Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

di-marzio

SKY – “Branca gjithmone ne dyshim. Del emri i njeriut qe ka bere te madh Atletico Madrid-in

19/10/2013, 13:24 |

Per momentin eshte vetem nje ide. Nje emer, ndoshta i vleresuar nga Thohir dhe njerezit e tij. Per epoken pas Marco Branca, ne rast se do te largohej nga Interi, shoqeria e re po mendon edhe per Andrea … Read More

Di Marzio: “Fernando-Inter, kjo eshte situata.”

08/10/2013, 19:58 |

Ne oret e fundit ka filluar te flitet intensivisht per kandidaturen e Fernando per mesfushen e Interit. Lojtari, te cilit i skadon kontrata ne qershorin e ardhshem, duket i orientuar te mos rinovoje me Porton. “Interi e ndjek, e … Read More

Di Marzio: “Interi i pranishem ne ndeshjen mes Atletico Madrid dhe Zenit per…”

19/09/2013, 11:17 |

Vezhguesit e Interit jane ne pune. Sipas asaj qe raporton Gianluca Di Marzio ne websitin e tij, dje ne mbremje Pierluigi Casiraghi mori pjese ne ndeshjen mes Atletico Madrid dhe Zenit San Petersburg, ne te cilen kishte edhe … Read More

Di Marzio: “Eto’o shume prane Chelseat. Strategjia e Interit ne merkato…”

28/08/2013, 10:57 |

Nepermjet editorialit te tij te zakonshem per Tuttomercatoweb.com, eksperti i merkatos Gianluca Di Marzio ka analizuar levizjet e fundit te merkats zikalter: “Interi ka kuptuar refuzimin e Kuzmanovic qe nuk do te shkoje tek Sunderland, nuk ka kerkesa … Read More

SKY – Inter, Wallace dhe Wellington, mungojne vetem detajet. Gjithcka e bere.

02/08/2013, 19:22 |

Ja ku jemi. Sipas Gianluca Di Marzio, ekspertit te merkatos te Sky, Inter dhe Wallace jane nje hap larg: mungon vetem zyrtarizimi. Drejtuesit zikalter kane definuar operacionin dhe kane ngelur vetem detajet burokratike. Formula e transferimit eshta ajo … Read More

Di Marzio: “Fillon tratativa per Taider.” Agjenti: 20 milion jane shume…”

01/08/2013, 0:27 |

Piero Ausilio eshte nisur me skuadren per turneun amerikan, por para se te largohet nga Italia ka filluar kontaktet me Bolognen persa i perket tratatives Taider.

Sipas Di Marzio, ne pamundesi per te arritur tek Luiz … Read More

Di Marzio (SKY) – Inter larg Isla-s. Ndersa Taider…

27/07/2013, 0:37 |

Isla po deshton, por Interi nuk e konsideron akoma nje piste te mbyllur. Per momentin tratativat jane te ndalura, Juventusi ka rimenduar perseri dhe per momentin ka vendosur ta mbaje lojtarin e krahut: Conte e ka marre me … Read More

Gazzetta – Taider dhe Wellington jane pista konkrete. Van der Wiel…

26/07/2013, 16:30 |

Thohir ose jo Thohir? Zerat dhe spekullimet vazhdojne, nderkohe qe merkatoja duket sikur ka kaluar ne plan te dyte dhe eshte stopuar. Por thjesht duket, sepse Interi eshte duke punuar shume per lojtarin e krahut dhe per mesfushorin. … Read More

SKY – Inter-Wallace, fillon tratativa. Kurse Dragovic dhe Nainggolan…

23/07/2013, 0:47 |

Vazhdon ndjekja e lojtarit te krahut tek Inter. Ne oret e fundit, sic tregohet nga Gianluca Di Marzio per Sky Sport, eshte haput tratativa me Chelsea per te sjelle lojtarin brazilian Wallace, i kerkuar edhe me pare dhe … Read More

Di Marzio: “Isla, sapo mbaroi takimi Inter-Juventus: Neser takim me Udinesen!”

17/07/2013, 14:40 |

Cdo gje shkon perpara, ashtu sic ishte menduar.

Mauricio Isla eshte gjithnje e me prane Interit. Hap pas hapi, tratativa ka gjetur nje zgjidhje. Ka pasur sot nje takim i cili para pak minutash ka mbaruar, operacioni eshte drejt fundit … Read More

Isla, te rejat me te fundit nga SKY dhe SportMediaset…

15/07/2013, 23:40 |

Mund te jete neser dita e duhur per transferimin e Mauricio Islas tek Interi. Kete thote Gianluca Di Marzio nga studiot e SkySport, sipas te cilit neser do te kete nje tjeter takim per te vendosur detajet e … Read More

Sky – Te fundit nga merkato dalese: Ja te rejat per Kuzmanovic, Bessa dhe Silvestre!

10/07/2013, 0:06 |

Interi nuk po punon vetem ne merkaton hyrese, por drejtuesit zikalter po punojne fort edhe ne merkaton dalese. Pas huazimit te disa te rinjve diten e sotme, tashme e kane radhen tratativat e shitjes se lojtareve qe nuk … Read More

Di Marzio: “Vrsaljko do te luaje tek Genoa. Por Interi ne kete operacion…”

06/07/2013, 16:02 |

Goditje mjaft e bukur ne Kroaci per Genoan. Klubi kuq e blu praktikisht ka mbyllur tratativen per te sjelle ne Itali Srme Vrsaljko, mbrojtes i klasit 1992 i Dinamos se Zagrebit.

Vrsaljko, i cili prej kohesh … Read More

Sky – Longo prane rinovimit te kontrates, por…

05/07/2013, 18:24 |

Rinovimi i kontrates eshte shume afer per Samuele Longo. Ka patur nje takim sot mes agjentit, Renzo Contratto dhe Piero Ausilio, drejtor sportiv i Interit, per te folur per sulmuesin qe sapo eshte rifutur nga Espanyol. Zgjatja e … Read More