Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

Danilo D’Ambrosio

Fitorja e Danilo D’Ambrosio: Ndeshje e mire dhe gol prej nje sulmuesi te paster

19/09/2014, 10:38 |

Fitorja e Interit ne Ukraine vjen nga firma e Danilo D’Ambrosio. Edhe ai, pas nje periudhe pak te veshtire ku, qe nga sezoni i kaluar, ka pasur veshtiresi te gjeje hapesirat e duhura, kunder Dnipro ka mare fitoren … Read More

D’Ambrosio: “Eshte goli i karrieres. Kemi demonstruar…”

18/09/2014, 20:11 |

“Ka qene e rendesishme te bejme nje ndeshje te madhe dhe te demonstrojme qe fitorja me Sassuolon nuk ka qene fitore e rastit. Per fat te mire ka ardhur goli, jemi te kenaqur. Goli me i rendesishem ne … Read More

D’Ambrosio: “Kam preferuar Inter perpara Milan. Dua te bej gjysmen e asaj qe ka bere Zanetti. Gol ne derbi? Mjafton te fitojme”

01/05/2014, 10:47 |

Tre dite perpara derbit kunder Milanit, gazeta Libero ka intervistuar Danilo D’Ambrosio: anesori i ardhur ne janar nga Torino, blerja e pare e presidentit Erick Thohir, flet per veten duke treguar per endrrat, projektet dhe ambientimin ne klubin … Read More

D’Ambrosio: “Inter? Ambientohem fale kampioneve. Une ne Twitter…

22/04/2014, 10:54 |

“Shoqata quhet “Aiutare i bambini”, per projektin “Te rinjte ne pune”. Mbeshtes te rinjte qe kane braktisur shkollen duke financuar bursat e studimit, qe me pas te rinjte, ti perdorin per tu regjistruar ne kurse ne menyre qe … Read More

Gazzetta – Jonathan, Parma larg. Eshte D`Ambrosio

16/04/2014, 13:48 |

Ndeshja ne transferte kunder Parmes eshte shume larg per Jonathan, i cili ka luajtur per 6 muaj ne Emilia ne huazim ne sezonin 2011-2012. “Braziliani dje ka kryer nje stervitje me intensitet te larte, por gjithmone me vete, … Read More

D’Ambrosio: “Ne Itali kane rendesi rezultatet. Kam zgjedhur te ndjek Mazzarrin per…

03/04/2014, 19:08 |

 Dy muaj pasi eshte bere zikalter, Danilo D’Ambrosio flet per mikrofonat e Sky Sport 24 per momentin qe po kalojne ai dhe Interi: “Ambientimi im eshte duke vazhduar mjaft mire edhe pse eshte normale qe do te kisha … Read More

D’Ambrosio: “Erdha tek Interi sepse ka nje projekt fitues. Me deshironin ekipet e medha por preferova Interin…”

05/02/2014, 15:06 |

“Mezi arritem te siguronim sherbimet e tij sepse shume skuadra te tjera e deshironin, por ai ne fund na zgjodhi ne. Jemi shume krenar qe do te beje pjese ne familjen tone”. Keshtu u shpreh dje Piero Ausilio … Read More