Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

Erick Thohir

Jo vetem Mazzarri: tek Inter te gjithe jane ne prove. Thohir…

03/04/2014, 9:42 |

Mund te jete nje vere e nje revolucioni te madh tek Inter dhe jo vetem per sa i perket drejtimit teknik. Shoqeria zikalter, ne keto vitet e fundit, pas largimit te Mourinho, ka sakrifikuar gjithmone trajnerin per te mbuluar difektet … Read More

Thohir: “Penalltite? Nuk di nese duhet te qesh apo te qaj. Ne qershor do te vleresojme te gjithe. Ne mbledhjen e keshillit kemi folur per…”

29/03/2014, 15:27 |

Ne perfundim te mbledhjes se keshillit te administrimit te Interit, presidenti Erick Thohir ka folur per gazetaret:

Mund te na shpjegoni vendimet e marra nga keshilli?

“Eshte bere miratimi semestral i licensave Uefa. Kemi diskutuar per mundesite per te pasur … Read More

Bankat, interesat, rritja e kapitalit: sot vendoset e ardhmja financiare e Interit

28/03/2014, 10:49 |

Nje dite pune shume intensive per Thohir sot. Ne pritje te mbledhjes se neserme te keshillit sot do te kete nje seri takimesh me bankat per te kerkuar ate financim qe do ti sherbente me pas manjatit per … Read More

Thohir: “Do te vijne perforcime te tjera per te qene kompetitive. Me Mazzarrin do te ndertojme se bashku nje projekt”

26/03/2014, 15:25 |

Erick Thohir ka drekuar ne qender te Milanos me AngeloMario Moratti dhe drejtorin e pergjithshem Marco Fassone. Presidenti ka ndjere dashurine e tifozeve kur ka qene i pranishem ne restorant dhe ka mbetur i habitur. Sipas asaj qe … Read More

Thohir: “Nje stervitje e mire. Fola me Zanettin, per Hernanes…”

22/02/2014, 18:09 |

Erick Thohir ka leshuar disa deklarata te shkurtra gazetareve ne perfundim te stervitjes se sotme te skuadres ne San Siro ku Thohir ka qene i pranishem. “Kam ardhur ketu vetem per te pare stervitjen, mendoj se shkoi mire. … Read More

Thohir: “Vidic? Eshte bere me 90%. Branca u largua? Ja pse. Largesia? Mendoj se…”

20/02/2014, 14:11 |

Erick Thohir eshte rikthyer ne Itali dhe inter.al sjell tek ju ne shqip deklaratat e tij ne Malpensa: “Kemi bere pike ne ndeshjet e fundit por edhe kemi pare nje futboll te mire. Kami pasur me shume mundesi … Read More

Thohir mberrin neser: zevendesuesi i Roeslani, kush do te jete Mister X?

19/02/2014, 15:29 |

Presidenti i Inter Erick Thohir pritet te vij neser ne mengjes ne Milano, por kete here nuk do te vij vetem. Me te do te jene drejtori i pergjithshem i Interit Marco Fassone, dy keshilltaret Handy Soetedjo … Read More

Thohir: “Me Hernanes permirsohet edhe Guarin, Milito po rikthehet. Icardi, cfare talenti…”

12/02/2014, 15:18 |

Me ne fund nje gezim per Erick Thohir. Presidenti zikalter ka kaluar naten e tij te radhes pa gjume qe te shohe ndeshjen e djemve te tij, dhe nga rreshtat e Gazzetta dello Sport komenton keshtu ndeshjen por … Read More

GdS – Thohir nga bordi tek pankina: te gjithe ne rrezik

12/02/2014, 14:57 |

Parashikohet nje jave tjeter – e rradhes – shume intensive per Erick Thohir, ne Milano per ne fund te muajit. Presidenti zikalter do te jete i angazhuar ne shume fronte, sic i ndodh gjithmone kur kthehet ne Itali. Do … Read More

GdS – Thohir menjehere ka vleresuar Hernanes

10/02/2014, 12:48 |

Presidenti zikalter eshte gezuar per fitoren e pare te ketij viti. “Kete here nata pa gjume e Erick Thohir perpara televizorit eshte mbyllur me nje buzeqeshje. Presidenti gezohet fort nga Giacarta per golin e Samuel dhe nenvizon asistin e dhenen … Read More

Eric Thohir: “Nuk heq dore nga DC United, me Interin projekt i perbashket”

07/02/2014, 12:32 |

Presidenti zikalter mohon shitjen e klubit amerikan per te pasur me shume para ne dispozicion: “Dua te konfirmoj pozicionin tim qe si DC United ashtu dhe Interi bejne pjese e portofolit tim. Perkushtimi dhe angazhimi im eshte i … Read More

Komunikate zyrtare e Thohir: “Kjo merkato nje nisje e mire. Drejtuesve i kam thene…”

01/02/2014, 13:38 |

Tek Inter.it, eshte publikuar nje deklarate zyrtare e Presidentit zikalter Erick Thohir, qe zgjedh keshtu te flase nje dit pas perfundimit te merkatos.

Ja cfare ka thene ai: “Objektivi jone ishte qe te rrisnim cilesine teknike … Read More