Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

dragovic

GdS – Mbrojtja, pelqehen Danilo dhe Dragovic. Por me pare…

28/06/2013, 9:58 |

Nuk eshte nje mister qe Interi po ndjek mbrojtesit Dragovic (Bazel) dhe Danilo (Udinese). Klubi zviceran e vlereson qendermbrojtesin austriak 8 milion, pak a shume aq sa kushton Danilo. Zbulimet e bera nga Gazzetta dello Sport, flasin per … Read More

Dragovic: “Inter? Nje kenaqesi interesimi i tyre…”

27/06/2013, 22:47 |

Ne fillim hapja zyrtare nga ana e presidentit te Bazel Bernhard Heusler, i cili tha se jane ne tratativa shume konkrete me Interin per Dragovic. Menjehere pas tij, vete mbrojtesi 22 vjecar austriak ka folur ne mikrofonat e … Read More

Pres. Bazel: “Interi deshiron Dragovic, jemi ne tratativa.”

27/06/2013, 22:41 |

Interi deshiron Aleksandar Dragovic dhe eshte i vendosur per ta marre. Konfirmimi arrin direkt nga presidenti i Bazelit, klub qe zakonisht tregon shume pak per objektivat e merkatos. Burime prane lojtarit thone qe i ka gati valixhet per … Read More

GdS – Mazzarri deshiron Dragovic

26/06/2013, 12:05 |

«Dragovic, per momentin merr rreth 500 mije € ne sezon, do te ishte perfekte edhe ne nivel ekonomik». E konfirmon edhe Gazzetta dello Sport, qe shpjegon se si Mazzarri «kerkon edhe nje mbrojtes tjeter», pavaresisht se kush do … Read More

CdS – Spalletti kerkon Ranocchian: gati Dragovic

25/06/2013, 13:29 |

Luciano Spalletti ka ndermend vetem nje emer per te zevendesuar te larguarin Bruno Alves, Andrea Ranocchia, te cilen ia ka komunikuar dirigjences se tij. Sipas Corriere dello Sport, Arsenali eshte interesuar per qendermbrojtesin, por eshte Zeniti qe e … Read More

GdS – Dragovic eshte, Danilo vjen ne rast s niset Ranocchia

24/06/2013, 12:26 |

Interi vazhdon te shikoje per perfocuar repartin e mbrojtjes dhe emrat qe qarkullojne jane ato persa i perket Danilo i Udineses dhe Dragovic i Bazelit. Gazzetta dello Sport shpjegon se si blerja e austriakut mbetet ne prioritet te … Read More

CdS – Mazzarri ka zgjedhur Dragovic. Ranocchia tani kushton…

23/06/2013, 11:26 |

Interi, ne rast te nje largimi te Andrea Ranocchia, ka zgjedhur Aleksandar Dragovic, qendermbrojtes 22 vjecar i Bazelit. Kete shkruan Corriere dello Sport, e cila ndryshe nga Gazzetta e lidh blerjen e Dragovic me shitjen e Ranocchias. Mbrojtesi … Read More

GdS: Ja Dragovic, Moratti ka vendosur ne tavoline…

23/06/2013, 11:05 |

Ishak Belfodil do te jete i Interit dhe, ndoshta, edhe Aleksandar Dragovic. Per mbrojtesin austriak, viti 1991, Interi ka hequr cdo dyshim dhe sulmi qe po ben ndaj Baselit eshte nga ata te rendet: 8 milion ne tavoline. … Read More

CdS – Dragovic dhe Rami jane alternativat. Bartra nuk eshte me pjese e planeve.

21/06/2013, 11:51 |

Inter-i ka hedhur syte jashte Italise per te kompletuar repartin e mbrojtjes. Sipas Corriere dello Sport, flitet per dy lojtare: Dragovic i Bazel-it (te cilit eshte rritur shume vlera e kartonit) dhe per Adil Rami i Valencia-s (i cili … Read More

Gazzetta – Interi po ndjek me kujdes ekipin e Baselit: Ja tre emrat qe jane vene ne shenjester!

12/06/2013, 14:24 |

“Duke konsideruar se Adil Rami shume te shtrenjte (por vazhdon te jete nen radaret zikalter), ja qe udhetimet e shpeshta neper europe te vezhguesve te talenteve zikalter mund te jene te vlefshem, dhe po flasim vecanerisht per Zvicren, … Read More