Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

Erick Thohir

Suning, pike kthese: merr 60-70% te aksioneve! Thohir qendron president, Moratti jashte?

31/05/2016, 16:56 |

Lajme te bujshme per Interin arrijne nga Sky Sport.

Tratativa per shitjen e aksioneve te Suning Commerce Group ka pesuar nje pershpejtim te madh dhe eshte afer mbylljes, edhe para veres. Dhe keshtu Suning eshte gati … Read More

Thohir: “Partneret strategjik jane te rendesishem. Merkato? Nuk mund te nderrojme tete titulluar, por nje ose dy po”

27/05/2016, 13:51 |

Ne inaugurimin e Inter Store te ri, Erick Thohir ka takuar gazetaret e pranishem. Duke folur per mikrofonat e tyre ai ka thene:

“Mendoj qe ky dyqan eshte i rendesishem sepse eshte mbyllur per disa muaj dhe tani … Read More

Thohir, takim me Ausilion dhe Gardinin. Mancini nuk eshte i pranishem

26/05/2016, 13:34 |

Erick Thohir, qe ka arritur sot ne mengjes ne Milano, gjate pasdites do te takohet me Piero Ausilio dhe Giovanni Gardinin ne zyrat e Interit per nje takim te pare te merkatos ne prag te sezonit te ardhshem,

Nuk eshte … Read More

Fu Yixiang zbulon: “Suning te Inter me me shume se 20%”

26/05/2016, 12:15 |

Erick Thohir kthehet sot ne Milano dhe vemendja mbetet te tratativa mes indonezianit dhe Suning qe duhet t’i jap klubit zikalter fuqi te reja ekonomike.

Ne kete drejtim, vjen nje zbulim i Fu Yixiang, zevendes-president i Odes Ekonomike italo-kineze: … Read More

Moratti: “Inter-Suning, ndoshta te reja se shpejti. Perjashtoj rikthimin tim. Thohir? Duhet t’i japim kohe”

23/05/2016, 13:39 |

Perderisa udheheqesit e Interit jane duke punuar ne aksin Milano-Nanjing per te avancuar tratativen me Suning Commerce Group, Massimo Moratti, ne nje konference te Qendres Sportive Italiane ka bere nje perbledhje te situates:

“Mund te ndodh qe … Read More

Vlera e Interit te Thohir: +80 milione dollare ne tre vite

12/05/2016, 15:56 |

Ne analizen e publikuar nga Forbes per vleren e klubeve kryesore europiane, vihet re nje rritje e rendesishme e Intert nga momenti i blerjes se Erick Thohir.

Kur manjati indonezian e ka blere klubin zikalter ne nentorin e vitit 2013 … Read More

Inter-Suning, akoma asnje firme. Thohir negocion ne disa fronte

08/05/2016, 20:00 |

Gjate intervistes se gjate te dhene per mikrofonat e Clas CNBC, pak para se te largohet nga Italia per t’u kthyer ne Indonezi, presidenti i Interit, Erick Thohir ka dashur te qartesoj situaten sa i perket nje partneri te mundshem … Read More

Erick Thohir ne darke me Morattin: diskutohet per tratativen me Suning. Neser…

06/05/2016, 20:10 |

Pas vizites qe i ka bere skuadres, takimit te shkurter me Roberto Mancinin dhe takimit me dirigjentet e mbledhur ne Appiano Gentle, presidenti Erick Thohir sonte do te jete ne darke me Massimo Morattin.

Kete raporton edicioni online i Corriere … Read More

Te premten Thohir vjen ne Milano: te shtunen takim me Mancinin

02/05/2016, 19:47 |

Presidenti i Interit, indoneziani Erick Thohir pritet te jete ne Milano te premten, kurse te shtunen ne Meazza per te qene i pranishem ne ndeshjen e fundit si vendas kunder Empolit.

Para ndeshjes, manjati do te takohet … Read More

Thohir: “Une dhe Mancini qendrojme. Nuk jemi budallenje, kemi nje plan. Kinezet…”

24/04/2016, 21:49 |

Presidenti zikalter Eric Thohir ka dhene nje interviste ekskluzive per Mediaset Premium. Keto jane fjalet e tij:

“Sic e kam thene edhe shume here tjera, nuk synoj te blej asnje klub ne Angli, dua te perqendrohem ne … Read More

Gazzetta dello Sport – Emisare te Suning sot ne Appiano Gentile? Dhe neser ne Meazza…

22/04/2016, 12:30 |

Inter kerkon futjen e investuesve per nje pakice aksionesh ne klub.

Sic lexohet te Gazzetta dello Sport sot mund te arrijne disa emisare (me shume mundesi ata te Suning) te nje prej grupeve kineze qe jane te interesuar … Read More

Corriere della Sera – Pike kthese me kinezet? Suning Commerce Group eshte larg, tani mund te perfitoj Wanda: te rejat e fundit

18/04/2016, 23:29 |

Te reja te rendesishme vijne nga Corriere della Sera sa i perket te ardhmes se Interit.

Ne fakt duket se eshte zbehur hipoteza qe shihte Suning Commerce Group afer blerjes se 20% te aksioneve te klubit (per … Read More

Erick Thohir siguron: “Nuk duam te shesim klubin, kerkojme partner per minorance aksionesh”

11/04/2016, 15:24 |

Erick Thohir ka folur sot ne video-konference per te gjithe drejtuesit qe ishin mbledhur ne zyren e Interit, objektivi ishte te behet nje qartesim pas zerave te shumte qe kishin dalur per disa bleres eventual per klubin.

Read More

Sky – Inter, buxheti ashtu sic eshte kerkuar nga UEFA: gjithcka ne rregull. Kinezet te interesuar dhe Thohir…

10/04/2016, 21:40 |

Sic raportohet nga Sky Sport, problemet e buxhetit te Interit nuk jane aq serioze ashtu sic kane raportuar disa media ne kohet e fundit.

Zikalterit do e mbyllin bilancin e 2016 me 30 milione euro ne … Read More