Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

de boer

De Boer: “Tek Interi doja te zhdukja lojtaret helmues. Kisha probleme edhe me presidentin dhe…”

16/03/2018, 15:30 |

Ish-tranjeri zikalter ka folur per eksperiencen e tij ne Milano dhe te ardhmen.

Keto kane qene fjalet e teknikut hollandez:

“Kam bere nje pergatitje tek Interi qe zgjati vetem sa nje ndeshje me Celtic, pastaj kemi bere gjithcka gjate sezonit. … Read More

Mourinho eleminohet, De Boer haklmerret: “Ai mund te me thote cfare te doje, por…”

14/03/2018, 20:41 |

Ish-tranjer i Interit sulmon kolegun portugez pas eleminimit dje ne Champions League.

Polemika e tyre tashme po vazhdon prej disa ditesh.

Eshte hakmarrur. Sepse Mourinho, pasi Frank de Boer e kritikoi se si po e perdorte Rashford, e kishte … Read More

Mourinho ‘masakron’ de Boer: “Flet ai, me i keqi i historise. Ai mund te mesoje vetem se si…”

13/03/2018, 21:37 |

Jose Mourinho, tekniku qe ka bere historine me Interin ka reaguar pas fjaleve te De Boer per Rashford dhe fatin e tij te keq qe po stervitet nga The Special One: reaksion teper i rende ai i portugezit.

Mourinho asnjehere … Read More

De Boer: “Tek Interi kishte telashe, lojtaret benin cfare te donin. Nje grup prej 7-8 vendosnin, te tjeret jashte…”

19/02/2018, 17:34 |

Frank De Boer, i intervisutar tek Ziggo Sport, eshte rikthyer tek eksperienca e tij tek Interi.

Frank De Boer, ka folur per Ziggo Sport, dhe nder shume temat e folura, ka qene edhe eksperienca tek Interi: “Ne itali kam pasur … Read More

De Boer therret Santon te Crystal Palace. Trajneri holandez…

03/07/2017, 15:21 |

Nje rikthim i mundshem ne te kaluaren per Davide Santon, qe eshte ne mesin e emrave qe pritet te largohen nga Interi.

Mbrojtesi vjen nga nje sezon poshte pritshmerive, ku ka pasur hapesire vetem me Frank … Read More

Sky – Inter, Pioli ka ndryshuar fytyren e skuadres: ja te gjitha aspektet e permiresuara pas De Boer!

16/01/2017, 11:34 |

Duket totalisht nje skuader tjeter, tashme e gatshme per gjithcka vetem qe te arrije nje vend ne Champions League dhe po leshon sinjale mjaft te forta edhe per sezonin e ardhshem.

Eshte nje Inter totalisht e … Read More

Gazzetta – Nje 2016 prej ‘5’ ndermjet Thohir, Zhang, De Boer dhe Pioli: nje det me para i investuar, por…

30/12/2016, 12:44 |

Inter, per La Gazzetta dello Sport 2016 meriton nje note te ulet: noten 5.

“Shume para per asgje. Ne sezonet e fundit, ndermjet Thohir dhe pronareve te rinj Kinez, Interi ka investuar nje mal me para per lojtare … Read More

Sky – Pioli, nuk ka kohe per tu humbur! Nje nga arsyet e shkarkimit te De Boer…

08/11/2016, 16:05 |

Stefano Pioli pak me pare ka shkeputur kontraten qe e lidhte me Lazion: tani pritet per pune oresh qe te zyrtarizohet gjithcka me klubin zikalter.

Silvia Vallini, e derguara e Sky ne boten Inter, tregon rikthimin … Read More

Gazzetta – De Boer, lamtumire Inter me syte e mbushur me lot. Italishtja? Ai te pakten e provoi…

02/11/2016, 13:03 |

Dje ishte dita e lamtumires se Frank De Boer. 

Kjo dite e ndarjes me tranjerin hollandez, tregohet keshtu nga Gazzetta dello Sport: “Dje tekniku hollandez erdhi si gjithmone i pari ne Pinetina, u nderrua dhe kishte … Read More

Inter, 3 drejtuesit kritikojne rende skuadren: “Nuk eshte vetem faji i De Boer, por edhe i juaju. Nderoni fanellen.”

02/11/2016, 11:22 |

De Boer eshte shkarkuar, por skuadra nuk eshte aspak pa faj.

“Java qe vjen, do te jete java e Stefano Vecchit dhe do te kete nje pergjegjesi qe nuk eshte aspak per te qeshur: te mbaje Interin … Read More

Sky – Shkarkimi i De Boer, po pritet komunikata nga klubi. Te enjten…

01/11/2016, 11:53 |

Frank de Boer nuk do te jete me tranjeri i Interit: vetem pas tre muajsh ne pankinen e Interit, puna e tij ka ardhur ne fund. Tashme – tregojne tek Sky Sport – pritet vetem komunikata zyrtare e klubit qe … Read More

Blanc refuzon, Ausilio dhe Gardini bllokojne Piolin deri ne 2018. Suning braktis pisten e huaj?

01/11/2016, 10:27 |

Nderkohe qe Interi pritet te zyrtarizoje largimin e Frank De Boer, drejtori gjeneral Gardini dhe drejtori sportiv Ausilio kane bllokuar Stefano Piolin (marreveshje deri ne qershor 2018), natyrisht ne pritje te drites jeshile finale te Suning, qe automatikisht … Read More

De Boer – lojtare, dicka eshte thyer: Skuadra ka lene shpirtin ne fushe vetem ndaj…

31/10/2016, 17:17 |

Pas te disates figure te keqe ne kampionat, e duke pare sjelljet e lojtareve te Interit ne fushe, duket se, ne kete pike, eshte i pashmangshem mendimi se lojtaret nuk jane me me tranjerin.

Ata kane … Read More

Sky – De Boer, do te pritet ndeshja ndaj Southampton. Zevendesuesit e mundshem…

31/10/2016, 11:29 |

Dje, Frank De Boer, ne mikrofonat e gazetareve pas ndeshjes ndaj Samp, dukej teper i pa orientuar: “Nuk e di pse skuadra ka luajtur keshtu”.

Nuk erdhi konfirmimi i gjerave te mira qe u bene ne … Read More