare!

24/04/2017, 10:40 |

Ne naten e figures se keqe ne Firenze – lexohet kete mengjes ne faqet e Gazzetta dello Sport – Stefano Pioli e mendoi seriozisht qe te bente nje hap pas dhe te paraqiste qe sot ne mengjes doreheqjen … Read More

Conte tek Interi? Suning eshte e lumtur me Piolin. Por derby, Fiorentina dhe Napoli do te jene decizive…

01/04/2017, 10:33 |

Fantazma e Contes vazhdon te jete ne horizont ne Milano dhe pyetjet me te zakonshme qe shtrojne tifozet e Interit jane shume, por nje, eshte ajo qe mbizoteron: cfare do e shtynte teknikun e Chelseas drejt Milanos?

Mbrojtja, kush vjen e kush iken. Pioli apo Conte? Manolas dhe Rodriguez te sigurte, De Vrij…

28/03/2017, 9:54 |

Mbrojtja e 2017-2018 do te niset nga pika e palevizhshme ne Interin aktual: Joao Miranda.

Edhe Medel, D’Ambrosio dhe Ansaldi jane konfirmuar per sezonin e ri. Nderkohe te tjeret jane ne dyshim duke u nisur nga … Read More

Gazzetta – Candreva i ka thene ‘po’ Interit: Ja situata

21/06/2016, 9:59 |

Tashme lista e blerjeve per krahun e djathte te sulmit zikalter duket se eshte reduktuar ne vetem dy emra. 

Pra, jo vetem Berardi, por Gazzetta dello Sport flet edhe per situaten relative te Antonio Candrevas: “Me … Read More

Conte per zi(kalterit): “Ranocchia eshte i forte, do ta vleresoj Osvaldon. Jonathan? Fillimisht te shohim nese ai do te behet italian.”

27/08/2014, 17:17 |

Pak me pare Antonio Conte, sic pritej, ka ardhur ne qendren sportive “Angelo Moratti” per te vizituar Interin si trajner i ri i kombetares italiane. Para se te futet brenda struktures, Conte eshte ndalur duke u pergjigjur pytjeve te gazetareve:

Read More

Pedulla: “Mazzarri dhe Conte urrehen me simpati”

14/09/2013, 11:56 |

Eksperti i merkatos Alfredo Pedulla ka folur ne Sportitalia per sfiden e mbadites, midis Contes dhe Mazzarrit. Ja dhe fjalet e tij: “Jane dy persona qe urrehen me simpati. Flitet per urrejtje futbollistike. Sot kane ulur tonet. Conte i … Read More

Konte, probleme ne mbrojtje. Pa Barzagli dhe Caceres…

10/09/2013, 12:40 |

Eshte nje moment jo i mire per Juventusin. Ndeshjet e kombetareve i kane privuar Antonio Kontes dy lojtare (te demtuar) dhe te tjere ne dyshim. Ne infermieri kane perfunduar Vucinic dhe Caceres. Thuhet se per sulmuesin nga Mali Zi ka … Read More

Interi te shtunen mund ti prishe pune dyfish Contes.

08/09/2013, 13:03 |

Mbasi i prishi rekordin e fitoreve ne Juventus Stadium ne te shkuaren, Interi kerkon ti beje keq serish Juventusit: te prishe rekordin e vendit te pare ne klasifikim qe te shtunen arrin diten e 525 dite. Juventusi ne … Read More