Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

Eder

Gazzetta – Eder dhe Brozovic te rekuperuar: ja formacioni i mundshem!

31/03/2017, 11:05 |

Lajme shume te mira per Stefano Piolin ne prag te ndeshjes te se henes ndaj Sampdorias ne Meazza.

Eder dhe Brozovic do te jene ne dispozicion te tranjerit po ashtu si Banega i cili dje ka … Read More

Hollande-Itali: interisti Eder me i miri ne fushe. Gagliardini super gjithashtu, D’Ambrosio…

29/03/2017, 10:14 |

Ka qene sulmuesi i Interit, Eder me noten 7, me i miri ne fushe per Italine dje ne suksesin ndaj Hollandes ne fushen e ketyre te fundit.

Sulmuesi zikalter, edhe ne kete rast, ka treguar se … Read More

Gazzetta – Eder dhe Perisic pas Palacios. Por Banega shpreson…

18/02/2017, 11:04 |

Dje Pioli ka provuar perseri 3-4-2-1 me Eder dhe Perisic pas shpines se Palacios.

Kjo eshte nje hipoteze qe e ka zanafillen nga nje situate ku Banega nuk eshte rekuperuar ende. Neser ne Dell’Ara do te … Read More

Corriere dello Sport – Eder i pamarkueshem, Handanovic deciziv. Gagliardini? Blerja e tij…

13/02/2017, 11:57 |

Ka qene nje Eder (nota 7,5) ne versionin me i miri ne fushe per Interin kunder Empolit.

Sulmuesi i kombetares italiane ka shenuar keshtu golin e trete ne tre prezencat e tij te fundit ne Meazza … Read More

Inter-Empoli, Pioli e kishte studiuar mire ndeshjen. Por kthesa ne loje ndodhi kur…

13/02/2017, 11:14 |

Pioli beri qe te mos ndihej mungesa e Icardit, Perisic, Brozovic dhe Banega duke riporpozuar modulin e Torinos duke kerkuar intensitet dhe presing. 

Levizjet e Palacios dhe Eder kane vene ne veshtiresi te madhe Empolin, por … Read More

Sky – Asnje taktike sot, por Pioli e ka vendosur se kush do zevendesoje Icardin dhe Perisic…

08/02/2017, 16:56 |

Gjeja e pare qe ra ne sy, pervec polemikave te ndeshjes per ceshtjen arbitrare, esht se Interi kunder Juventusit beri nje ndeshje mjaft te mire dhe nga aty duhet te rinise edhe ringritja zikalter.

Stefano Pioli, … Read More

Pa Icardi dhe Perisic si do ja beje Pioli? Eder dhe Palacio alternativat e para, por…

07/02/2017, 12:00 |

Interi, perjashto surprizat, do te beje pa Icardin dhe Perisic per dy ndeshjet e radhes ndaj Empolit dhe Bolognes.

Per sfiden e te dieles se ardhshme ndaj toskaneve, te cilet u munden ne 21 shtatorin e … Read More

Marca – Valencia gati te beje ‘shoping’ ne shtepine Inter. Emrat jane ato te…

17/12/2016, 13:45 |

Valencia hidhet ne sulm frontal ne kete merkato. Sipas te perditshmes spanjolle Marca, klubi spanjoll po shikon me kujdes ne shtepine Inter.

Disa lojtare qe aktualisht jane ne skuadren zikalter mund ti vijne ne ndihme tranjerit … Read More

Gazzetta – Joao Mario, Eder dhe Nagatomo po bejne nxemjen. Ranocchia…

01/12/2016, 10:47 |

Kane kaluar vetem dy dite qe prej ndeshjes ndaj Fiorentines se fituar 4-2, por tashme Interi duhet te mendoje menjehere per nje ndeshje tjeter te rendesishme, ate ndaj Napolit ne transferte e cila luhet te premten.

Read More

Santon mbi Nagatomo plus Eder perpara Persic: ja formacioni i mundshem i Interit ndaj Sampit!

29/10/2016, 9:29 |

Nagatomo ne avantazh ndaj Santon dhe Eder serisht perpara Perisic ne zgjedhjet e tranjerit.

Keto jane dy balotazhet e vetme ne mendjen e De Boer, sipas Gazzetta dello Sport. Me pak fjale, ne Genoa kunder Samp … Read More

Berardi-Inter? Nese do te behet, do te behet vetem me para cash. Sassuolo nuk deshiron qe…

11/10/2016, 10:42 |

Ndjesia eshte se per Berardi Interi do te vere ne ‘pjate’ nje mal me para.

Ne ditet e kaluara kishte dal ne pah nje ze i cili tregonte se ka nje tratative per Domenico Berardi ndermjet … Read More

La Gazzetta dello Sport promovon Eder: “Ndeshje prej 6,5! I shkreti, kur duhej te…”

07/10/2016, 9:51 |

Paraqitja e Eder kunder Spanjes ka bindur La Gazzetta dello Sport.

Per te perditshmen Italiane, lojtari zikalter i kombetares se kalter ka merituar nje 6,5 si note, frut edhe i penalltise se barazimit te fituar pikerisht … Read More

FOTO – Drejt Itali-Spanje. Ventura ka zgjedhur: Vetem nje Interist ne formacion!

05/10/2016, 10:33 |

Giampiero Ventura duket se e ka te qarte ne mendje formacionin qe do te hedhe ne fushe kunder Spanjes.

Kete gje e tregon me nje grafik Premium Sport, e cila thote se formacioni i Italise do … Read More

Gazzetta – Italia, Eder ishte me i miri ne fushe. Candreva? Nje tren i vertete…

02/09/2016, 10:59 |

Sipas notave te Gazzetta dello Sport, ka qene Interisti Eder (vota 6,5) me i miri ne fushe nga lojtaret e kombetares Italiane ne ndeshjen e djeshme miqesore ndaj Frances ku ka debutuar dhe tekniku i ri Ventura.