Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

Derby

Peppino Prisco – Ja theniet e tij me ngacmuese kundrejt Milanit dhe milanistave!

16/03/2019, 13:55 |

Ai eshte nje simbol i Interizmit, nje njeri qe jeten tij ja kushtoi totalisht skuadres zikalter. Sapo mendon emrin e tij, menjehere te shkon mendja tek ai tifozi pasionant, i cmendur, i zgjuar, dinak por mbi te gjitha, ironik.

Po … Read More

Sport Bild – Inter dhe Milan, derby per talentin e Hoffenheim

11/04/2018, 16:08 |

Nga Gjermania arrin nje emer i ri per mesfushen e Interit.

Sic thote gazeta gjermane Sport Bild njerezit e merkatos zikalter jane due e monitoruar situaten e Floriam Grillitsch.

22-vjecari austriak i Hoffenheim, gjithmone titullar nga fillimi i sezonit, … Read More

SHTYPI I DITES – “Icardi ‘ha’ derbin. Kapiteni i Interit tradheton…” (05 Prill)

05/04/2018, 9:26 |

Gazetat Italiane kete mengjes, 05 Prill 2018, jane hapur me keto tituj kryesore.

E famshmja La Gazzetta dello Sport shkruan ne faqe te pare per Interin:

“Icardi si mangia il derby” eshte titulli kryesor i Gazzettes qe ne shqip do te thote … Read More

Inter, ja 7 koreografite me te bukura te Curva Nord ne derbin e Milanos

04/04/2018, 16:58 |

Kur mendon derbin e Milanos natyrisht qe mendja e shume tifozeve shkon edhe tek ‘lufta’ ne shkallet e stadiumit. 

Pervec dueleve ne fushe, Curva Nord dhe Curva Sud historikisht kane pasur nje duel te hapur se cila nga te dyja … Read More

Presidenti i Federates: “Milani i tha jo Interit, nuk deshiron ti ktheje parate tifozeve sepse…”

27/03/2018, 14:54 |

Drejtuesi i Federates, Giovanni Malago, komisari i jashtezakonshem i Lega Serie A, ka komentuar mbi polemikat e derbit. 

Ai e ka nisur intervisten e tij me daten e rekuperimit te ndeshjes.

Ja fjalet e Malago:

“Per derbin e Milanos kishte … Read More

Gazzetta – Kaos nga Milani per biletat: Interi tashme e ka marre vendimin e saj!

24/03/2018, 11:44 |

Sipas La Gazzetta dello Sport, pas kaosit te krijuar nga Milani me vendimin e saj per te mos rimbursuar dot tifozet, Interi ka marr nje vendim per tifozet e saj. 

Ne keto dite ka vazhduar kaosi i krijuar nga klubi … Read More

ZYRTARE – Derbi, Interi i ben kerkese Milanit: “Jemi ne pritje qe ta mendoni dy here…”

21/03/2018, 17:21 |

Komunikate zyrtare nga ana e klubit zikalter per sa i perket vendimit te Milanit per te mos rimbursuar tifozet qe kane blere bileta per derbin e shtyre per shkak te vdekjes se Davide Astorit.

Interi nuk duket aspak e kenaqur … Read More

ZYRTARE – Serie A, vendoset data e Milan-INTER. Ja te gjitha detajet!

17/03/2018, 18:46 |

Eshte vendosur zyrtarisht data e rekuperimit te derbit Milan-Inter qe eshte shtyre ne 4 marsin e kaluar per shkak te humbjes se jetes ne menyre tragjike te Daivde Astori, kapitenit te Fiorentines.

Keshtu, derbi do te luhet ne 04 … Read More

Data e Derbit: Federata injoron totalisht kerkesen e Milanit!

17/03/2018, 12:13 |

Zyrtarizimi i dates se derbit Milan-Inter po afrohet cdo dite e me shume pas eleminimit te Milanit ne Europa League: kuqezinjte humben me rezultatin final 5-1 ndaj Arsenal dhe e shohin veten jashte Europes.

Premium Sport ka shkruar sot per … Read More

LAJM I FUNDIT – Pothuajse zyrtare data e derbit Milan-Inter

15/03/2018, 23:53 |

Humbja e Milanit ndaj Arsenalit sot ne Londer 3-1 (5-1 rezultati i te dyja ndeshjeve) duket se ka bere te lumtur shume sportdashes por me shume, tifozet e Interit.

Mbase nuk ka te beje shume me lajmin e humbjes, por … Read More

Inter-Milan, ‘lufte’ per derbin. Zikalterit kundershtojne me force idene e kuqezinjve!

13/03/2018, 11:58 |

Ne krahasim me Romen dhe Lazion, per garen per nje vend ne Champions, dy skuadrat e Milanos, Interi dhe Milani duhet te rekuperojne ende derbin. 

Data e rekuprimit nuk eshte ende e ditur dhe do te varet gjithcka nga sfida … Read More

DATA E DERBIT: Milani ben nje kerkese te vecante dhe kerkon nje date speciale

12/03/2018, 15:08 |

Data e derbyt ben te diskutohet edhe sot. Sipas asaj qe tregohet nga Corriere della Sera, Milani deshiron ta luaje me 25 prill ose ne alternative, ne daten 1 Maj.

Skuadra e Milanit deshiron qe derby te luhet ne nje … Read More

Gazzetta – Nese Milani eleminohet, ja se kur do luhet derby

10/03/2018, 12:56 |

Humbja e Milanit ndaj Arsenalit duket se ka bere te lumtur shume sportdashes.

Mbase nuk ka te beje shume me lajmin e humbjes, por me faktin se keshtu afrohet derby i Milanos.

Sipas Federates Italiane, derby mund te luhet ne … Read More

ZYRTARE – Serie A, ja datat dhe oraret e ndeshjeve te shtyra te javes se 27. Perseri, Milan-Inter…

09/03/2018, 12:36 |

Tashme eshte zyrtare: Federata Italiane e Futbollit ka vendosur se kur do te luhen ndeshjet e javes se 27 te cilat u shtyne te dielen e kaluar.

Kjo ka qene komunikata e Federates Italiane:

“Te gjitha ndeshjet do te rekuperohen … Read More