Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

corriere dello sport

Corriere: “Spalleti shume i kenaqur me Interin e tij. Icardi nuk arriti dot te bente njesoj si…”

05/04/2018, 10:05 |

Nje 0-0 qe mungonte nga viti 2015, keshtu eshte mbyllur derby midis Milan dhe Inter pavaresisht se rastet per te shenuar kane qene te shumta sidomos per skuadren e Spallettit.

Rezultati eshte pozitiv per zikalterit te cilit mbeten ne vendin … Read More

FOTO – Gazetat kur Juve fitonte Viareggion ne 2016 dhe sot pasi e fitoi Interi. Prostitucioni vazhdon!

29/03/2018, 12:02 |

Kush tha qe Prostitucioni Intelektual aq shume i vene ne dukje nga Mourinho nuk ekziston me? Ekziston dhe eshte me i forte se kurre madje.

Interi me djemte e saj U19 (10 lojtare italiane, shume prej tyre U17: nuk ben … Read More

SHTYPI I DITES – “Kondogbia perfundimisht tek Valencia. Cancelo tani…” (05 Mars 2018)

15/03/2018, 10:37 |

Gazetat Italiane kete mengjes, 15 Mars 2018, jane hapur me keto tituj kryesore.

E famshmja La Gazzetta dello Sport, shkruan ne brendesi te saj per operacionin Kondogbia-Cancelo ndermjet Interit dhe Valencias: “Kondogbia do te perfundoje tek Valencia ne fund te … Read More

SHTYPI I DITES – “Ausilio ne Paris. Ne shenjestren e drejtorit sportiv eshte…” (07 Mars 2018)

07/03/2018, 10:20 |

Gazetat Italiane kete mengjes, 07 Mars 2018, jane hapur me keto tituj kryesore.

Pothuajse te gjitha te perditshmet italiane kane shrkuar ne faqe te pare per Interin.

E famshmja La Gazzetta dello Sport, shkruan ne brendesi te saj: “Feste zikalter perpara … Read More

SHTYPI I DITES – “Serie A 2018/19: merkato ndryshon rrenjesisht…” (06 Mars 2018)

06/03/2018, 10:40 |

Gazetat Italiane kete mengjes, 06 Mars 2018, jane hapur me keto tituj kryesore.

Titujt sot ne gazetat me te medha sportive ne gadishullin Apenin kane te bejne kryesisht humbjen tragjike te jetes se Davide Astori dhe me lajmin e … Read More

SHTYPI I DITES – “Lamtumire, kapiten!” (05 Mars 2018)

05/03/2018, 10:34 |

Gazetat Italiane kete mengjes, 05 Mars 2018, jane hapur me keto tituj kryesore. Kryefjala e dites eshte humbja tragjike e jetes se kapitenit te Fiorentines, Davide Astori.

E famshmja La Gazzetta dello Sport, e hap faqen e saj te pare me … Read More

SHTYPI I DITES – “Spalletti uleret. Eshte koha per…” (04 Mars 2018)

04/03/2018, 12:53 |

Gazetat Italiane kete mengjes, 03 Mars 2018, jane hapur me keto tituj per Interin.

E famshmja La Gazzetta dello Sport, e hap faqen e saj te pare me derbyn dhe shkruan per zikalterit: “Shikim i rende. Milan-Inter eshte derby i se vertetes. … Read More

SHTYPI I DITES – “Icardi eshte, Karmoh po ben nxemjen. Sfida derby edhe per…” (03 Mars 2018)

03/03/2018, 10:40 |

Gazetat Italiane kete mengjes, 03 Mars 2018, jane hapur me keto tituj per Interin.

E famshmja La Gazzetta dello Sport, e hap faqen e saj te pare me derbyn dhe shkruan per zikalterit: “Icardi eshte gati, nderkohe Karamoh po ndez motorret.” … Read More

SHTYPI I DITES – “San Siro plot, ne Milano tifozeria eshte rekordmene. De Vrij…” (02 Mars 2018)

02/03/2018, 11:14 |

Gazetat Italiane kete mengjes, 02 Mars 2018, jane hapur me keto tituj per Interin.

E famshmja La Gazzetta dello Sport, e hap faqen e saj te pare me foton e Bonuccit dhe Skriniar, por edhe me nje sondazh qe La Gazzetta … Read More

Spalletti: “Nese do te kthehesha pas, do ti thoja perseri ‘po’ Interit. Po punoj per te…”

21/02/2018, 18:16 |

Dje, pas stervitjes se dyte te dites ne Appiano Gentile, Luciano Spalletti ka ndaluar je gjysem ore dhe ka folur me gazetaret e Corriere dello Sport, duke dhene nje interviste ne te cilen nuk ka dribluar asnje pyetje per sa … Read More

SHTYPI I DITES – “De Vrij tek Interi me rroge te majme. Flet Spalletti, ja frazat e teknikut zikalter…”

21/02/2018, 10:32 |

Gazetat Italiane kete mengjes jane hapur me keto tituj per Interin.

E famshmja La Gazzetta dello Sport, shkruan ne faqe te pare: “Inter shume afer De Vrij. Per hollandezin eshte gati nje kontrate me rroge prej top player dhe vendin si … Read More

Corriere – Inter: ja kush qendron, kush largohet e kush eshte ne dyshim. Gjithcka qe duhet te dini per…

10/05/2017, 10:29 |

Mungojne ende edhe tre ndeshje kampionati, por sic lexohet edhe ne komunikaten e shkarkimit te Piolit, Interi po punon qe tani ne prag te sezonit te ardhshem.

Corriere dello Sport flet per kete gje, dhe mundohet … Read More

Berardi deshiron vetem Interin: marreveshja eshte arritur tashme ndermjet Interit dhe lojtarit. Tani…

07/04/2017, 11:29 |

“Berardi i thote po Interit, do te jete ai blerja e pare. Sassuolo e vlereson tek 40-50 milione eurot: Caprari ne marreveshje?”.

Ky eshte titulli i Corriere dello Sport sot ne faqen e pare qe hedh … Read More

Suning eshte e gatshme te mbylle per Berardin. Opsioni i Juventusit ka rene, ai deshiron Interin!

10/03/2017, 15:35 |

Corriere dello Sport eshte e sigurt: Domenico Berardi nga vera e ardhshme do te jete nje lojtar i Interit.

E perditshmja romane nuk ka asnje dyshim dhe kete gje e shkruan sot ne numri ne saj. … Read More