Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 25, 2020

Scroll to top

Top

dzeko

FOTO – Dzeko pershendet Nainggolan, Perisic i komenton dhe i thote: “Eja edhe ti dhe…”

27/06/2018, 22:26 |

Nje aventure qe ka perfunduar per Radja Nainggolan dhe nje e re qe ka filluar.

Dhe sa i perket aventures qe ka perfunduar te Roma, te shume jane ish-bashkelojtaret e tij te cilet i kane uruar fat te Interi.

Read More

Gazzetta – Inter deshiron Dzeko, por Torres eshte okazioni. Chelsea…

11/04/2014, 11:13 |

Mund te kete nje shtyse ne merkaton e Interit dhe prezenca e drejtuesve zikalter ne mbremjen e Champions League ne Londer eshte konfirmimi.

Thohir dhe bashkepunetoret, sipas Gazzetta dello Sport, kane bere nje sondazh me Chelsean … Read More

Daily Express: Inter preferon Jackson Martinez në vend të Torres & Dzeko.

07/04/2014, 19:51 |

Torres nuk eshte me favoriti per sulmin e Interit, Jackson Martinez ka zene vendin e pare te preferuarit. Kjo eshte konfirmuar nga Daily Express e cila raporton se Inter mund te siguroje ate shume te parave nese shesin … Read More

Thohir: “Do te marrim nje sulmues”. Dzeko i perzgjedhuri, Torres i sigurte, Morata rasti i duhur. Profilet e secilit dhe shifrat

25/03/2014, 16:49 |

Dzeko, Torres ose Morata? Edhe une i kam degjuar keto emra. Mbase njera nga keta te tre mund te vi me te vertete. Sulmuesi qe do te vi duhet te kete nje moshe mesatare midis Palacios dhe Icardit. … Read More

Vidic therret Dzeko: “Eja tek Inter”. Tani ai…

22/03/2014, 11:49 |

“Zerat qe vijne nga Anglia dhe qe konfirmohen ne ambientet milaneze tregojne ne fakt qe Nemanja Vidic, po perpiqet te binde Edin Dzeko te zgjedhe aventuren italiane per nje ringritje te pergjithshme: te tijin, te Vidic dhe te Interit”. Kjo eshte … Read More

SKY – Dzeko eshte sulmuesi ideal. Ausilio ne Spanje…

13/03/2014, 13:22 |

Udhetimi ne Spanje i Piero Ausilio ka krijuar shume zera ne lidhje me merkaton zikalter. Thohir eshte i interesuar ne Premier League. Blerja e Vidic, sic shpjegon Matteo Barzaghi per SkySport24, eshte vetem hapi i pare. Tani drejtori … Read More

Pasardhesi i Milito, endrra ngelet Dzeko. Alternativa? Varet nga Juve…

05/03/2014, 12:06 |

Goditja e madhe e merkatos te veres zikalter do te perqendrohet me shume mundesi ne sulm. Duhet patjeter te gjendet zevendesuesi i Milito dhe endrra ngelet Edin Dzeko.

Shoqeria zikalter po monitoron situaten e boshnjakut qe … Read More

Ne Angli vazhdojne te mbeshtesin zerat per nje kalim te mundshem te Dzeko tek Interi ne vere!

28/02/2014, 13:57 |

Mediat ne Angli vazhdojne te mbeshtesin zerat qe shikojne tek Interi ne qershor gjigandin e sulmit te Manchester City-t, Boshnjakun Edin Dzeko. Duket se Britania e Madhe eshte bere per Interin si El Dorado, pas sigurimit te Vidic … Read More

Gazzeta – Branca dhe Ausilio vene ne prove Europen: nga Dzeko tek lucas. Por nese Icardi dhe Milito japin garanci, zero ardhje.

06/12/2013, 14:04 |

Sondazh europian per Interin, ne kerkim te nje sulmuesi funksional per projektin taktik te Mazzarrit“Dyshja e merkatos Branca&Ausilio po provojne terrenin te te gjithe sulmuesve ne Europe: kush nuk eshte i lumtur, kush luan pak, kush ka deshire … Read More

SKY – Nuk eshte Lavezzi tipi i lojtarit te kerkuar nga Mazzari. Kerkesa e vertete…”

03/12/2013, 20:56 |

Nuk eshte Pocho Lavezzi prototipi i lojtarit te ndjekur nga Interi, por behet fjale per nje lojtar me karakteristika te ndryshme. Kete lajm jep direkt Mario Giunta, analisti i SKY:

Nuk duhet folur per endrra, por … Read More

SKY – Mazzarri deshiron nje sulmues te mire dhe nje lojtar krahu. Pereira…

02/12/2013, 12:03 |

Kane patur mundesi te flasin te shtune ne darke kur Thohir ka takuar Mazzarrin ne darke, ne grumbullimin e skuadres ne Appiano Gentile. Tekniku zikalter i ka kerkuar atij dhe drejtuesve zikalter dy perforcime: nje sulmues dhe nje … Read More

Corriere – Inter ndjek Dzeko. Por duhet nje sakrifice.

13/11/2013, 10:42 |

Interi eshte ne ndjekje te nje sulmuesi ne gjendje per te zevendesuar Diego Militon, te cilit i skadon kontrata ne qershorin e ardhshem dhe duket i orientuar per te mbyllur karrieren ne Argjentine.

Emri qe Erick … Read More