Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 25, 2020

Scroll to top

Top

Derby della Madonnina

Inter-Milan, derby edhe ne merkato: ja emrat me zero parametra qe pelqehen nga dy skuadrat

04/04/2018, 16:49 |

Nese ne San Siro sonte Inter dhe Milan luajne derbyn qe do te kete nje rendesi per kualifikimin ne Champions, ne merkato sfida mes dy dirigjencave tashme ka nisur per parametrat zero.

Sipas edicionit online te Il Giornale, Massimiliano Mirabelli, … Read More

D’Ambrosio: “Derbyt luhen per t’u fituar. Icardi dhe Spalletti…”

02/04/2018, 17:50 |

Danilo D’Ambrosio ka folur per mikrofonat e Mediaset Premium. Keto jane deklaratat e mbrojtesit zikalter pak ore para derbyt te Milanos:

“Ne dy muajt e fundit kane munguar rezultatet, por jo deshira per te fituar. Trajneri na stimulon cdo dite, … Read More

Derby i Milanos nuk ka te krahasuar ne Europe: Eshte i vetmi…

19/11/2016, 12:29 |

Ne Europe, derby i Milanos, mbizoteron per shume arsye: e para, eshte i vetmi ndermjet dy skuadrave qe kane fituar Champions dhe Kupen e Kampioneve, dhe nuk njeh ndasi per shkak te tifozerise.

Meazza eshte i … Read More

Derby, Pioli ka vendosur per 10 titullare nga 11. Ka vetem nje dyshim per formacionin…

16/11/2016, 12:29 |

Hiq ndonje te papritur te minutave te fundit, duket se Pioli ka vendosur gjithcka mbi formacionin dhe titullaret, edhe pse mungojne 4 dite tashme nga Derby i Milanos. 

Sipas Corriere dello Sport, Stefano Pioli ka vetem … Read More