Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

de boer

Gazzetta – De Boer dhe klubi bashke: “Kush deshiron te largohet, te largohet…”

18/10/2016, 11:26 |

Pasi ka pasur nje takim me drejtuesit, Frank De Boer ka folur edhe me skuadren (si gjithmone perkrah tij Zanetti, Ausilio dhe Gardini).

Ka qene nje bashkebisedim i forte, sic tregon Gazzetta dello Sport: “Tekniku ka … Read More

Southampton dhe Atalanta decizive per De Boer? Klubi po fillon te mendoje…

17/10/2016, 10:25 |

Rezultatet skarco te Interit vene padyshim, Frank De Boer, nje situate aspak te kendshme.

Ndeshja e shemtuar dje, e lidhur edhe me ndeshjen e Prages ne Europa League ku u zhvillua nje ndeshje aspak e mire, … Read More

De Boer shkund skuadren: “Nese mendoni se emri ju ben te fitoni, gaboheni rende. Duhet sakrifice dhe…”

15/10/2016, 11:46 |

Momenti me i rendesishem per sezonin e Interit, duke pare qe nuk mund te humbet me terrent ne kampiont dhe duhet bere mire llogaria edhe ne Europa League sepse Interi eshte me nje kembe jashte.

Frank … Read More

Corriere – De Boer, Champions ose mire u pafshim. Ne vendin e tij gati Simeone…

13/10/2016, 9:15 |

Objektivi i Interit eshte rikthimi ne Champions League. Ne rast deshtimi, mund te vije largimi i Frank De Boer: kete teori mbeshtet Corriere dello Sport.

“Nje prove tjeter qe nxjerr ne pah se ky raport dypalesh … Read More

De Boer: “Dominuam 70 minuta ne Rome. Brozovic do te na ndihmoj. Icardi, Maradona dhe Kondogbia…”

11/10/2016, 10:59 |

Frank De Boer, ne konference per shtyp te Golden Foot, eshte treguar optimist per te ardhmen e Interit pas paraqitjeve te fundit ne kampionat: “E kemi pare ndaj Romes, qe eshte nje skuader e madhe, kemi dominuar per … Read More

Inter: sinjale shume te mira nga kombetaret. Brozovic, Perisic, Jovetic dhe Candreva…

11/10/2016, 10:22 |

Pushimi i kombetareve, ne ndryshim nga e kaluara, mund te jete nje ‘assist’ per Interin.

Lajmet e mira per Frank de Boer vijne nga Ballkani. Marcelo Brozovic, Ivan Perisic, Stevan Jovetic dhe Antonio Candreva kane dhene … Read More

De Boer ka vendosur ne menyre perfundimtare: Nagatomo nuk luan me! Per ta zevendesuar…

10/10/2016, 14:18 |

Gjithcka eshte vendosur tashme: ne janar, por edhe ne vere, Interi ka vendosur qe te revolucionarizoje paketen e mbrojtesve te krahut te cilet i perkasin repartit me problematik te zikalterve.

Rikthimi i Ansaldit do ta ndihmoje … Read More

Inter, ne rast se deshton 4-2-3-1, dy opsione per De Ber: Gabigol titullar?

04/10/2016, 10:40 |

Ndeshjet e fundit te Interit kane treguar nje vuajtje te sigurte te zikalterve sa here qe ne formacion ka pasur shume lojtare sulmues, kjo edhe sepse nuk jane treguar shume goleadore.

Prezenca e perkohshme ne fushe … Read More

Inter, vjen Leo Echteld: u kerkuar me ngulm prej hollandezit Frank De Boer!

03/10/2016, 10:49 |

Konfirmohet edhe njhere besimi qe gezon nga drejtuesit interist – sipas asaj qe thote Gazzetta dello Sport – tranjeri zikalter Frank de Boer. 

Ky i fundit ka kerkuar dhe i eshte realizuar deshira qe pervec fizioterapisteve … Read More

De Boer skuadres: “Nese fundosem une, eshte deshtimi i te gjitheve”. Ndaj Southampton…

01/10/2016, 10:47 |

Analize per humbjen e Prages sebashku me Zanettin dhe Ausilion e me pas bashkebisedim me skuadren. Dje De Boer ka folur qarte me grupin: “Nese une fundosem, deshtimi eshte i te gjitheve”, duket se ka thene hollandezi sipas … Read More

De Boer djeg perfundimisht Nagatomon: Dje ne tribune, Japonezi tashme eshte nje ceshtje…

30/09/2016, 9:49 |

Del ne pah ceshtja Yuto Nagatomo. Te pakten keshtu eshte per Corriere dello Sport.

“Dje, De Boer e ka derguar ne tribune Japonezin duke preferuar lojtarin e ri Zonta – lexohet tek e perditshmja Italiane -.Read More

Corriere – Biabiany pothuajse jashte skuadre: Ne Janar shkon tek Jiangsu ne Kine?

29/09/2016, 10:08 |

As Sparta-Inter per Brozovic, Biabiany dhe Santon. 

Corriere dello Sport shpjegon: “Ky i fundit ka qendruar ne Pinetina qe te stervitet dhe vetem per motive fizike. De Boer tha qe tre ndeshje rresht per Santon jane … Read More

Interi po zhvillon një skuadër të re. Trajneri de Boer…

28/09/2016, 13:24 |

Lëvizjet në merkato në Itali kryesisht po bëhen duke kërkuar të rinj me perspektivë, vecanërisht Interi i de Boer. Jo vetëm trajneri holandez po u beson lojtarëve si Miangue, Gnoukouri por ka edhe një lojtar, Icardin, i cili … Read More

De Boer prej hekuri: Ja te grumbulluarit per Europa League, serisht jashte Brozovic!

28/09/2016, 9:36 |

Kjo eshte lista e te grumbulluarve nga Frank De Boer per ndeshjen e javess se dyte te fazes se grupeve ne UEFA Europa League 2016/17, ne program te luhet ne stadiumin “Letna” neser ne oren 19:00 kunder Sparta … Read More