Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

Dalbert

Spalletti: “Asamoah shume mire si mesfushor, Dalbert me i qete. E rendesishme eshte qe…”

21/07/2018, 23:39 |

Inter dhe Zenit u ndane ne barazim me rezultat 3-3 ne miqesoren e trete te para-sezonit per zikalterit me golat qe u shenuan nga Candreva, Icardi dhe Lautaro Martinez.

Ne fund te miqesores qe u zhvillua ne Pisa kunder Zenit, … Read More

Sky – Inter-Zenit, Icardi ne fushe nga minuta e pare! Balotazh ne mbrojtje me…

20/07/2018, 20:54 |

Po afron edhe ndeshja e trete miqesore e Interit per kete vere.

Pa protagonistet e Boterorit te Rusi 2018 dhe me Karamoh e Nainggolan jashte per shkak te demtimeve, skuadran zikalter do futet ne fushe per te luajtur kunder Zenit.

Read More

Dalbert: “Jam i motivuar, e ardhmja do jete pozitive. Do u tregojme te gjithve ne CHL qe…”

16/07/2018, 23:23 |

Duket gati per t’u larguar, tani stervitet ne Suning Training Centre per te fituar nje vend te Interi.

Fjala eshte per brazilianin Dalbert qe eshte protagonist ne intervisten e zakonshme per InterTV.

“Java e pare eshte gjithmone pak me e … Read More

Dalbert qendron te Interi dhe ne krahun e djathte vjen nje mbrojtes. Malcom e Suso…

21/06/2018, 22:48 |

Ne diten e sotme ka pasur takime te shumta per Piero Ausilion ne zyrat e Interit.

Sic raporton fcinternews.it, sa i perket mbrojtesve te krahut eshte per t’u theksuar lajmi qe Dalbert Henrique do te konfirmohet edhe per sezonin e … Read More

Sky – Dalbert drejt Monaco, pritet vetem oferta zyrtare. Interi merr 3 mil per huazimin dhe…

05/06/2018, 18:50 |

Dalbert Henrique afrohet te Monaco.

Keshtu raporton redaksia e Sky Sport, qe e jep lajmin se braziliani eshte afer transferimit te Monaco ne France.

Sky thote se klubi nga principata ka paraqitur nje oferte verbale per mbrojtesin e krahut … Read More

Sky – Monchengladbach pas Dalbert: ja kerkesa e Interit per mbrojtesin

03/06/2018, 20:23 |

Duket se aventura e Dalbert te Interi dhe ne Itali mund te perfundoj.

Kjo vetem pas nje sezoni me fanellen zikalter, me mbrojtesin brazilian qe nuk ka arritur te pershtatet asnjehere ne kete sezon.

Listes se gjate te pretendenteve … Read More

Nga Franca – Dalbert afer largimit: destinacioni Monaco. Mbyllet gjithcka brenda javes?!

28/05/2018, 18:33 |

Pas raportimit te L’Equipe gjate diteve te kaluara, tani eshte edhe Le10Sport qe raporton per interesimin e Monaco ndaj Dalbert.

Mbrojtesi brazilian vjen nga nje sezon jo bindes me klubin zikalter ku ka luajtur shume pak dhe ka qene poshte … Read More

Inter-Dortmund, ka nisur tratativa per Dalbert: ka distance sa i perket formules se transferimit

24/05/2018, 14:50 |

Dite me pare fcinternews.it kishte raportuar per nje interesim te Borussia Dortmund per Dalbert.

Nderkohe sot eshte Tuttosport ajo qe thote se klubi gjerman eshte me te vertete i interesuar per sherbimet e mbrojtesit brazilian.

Gazeta torineze thote se … Read More

Udinese-Inter, formacioni i mundshem: Borja dhe Brozo ne mes, Santon-Dalbert…

04/05/2018, 23:33 |

Nje fitore ne Udine per te lene pas shpine humbjen e pamerituar ne minutat e fundit kunder Juventus.

Inter ka vetem nje rezultat ne kete ndeshje, Spalletti e di dhe ne keto dite ka punuar shume me lojtaret.

Objektivi … Read More

FCIN – Ja te gjitha klubet e interesuara per Dalbert. Klubi me i interesuar cuditerisht eshte…

23/04/2018, 17:18 |

Piero Ausilio beri me dije dje ne prag te ndeshjes ndaj Chievo Verona se Henrique Dalbert eshte njeri prej zikalterve qe ka me shume merkato. 

Fjalet e drejtorit sportiv te Interit ne fakt jane te sakta, sepse gjejne konfirmime.

Read More

Dalbert-Inter drejt ndarjes: braziliani do te largohet nga Milano nese…

23/04/2018, 12:11 |

Ai eshte ende nje objekt misterioz per te gjithe duke filluar nga mediat por edhe per tifozet zikalter qe e priten me entuziazem. 

Behet fjale per Dalbert Henrique, lojtari i ardhur nga Nice ne France dhe me pritshmeri te larta … Read More

Inspirues, vrapime dhe fantazi: Inter, ja Karamoh. Dhe tifozet e duan per fluturimin ne Champions…

19/04/2018, 12:49 |

Ne 4-0 kunder Cagliarit, Spalletti i ka besuar edhe nje te riu, Yann Karamoh.

Francezi eshte kthyer titullar dhe, pavaresisht golave te gabuar, ka treguar kualitetet e tij dhe freskine, qe ne kete fund te sezonit, mund te jete shume … Read More

Inter, revolucion me mbrojtesat e krahut: Vetem D’Ambrosio i sigurt. Santon, Nagatomo dhe Dalbert…

12/04/2018, 10:27 |

Zikalterit jane gati te bejne nje ristilim te kraheve te mbrojtjes per sezonin e ardhshem.

Prej vitesh, krahet e mbrojtjes kane qene thembra e akilit e Interit me shume lojtare qe kane ardhur dhe kane ikur pa lene gjurme por … Read More

Dalbert: “Nuk largohem nga Interi as ne huazim! Dua te tregoj se…”

12/04/2018, 0:19 |

Dalbert Henrique, mbrojtesi i Interit i ardhur kete vere nga Nice, kete sezon nuk eshte se ka gjetur shume hapesira ne fushe.

I pranishem me disa nga shoket e ekipit me nje event ne bashkpunim me Brooks Brothers ai ka … Read More